Pan Samochodzik i Kapitan Nemo

Okładka książki Pan Samochodzik i Kapitan Nemo
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 6)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2000-08-21
1982-01-01
Nienacki Pan Samochodzik Nemo

więcej Więcej

Najgorsza jak dotąd część przygód Pana Samochodzika – nudna, wtórna, mało ciekawa. Zamiast rasowej, historycznej intrygi i wątków na niej zbudowanych dostałem jakąś nijaką powieść z gatunku awanturniczo – przygodowych. Całość można określić jednym zdaniem – Perypetie młodego ormowca i jego utarczki z nastoletnimi podrostkami na Jezioraku. Żenujące… I pomyśleć, że w...

Do klasycznych tomów przygód Pana Samochodzika sięgam niezbyt często, ale to nie wynika z awersji do twórczości Zbigniewa Nienackiego. Wprost przeciwnie, uważam ten młodzieżowy cykl za wartościowy. Nie zestarzał się aż tak bardzo (choć w późniejszych wydaniach zdarzają fragmenty „odbrązowione”), wątek dydaktyczny nie jest aż tak natarczywy.
Głosem Pana Tomasza NN autor...

Pan Tomasz wyrusza swoim wehikułem na poszukiwanie zatopionych skarbów w jeziorze Jeziorak. Jakkolwiek akcja bardziej jest skupiona na bandzie opryszków zakłócających spokój, których to pozbyć stara się tytułowy Kapitan Nemo.
W książce doskonale jest opisane jezioro z jego wysepkami i przypadkami jak również techniki łowienia ryb.
Zaskakujące zakończenia jak zwykle...

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla
wszystkich!
O dziwo, współczesne okladki są paskudne w porównaniu do prl-skich.

książka sama w sobie do przeczytania, choć mnie najbardziej denerwowało to, że przez prawie cały czas czytania szukamy mapy, zamiast zastanawiać się gdzie zatopiona ciężarówka może leżeć
i jak kocham przygody Pana Samochodzika to ta książka była słaba

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moralizatorska, że aż boli. A potencjał był wspaniały. Najgorsza część, którą do tej pory czytałam :( A uwielbiam Pana Samochodzika.

Uwielbiam książki o poszukiwaniach dzieł sztuki zaginionych w takcie drugiej wojny światowej. Pewnie dlatego, że większość z nich kończy się happy endem, czyli odzyskaniem utraconych dawniej skarbów i przywrócenie im należnego miejsca w muzeach.
W „Panu Samochodziku i Kapitanie Nemo” mamy właśnie lubione przeze mnie poszukiwania, ale też zbuntowaną młodzież, która chuligani...

Bardzo przyjemna i lekka lektura, z dawką dreszczyku. Polecam nie tylko młodzieży, sama przeczytałam ją ze 3 razy :)

Jak do tej pory najciekawsza część. Wszystkie są przyjemne, lekkie z masą ciekawostek historycznych i geograficznych. Polecam

Jedna z moich ulubionych częśći serii, przeczytana chyba jako 2, postacie drugoplanowe świetne, szybko się czytało. To przy tych ksiązkach połknęłam bakcyla czytania.

3 167
  • Pan Samochodzik