Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować?

Okładka książki Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować?
Łukasz BożyckiPaweł Fortuna Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN albumy
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
albumy
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2015-09-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301182748
Tagi:
album przyroda natura psychologia biologia fotografia rodzina edukacja biznes
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Piękno umysłów Paweł Fortuna, Marta Szewczyk
Ocena 9,0
Piękno umysłów Paweł Fortuna, Mart...
Okładka książki Psychologia biznesu Paweł Fortuna, Bohdan Rożnowski
Ocena 9,0
Psychologia bi... Paweł Fortuna, Bohd...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Nic co zwierzęce nie jest nam obce



276 0 130

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
50 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
958
958

Na półkach:

Opowieść o zachowaniach różnych zwierząt stanowi w tej książce pewnego rodzaju pretekst do opisania ludzkich zachowań i relacji.
Opisywane zwyczaje i zachowania zwierząt są ciekawe, a nawet poruszające, jak w przypadku smutku i żałoby słoni.
W sprawie ludzkich zwyczajów i zachowań autorzy najpierw je analizują w odniesieniu do wybranego przedstawiciela świata zwierząt, a następnie udzielają czytelnikom czegoś w rodzaju porady. Wiele w tej książce jest trafnych spostrzeżeń, ale zdarzają się rzeczy z którymi się nie zgadzam, jak w przypadku edukacji. Gdy słyszę przy tej okazji słowo „innowacja”, to od razu mi się nóż w kieszeni otwiera. Nikt nie zrobił takich spustoszeń w edukacji, jak marksistowscy innowatorzy, psychologowie. Co to ma być „innowacja”: byle jak może być, byle było „inaczej”? Precz z kulturą i tym co było, tylko zmieniać, zmieniać, byle zakopać 80 metrów pod ziemią „starą edukację”? Dowodem na spustoszenia dokonywane przez pieprzonych „innowatorów” jest stan edukacji choćby w naszej Polsce. Poziom zidiocenia „wyedukowanego innowatorsko” społeczeństwa bije po oczach. Wystarczy poczytać sobie opinie nawet na tym portalu: ludzie nie wiedzą, które słowa pisać razem, które osobno, a błędów stricte ortograficznych jest stosunkowo niewiele tylko dlatego, że działają automatyczne korektory, a jeśli korektor czegoś nie wykrywa, to obnaża analfabetyzm ludzi. Poziom matur – żałosny. Mam wgląd w poziom studentów UJ: nawet na tak elitarnym wydziale, jak fizyka panuje zapaść wobec tego, jak było kiedyś. Nawet poziom teleturniejów z wiedzy na różne tematy woła o pomstę do nieba. Poziom publicznej debaty przeczy zasadom logiki formalnej. Nieuctwo większości dziennikarzy – boli. Można zmieniać edukację, można zmieniać wszystko, ale jedyną metodą pozytywną może być wyłącznie ewolucja, a nie rewolucja. Zakwestionowano istnienie prawdy materialnej („każdy ma swoją prawdę”), a dyskusję celem ustalenia stanu faktycznego zastąpił „dyskurs” marksistowski, w którym wygrywa ten, kto użyje większej werbalnej przemocy. Ratunkiem przecież jest nie jakaś marksistowska „innowacja”, tylko dobre stare, powolnie i rozważnie wprowadzane „ulepszenia”. Nie ma być „inaczej”, ma być „lepiej”. Wprowadzone zmiany powinny podnosić poziom edukacji, a nie zmieniać ją dla samego tylko zmieniania i lepszego samopoczucia ogłupiałych uczniów i studentów.

Opowieść o zachowaniach różnych zwierząt stanowi w tej książce pewnego rodzaju pretekst do opisania ludzkich zachowań i relacji.
Opisywane zwyczaje i zachowania zwierząt są ciekawe, a nawet poruszające, jak w przypadku smutku i żałoby słoni.
W sprawie ludzkich zwyczajów i zachowań autorzy najpierw je analizują w odniesieniu do wybranego przedstawiciela świata zwierząt, a...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    104
  • Przeczytane
    54
  • Posiadam
    9
  • Teraz czytam
    3
  • Zwierzęta
    2
  • Ebook
    1
  • Mały regał
    1
  • Świat braci mniejszych
    1
  • Audioteka
    1
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować?


Podobne książki

Przeczytaj także