Pan Samochodzik i Arsen Lupin Tom 1 - Wyzwanie

Okładka książki Pan Samochodzik i Arsen Lupin Tom 1 - Wyzwanie Arkadiusz Niemirski
Okładka książki Pan Samochodzik i Arsen Lupin Tom 1 - Wyzwanie
Arkadiusz Niemirski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 30.1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 30.1)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2001-07-12
2001-07-12
Pan Samochodzik Arsen Lupin wyzwanie

Znów z sentymentem sięgam po Samochodzika, kolejny autor-kontynuator Nienackiego, naprawdę postarał się, Pan Tomasz i Paweł wychodzą z jednych kłopotów by następnie wpaść w kolejne, akcja bardzo ciekawa, nie można narzekać na nudę :)

Daję mocną szóstkę, bo z niewysłowioną przyjemnością po latach latecznych wróciłem do opowieści o Panu Samochodziku. I było jak za pierwszych spotkań w wykonaniu p. Nienackiego!
Cudne! Dzięki! :)

Cudne! Dzięki! :)

A to moja ulubiona część cyklu.

Zupełnie za dzieciaka czytałem troszkę Pana Samochodzika... Nie powiem żebym był wielkim fanem, no ale kłamałbym gdybym mówił że nie znałem.

A to moja ulubiona część cyklu.

Całkiem odmienna od pozostałych części.
Interesujące fakty historyczne związane z bibliotekami z różnych miast, co wiąże się z kradzieżą inkunabułów .
Zaskoczenie co do Pawła Dańca, z komandosa został przemianowany na fajtłapę i nieudacznika .;-(
Za to pan Tomasz jak po napiciu red bulla .
Przewróciło się wszystko do góry nogami.
Czytało się szybko , bez wielkiej trudności myśleniowej. Nie było spraw zawiłych .
Zdecydowanie wolę poprzednie tomy , przemawiające w stronę młodzieży.

Całkiem odmienna od pozostałych części.
Za to pan Tomasz jak po napiciu red bulla .
Przewróciło się wszystko do góry nogami.
Czytało się szybko , bez wielkiej trudności...

Ktoś już dobrze określił - przekombinowana.

Ktoś już dobrze określił - przekombinowana.

Po każdym kolejnym ogłuszeniu bohaterów w celu wprowadzenia dynamiki w fabule, miałem ochotę sam ogłuszyć autora.

Jak dla mnie jedna z gorszych kontynuacji Pana Samochodzika. Napisana bez polotu, rzemieślniczo, poprzetykana mechanicznie wklepanymi, suchymi, jakby poprzepisywanymi z encyklopedii, niepotrzebnie rozbudowanymi opisami starodruków, aż do bólu szczegółowymi opisami miejsc akcji z wyliczaniem drzwi i innych - jak się okazuje - do niczego niepotrzebnych detali.
Brak tu lekkości pióra, swobody opisu, budowania jakiegokolwiek nastroju, a całość pogarsza jeszcze - jak to u Niemirskiego - absurdalnie, wręcz irytująco przekombinowana intryga.

Brak tu...

• Pan Samochodzik
  • Kindle
  • Cała Przeczytana (100%)

Dodaj cytat z książki Pan Samochodzik i Arsen Lupin Tom 1 - Wyzwanie