Najsłynniejsze duchy świata

2009-01-01
2009-01-01
978-83-11-11597-2
Barbara Cendrowska-Werner
duch spirytyzm śmierć kliniczna zaświaty nawiedzone miejsca opętanie łowcy duchów rozmowy ze zmarłymi

Wydawnictwo "Bellona" po raz kolejny zaserwowało mi swoją publikację. Tym razem na tapetę zostały wzięte "Najsłynniejsze duchy świata".
Przyznam szczerze, temat, który wydawał się być bardzo ciekawy, nie spełnił w całości moich oczekiwań.
Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Pierwszy stanowi krótki zarys historii wierzeń w duchy. Sam problem został potraktowany bardzo skrótowo, momentami chaotycznie, pobieżnie i z dużym uproszczenie. Drugi rozdział prezentował się ciut lepiej, powiem opowiadał o powstaniu środowisk zajmujących się badaniem zjawisk paranormalnych, przytaczał również przykłady znanych pojawień się duchów w XIX wieku. Rozdział trzeci był dla mnie jakimś nieporozumieniem. Dotyczył on zjawiska wychodzenia z ciała oraz śmierci klinicznej człowieka, a autor zamiast przedstawić jak wyglądało podejście do tych zjawisk na przestrzeni wieków zafundował mi kurs oddzielania się duszy od ciała. Rozdział piąty został poświęcony osobie medium. Forma przedstawianych osób odznaczających się zdolnościami mediumistycznymi mnie po prostu nudziła. Kolejna część charakteryzowała opętania i reinkarnacje. Problematyka została zaprezentowana w taki sposób, że Autor mógł sobie w ogóle darować ten temat. Trzy najbardziej wartościowe i ciekawe rozdziały to te, które zostały poświęcone nawiedzonym domostwom, miejscom (miasta, metra. cmentarze, Hollywood) oraz łowcom duchów. Widać, że autor zrobił całkiem porządny research i temat faktycznie go interesował.
Podsumowując: książka jest bardzo nierówna, niektóre rozdziały ciekawią, inne są napisane po tzw. łebkach i właściwie nie wiadomo, co miały wnieść do ogólnego tematu. Pozycja stosunkowo przeciętna, ale można ją przeczytać z czystej ciekawości.

Wbrew tytułowi nie jest to książka opisująca znane duchy będące atrakcjami turystycznymi a raczej popularnonaukowa.Polecam.

Niestety książka ta nie spełniła moich oczekiwań. Czasem ciekawa, lecz w większości po prostu nudna jak flaki z olejem. Z tego też prostego powodu nie potrafiłam przebrnąć przez nią w całości. Być może kiedyś sięgnę po nią ponownie i zmienię zdanie na jej temat, jednak na pewno nie uczynię tego zbyt szybko.

Książka to zbiorek popularnych, niezbadanych i niedokładnie opisanych historyjek. Raczej śmieszy niz straszy. Kiepska pozycja.

Ciekawa książka. Każdemu miłośnikowi duchów się sspodoba. Fajne historie, a nawet ćwiczenia duchowe. Pozycja warta uwagi.

Ciekawa książka dla wszystkich miłośników duchów i zjawisk paranormalnych. Znajdziemy tutaj wiele historii o najsłynniejszych duchach oraz porady jak np. nawiązać kontakt z duchem, czego, nawiasem mówiąc, nie praktywowała bym. Książka warta uwagi.

Dobra książka, warta uwagi jeśli ktoś lubi historie o zjawiskach paranormalnych lub chce się zajmować "polowaniem na duchy" czy też "wychodzić po za ciało". Tak, takie skrypty również tam znajdziemy, chociaż ja podchodziłam do nich dosyć sceptycznie. Poczytać można, ale nie bawiłabym się raczej w takie rzeczy w praktyce.

• Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Wyzwanie 52 książki w 2018 roku
  • 👻 Duchy, zjawy, widziadła
  • Książki czytane w języku angielskim

Dodaj cytat z książki Najsłynniejsze duchy świata