rozwiń zwiń

Ja, legenda

Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki nanoFantazje 3.0 Michał Brzozowski, Monika Fenc, Agnieszka Fulińska, Sylwester Gdela, Błażej Jaworowski, Aleksandra Klęczar, Joanna Kołakowska, Marek Kolenda, Wiktor Orłowski, Marcin Popiel, Adam Raglan, Krzysztof Rewiuk, Anna Sikorska, Łukasz Wojtylak
Ocena 6,5
nanoFantazje 3.0 Michał Brzozowski,&...
Okładka książki Obcość Aleksandra Bednarska, Michał Brzozowski, Daria Czyszkowska, Filip Duval, Sylwia Finklińska, Dorota Gdańska, Natalia Kędra, Natalia Klimaszewska, Natalia Kubicius, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Krzysztof Marciński, Krzysztof Niedzielski, Marcin Opolski, Aleksandra Paprota, Arkadiusz Pindral, Kamila Regel, Weronika Rogalska, Aleksandra Rybacka, Ewa Ryfun Jakubowska, Tymoteusz Adam Leonard Sokołowski, Katarzyna Szelenbaum, Szymon Szymański, Peter Watts, Sylwia Wełna, Anna Wołosiak-Tomaszewska, Aleksandra Woźniak-Marchewka, Paweł Zbroszczyk
Ocena 7,1
Obcość Aleksandra Bednarsk...
Okładka książki Światła na niebie Jerzy Bogusławski, Michał Brzozowski, Łukasz Krukowski, Magdalena Manuszak, Kamila Regel, Jakub Rewiuk, Krzysztof Rewiuk, Dariusz Skrzydło, Anna Maria Wybraniec, Sebastian Zarębski
Ocena 6,5
Światła na niebie Jerzy Bogusławski,&...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Ten pierwszy raz Anna Hrycyszyn, Maciej Janusz Różalski, Agnieszka Sudomir, Małgorzata Wieczorek, Anna Wołosiak-Tomaszewska
Ocena 6,3
Ten pierwszy raz Anna Hrycyszyn, Mac...
Okładka książki Fantazmaty 1 Piotr Borlik, Kamila Dankowska, Piotr Gruchalski, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Alicja Janusz, Dawid Kain, Magdalena Kucenty, Kazimierz Kyrcz jr, Jacek Łukawski, Paweł Majka, Tomasz Przyłucki, Krzysztof Rewiuk, Ahsan Ridha Hassan, Marcin Rusnak, Andrzej W. Sawicki, Agnieszka Sudomir, Anna Szumacher, Alicja Tempłowicz, Istvan Vizvary, Michał J. Walczak, Dawid Wiktorski
Ocena 6,8
Fantazmaty 1 Piotr Borlik, Kamil...
Okładka książki Dragoneza Krzysztof Adamski, Maciej Bachorski, Krzysztof Banach, Magda Brumirska, Aleksandra Buczek-Stachowska, Aleksandra Cebo, Agnieszka Fulińska, Sylwester Gdela, Barbara Januszewska, Magdalena Kucenty, Michał Mądrawski, Krzysztof Matkowski, Barbara Mikulska, Przemek Morawski, Artur Olchowy, Krzysztof Rewiuk, Michał Rybiński, Krzysztof Dezyderiusz Sauter, Marcin Tomasiewicz, Anna Maria Vanitachi
Ocena 7,2
Dragoneza Krzysztof Adamski, ...
Okładka książki nanoFantazje 2.0 Dagmara Adwentowska, Michał Brzozowski, Radosław Dąbrowski, Michał Gralak, Tomasz Kempski, Krzysztof Niedzielski, Patrycja Paliczka, Michał Puczyński, Jerzy Rzymowski, Maciej Żołnowski
Ocena 6,3
nanoFantazje 2.0 Dagmara Adwentowska...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
36 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
278
71

Na półkach:

