Żelazny wilk

1986-01-01
1986-01-01
wilk przyroda

więcej Więcej

Nie lubię takiej formy opowiadań, ale trzeba oddać autorowi, że zrobił kawał dobrej roboty.

Mimo wszystko wolę powieści, gdzie akcja rozgrywa się szybko bez zbędnych opisów natury.
Naturą wolę się zachwycać własnymi paczałkami ;-)

Jak zwykle u Karpowicza, piękne sceny z życia dzikich zwierząt, tym razem królewskich drapieżników naszych lasów--wilków. Pozwala wtopić się w ich myśli, nastroje, instynkty i podziwiać ich siłę, wytrwałość i inteligencję.

Autor, podobnie jak w innych pozycjach o życiu puszczańskich zwierząt przemyca czytelnikowi wiele wiedzy o życiu tych drapieżników, dla mnie szokujące...

Bardzo mi przypadła do gustu, ponieważ lubię wilki, ogólnie naturę. Książka pokazuje las od dzikiej strony, "oczami wilka".
Jednakże jest jeden mały minus. Jest ona napisana dosyć niezrozumiałą "jak dla mnie" polszczyzną. Musiałem łapać sens z kontekstu w co drugim zdaniu. Ale mam wrażenie że jest tak tylko na początku, później w miarę czytania słownictwo jest w miarę...

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

Książka bardzo mnie zaciekawiła, czytałam ją 2 albo 3 lata temu. Do tej pory mam co do niej sentyment, szczególnie dlatego, że zawsze inspirowały mnie wilki i życie wilków. Obowiązkowa lektura dla miłośników!

Książka pisana jest z dwóch perspektyw - myśliwych i wilków.
Fabuła była bardzo przyjemna, ale najbardziej zaskakujący był sam finał.
Autor pokazał, że wilki to nie krwiożercze bestie lecz przepiękne i inteligentne stworzenia.

Polecam :)

• Proza