Kup teraz - 1 oferta w cenie od 19.66 zł do 19.66 zł

literatura młodzieżowa
2009-01-01
Księga Puszczy
Literatura młodzieżowa polska XX wiek

Baju , Baju , Bałabuszko :)
Książka opisuje losy lisiej rodziny która swym sprytem i zwinnością mknie przez knieje by porwać ptaka Dwułapych Mord i wykarmić dziatwę. Polecam :)

W porównaniu z "Szlakiem czarnego zwierza" czy "Władcą doliny Morskiego Oka", ta powieść wypada słabiej.
Trochę jakby autor nie miał koncepcji w jakim kierunku wszystko ma zmierzać i zamiast spójnej całości pojawia się zespół rozmaitych wątków połączonych właściwie tylko tym, że w każdym wystąpił Bałabuszka.
Dla mnie wzruszający był szczególnie jeden rozdział, który bym...

Bałabuszka - Złoty lis to główny bohater kolejnej książki z cyklu "Księga Puszczy", w której autor opowiada nam o życiu mieszkańców Puszczy Kielojckiej na Wileńszczyźnie. Mamy możliwość poznania przygód i walki o przetrwanie pary lisów - tytułowego Bałabuszki i jego partnerki - Czarnuli, a także ich potomstwa. Trzeba przyznać, że Tytus Karpowicz umie opowiadać takie...

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

Księga puszczy (w skład w której wchodzi Bałabuszka) to książka mojego dzieciństwa. Razem z autorem wędrowałam przez puszczę i szukałam złotego lisa. A ile się na martwiłam przy dziczkach. To niezapomniane chwile.

• Bez-Kresy
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach
  • Chcę kupić
  • Z dzieciństwa
  • Leżą na półce
  • Bracia mniejsi (minus koty)

Dodaj cytat z książki Bałabuszka. Złoty lis