Pan Samochodzik i Kapitan Nemo

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 6) literatura dziecięca
2000-08-21
1982-01-01
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Nienacki Pan Samochodzik Nemo
Pan Samochodzik (tom 6)
literatura dziecięca
2000-08-21
Nienacki Pan Samochodzik Nemo

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Gdzie jest Nemo? Na polskiej wsi! :D Kolejna fantastyczna książka z serii o Panu Samochodziku. Niepodrabialny klimat polski lat minionych, przygody i zabawy. Co prawda od początku łatwo się domyślić kim jest Kapitan Nemo, ale i tak świetnie się bawiłem.

Wakacje, jezioro, rybki, skarby. Zdecydowanie czołówka na mojej liście Samochodzików!!

super

191012 audio G5.
Po "najlepszej z serii do tej pory", przyszła kolej na "najgorszą", co nie oznacza, że słabą. Prawie wszystko w niej jest, co w dotychczasowych częściach. Dla mnie była mniej śmieszna, mniej zaskakująca (kim jest Nemo od razu zgadłem), mniej interesująca i mniej trzymała w napięciu. Plus za wątek moralizatorsko-resocjalizacyjny.

Pana Tomasza, właściciela dziwacznego wehikułu odziedziczonego po zapoznanym wynalazcy Gromille nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jedna z tych postaci, z którymi bez trudu mogą się zaprzyjaźnić kolejne pokolenia, ponieważ jej przygody nie trącą myszką pomimo upływu czasu, a barwnym opisom towarzyszy wartka i wciągająca akcja. Zdarzają się w serii pozycje lepsze i...

Jeden z najlepszych "Samochodzików". Świetne postacie, dużo przygód, klimat jeziora i mrocznej tajemnicy ze skarbami w tle. A wszystko ubrane w świetny humor oraz pewną ilość dobrego morału. W sumie składa się to na kolejną znakomitą powieść Pana Zbigniewa Nienackiego. Czego chcieć więcej - z "Panem Samochodzikiem" nigdy nie ma nudy!

Po prostu świetna książka...;) zresztą jak wszystkie Nienackiego.

Nie będę się rozpisywał. Kolejna świetna część przygód Pana Tomasza ;-) idealna na wakacyjny klimat ;-)

Ta część absolutnie rewelacyjna! Nie czytałam jej nigdy, zatem mogę całkiem świeżym okiem spojrzeć na "Kapitana Nemo" i stwierdzam,że w tej części absolutnie wszystko mi przypadło do gustu.
Znów powracają wakacyjne klimaty, do których Autor zdążył nas już przyzwyczaić,bo tym razem znany nam już tropiciel rozmaitych zaginionych dzieł sztuki, pan Tomasz, zapędzi się na...

3 030
  • Pan Samochodzik