Kto zna te wszystkie opowiadania lepiej niż ja? Ano nikt. Czytałam je, przeprowadzając konkurs, wstępną korektę, podczas jurorowania, a potem redagowania części z nich, weryfikacji i sczytania. Uważam, że zorganizowanie demokratycznego głosowania na opowiadania zgłoszone do konkursu, z którego wyłoniliśmy skład antologii, było naprawdę dobrym pomysłem - w zbiorze znalazły się obiecujące i bardzo dobre, różnorodne teksty autorów w każdym wieku, umożliwiając im szerokie zaistnienie. Po kolei:
Babel z moich snów - eteryczne, mistyczne opowiadanie, zabierające w egzotyczną, śnioną podróż i rekonstrukcję Wieży Babel. W sam raz na głęboki, łagodny skok i zanurzenie się w antologię.
Zakrzywienie czasozefiru - bardzo ciekawe konstrukcje innych wymiarów, bohaterowie podejmujący trudne moralnie decyzje i specyficzny pył zapadają w pamięć.
Szósta minuta na językach - wyjątkowo oryginalna kreacja dość niezwykłego lekarza, który ma niemałe kłopoty z powodu swoich zdolności...
Dzwoneczek i Klub Solipsystów - przypominająca powiastki filozoficzne, błyskotliwa satyra z bajką o Dzwoneczku i postępującą anihilacją świata w tle.
Clean up & Go - moje ulubione, krótkie postapo w starym stylu, hermetyczne, klaustrofobiczne, zabawne i straszne jednocześnie.
Serce szwajcarskiego bohatera - jeden z najoryginalniejszych pomysłów z konkursu. Trudno cokolwiek napisać, żeby nie zaspojlerować. Spodziewajcie się czegoś przedziwnego, przelewającego się po statku kosmicznym, co wyklaruje swoją naturę z czasem.
Farsa - to nie jest mój ulubiony temat (Okrągły Stół i nieco Monthy Pythonowy nastrój), ale opowiadanie jest na świetnym poziomie warsztatowym, napisane inteligentnie i z bardzo dobrym obeznaniem mitologicznym.
Jedna długa noc - wydawałoby się, że o wiedźmach nic oryginalnego już napisać nie można, a jednak to opowiadanie nie przepada wśród tysięcy kreacji czarownic, jest do tego emocjonalne i bardzo esencjonalne.
Louise - to opowiadanie w stylu space opery, o krnąbrnej dziewczynie i jej osobliwym towarzyszu, nadal pamiętam bardzo dobrze. Kawał świetnej, przygodowej lektury.
Der Fischerkönig - znowu tematy dalekie moim zainteresowaniom, ale opowiadanie czytało mi się wspaniale, głównie przez to, jak autor wykreował swoich legendarnych bohaterów, którzy zahaczają o szaleństwo i gubi ich szlachetny idealizm.
Kroki komandora - tutaj właściwie nie było dla mnie istotne, o jaką historyczną postać i epokę autorka zahacza, bo stworzyła postać zajmującą, a jej historia wciągała i budziła niepokój.
Instrukcja obsługi drzwi/Latać jak ptaki - autor nie jest mnie w stanie już zaskoczyć, znam jego powykręcane i błyskotliwe wizje, i zawsze czekam na kolejne. Koncept grzebania w ludzkiej psychice i zabawa konwencją przednia.
Nowy gracz na rynku many - dumny reprezentant miejskich legend w zbiorze. Napisane z polotem, a kreacje bohaterów są chyba najlepsze w antologii; Haakon nie jest w stanie wyjść z głowy.
Przygoda wesoła i niebezpieczna Pupca Sierotki - wiadomo, że ja się lubię poumartwiać i wpaść w filozoficzną melancholię, czytając teksty fantastyczne, ale to nie znaczy, że nie umiem docenić zabawnej, świetnie wystylizowanej przygody. Dobra odskocznia od powagi!
Deszczowy żołnierz - tekst przeanalizowany przeze mnie na wskroś. Autor stworzył niepowtarzalny klimat. Historia zapada w pamięć, choć mnie bardziej rozkochał w sobie świat niż postacie, zniszczony, pełen ognia, pyłu, dymu i latających po niebie wielorybów. No dobra, to nie są wieloryby. Sprawdźcie sami.
Rdza - to również tekst, który znam aż za dobrze. Niezwykłe studium żałoby i miłości, subtelne i wciągające w psychikę bohatera, która nagle zostaje wywleczona na zewnątrz. Polecam.
Dzikuska - coś innego, przyjemnego w świecie wilkołaczym. Świeże, acz nie lekkie, dużo mówiące o społeczeństwie i inności.
Status ofiary ściśle reglamentowany - dumny reprezentant fantastyki naukowej zahaczającej o hard. Chcesz zobaczyć koszmar twórców internetu i SI? Sprawdź ten tekst.
Sztuka Gordiana del Monte - jest i reprezentant nieco weirdowego klimatu, horroru, literatury niepokoju i wizji. Zepchnie czytelnika w ciemną piwnicę i pokaże rzeczy straszne i osobliwe.
Skala wartości - opowiadanie chyba najmłodszego uczestnika, bardzo ciekawe przemyślenia targanego niepewnością i wewnętrznymi demonami ucznia, który szuka głosu Boga.
Karpia dzień, czyli JaFonowi wypaplane - jeśli lubicie się pośmiać z Karyn i kabaretowej Mariolki, to lepiej przestańcie, bo bohaterka tego opowiadania... zresztą, musicie sami ją poznać, wśród licznych seksualnych osobliwości.
Jestem Legenda - Himalaje, szalony śmiałek, dziwne duchy i jeszcze dziwniejsze stworzonka? Zapewniam, takiej historii jeszcze nie widzieliście ;)
Kilka rzeczy do zrobienia - reprezentant zwiedzania obcych światów i prób koegzystencji z odmiennością. Kreacje przemawiają do wyobraźni, historia wzbudza emocje. Jak dobry deser.
Siódmy dzień - ślepa papieżyca, dzień sądu ostatecznego, dworsko-kościelne intrygi? Proszę bardzo.
Zwykły Szary Henio i Korpoprzyjaciel - nie spodziewaliście się już niczego oryginalnego? A futurystyczny kanar i niecodzienne praktyki przy kasowaniu biletów? Korpozawierucha i wszczepy do głowy? Tadam.

Kto zna te wszystkie opowiadania lepiej niż ja? Ano nikt. Czytałam je, przeprowadzając konkurs, wstępną korektę, podczas jurorowania, a potem redagowania części z nich, weryfikacji i sczytania. Uważam, że zorganizowanie demokratycznego głosowania na opowiadania zgłoszone do konkursu, z którego wyłoniliśmy skład antologii, było naprawdę dobrym pomysłem - w zbiorze znalazły...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    50
  • Przeczytane
    42
  • Posiadam
    13
  • Teraz czytam
    5
  • E-book
    3
  • Fantastyka
    3
  • Fantasy
    2
  • Posiadam ebook
    2
  • 2020
    2
  • 2019
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ja, legenda


Podobne książki

Przeczytaj także