Pan Samochodzik i Fantomas

Okładka książki Pan Samochodzik i Fantomas Zbigniew Nienacki
Okładka książki Pan Samochodzik i Fantomas
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie Cykl: Pan Samochodzik (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 7)
Wydawnictwo Łódzkie
1975-01-01
1975-01-01
Pan Samochodzik Fantomas Nienacki

Jest 5 ponieważ kiedyś miałem rumieńce jak to czytałem. Przeczytałem to teraz i szczerze, to w obecnych czasach jest to nieczytalne. To jest zbyt naiwne dla wszystkich. Obecnie nawet 6 latek nie pójdzie za fabułą i taką narracją. Poza tym po templariuszach już cały cykl schodził powoli w dół. Ale jest 5 za sentyment.

Czytałem będąc nastolatkiem i wciągnęła mnie jak każda inna książka z tej serii.

Książka interesować może nie tylko ze względu na samą fabułę (choć pozostałe powieści serii są być może lepsze pod tym względem),ale również ze względu na zagadnienia związane z autentycznością dzieł sztuki.

Znakomita.

Znakomita.

Powrót do jednej z miłości dzieciństwa nie rozczarował! Owszem, widać, że jest to lektura dla młodszych czytelników ale i dorośli mają dużo zabawy w rozwiązywaniu zagadki a przy okazji dostajemy trochę nienachalnie podanych ciekawostek o francuskich zamkach i historii, malarzach i ich dziełach. Chyba sięgnę po kolejne przygody Pana Samochodzika

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Jedna z ciekawszych części z tej serii. Zakończenia się totalnie nie spodziewałam i chyba właśnie ta końcówka zadecydowała o takiej ocenie. Klimat książki jak zwykle cudowny i bardzo nastrojowy. 📖🚙

Kolejny powrót do lat młodości. Tum razem Pan Samochodzik, szuka we Francji, nieuchwytnego Fantomasa.
Jak zawsze pomagają mu młodzi ludzie, jak zawsze przeżywa mnóstwo przygód i jak zawsze wszystko dobrze się kończy. Czy aby jednak na pewno? Tym razem Fantomas, który kradnie w wyszukany sposób obrazy z zamków nad Loarą stawia naszemu bohaterowi, trudne warunki. Czyta się szybko i naprawdę z dużą przyjemnością.
Polecam.

Przeczytałem kiedyś... dawno, nie pamiętam. Gdy przychodzi już lato to sięgam po Nienackiego. Dla spokoju świętego, dla wspomnień i powrotu do starych dobrych emocji. Żeby zapomnieć o tej szmirze dzisiejszej i przywrócić szary i nędzny PRL młodości. I jest mi to obojętne czy Pan Tomasz szuka skarbu w Malborku czy też ugania się za Winnetou i Fantomasem. Ważne że moja wyobraźnia powraca do czasu błogiego dzieciństwa. Niewiarygodnych przygód, kilku głupich kolegów (byłem taki sam i być może zostało mi do dzisiaj) i pierwszych wypalanych fajek w trakcie lektury. W wakacje chcę trochę poszaleć... a Zbigniew Nienacki jest tak dobry, jak stare "bieszczackie" wino. Polecam !

• Dzieciństwo
  • Pan Samochodzik