Uśmiech dla Żabki

Przemysław WechterowiczEmilia Dziubak Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
2016-01-01
2014-02-28
Wydawnictwo Ezop
literatura dziecięca
2016-01-01

Najlepszy sposób na smutek to... uśmiech, dziś Uśmiech dla żabki.
Najlepszego duetu Wechterowicz i Dziubak. Jest to bardzo urocza pozycja dla najmłodszych czytelników.

Krótka historia mówiąca między innymi o smutku, tęsknocie. Idealnie nadaje się dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z przedszkolem. Na przykładzie żabki można im wytłumaczyć, że gdy będą tęsknić...

Fajne przesłanie, tylko zabrakło mi dwóch rzeczy: wytłumaczenia, dlaczego żabka była smutna, oraz objawów radości żabki po tym, jak mama przekazała jej uśmiech.

Mając w pamięci świetną pozycję "Proszę mnie przytulić" kupiłam córkom drugą książkę tego autora. Niestety, zawiodłam się. Książka, jak jej poprzedniczka bardzo ładnie wydana, ale treść... Książka jest troche bez sensu (szczególnie zakończenie), zdaje się być smutna i o niczym. 4latka powiedziała, że nie chce już jej więcej czytać.

2015

Na półkach: , , , ,

Duet Wechterowicz Dziubak to dla mnie znak dobrej jakości, więc kupując "Żabkę" nie obawiałam się wtopy. I faktycznie, opowieść jest urocza.

Śliczna bajka o głębokiej miłości i jedności między mamą a dzieckiem. Uświadamiająca dziecku, że mama ciągle o nim myśli, nawet kiedy jest w pracy. I zrobi wszystko, by poczuło się lepiej, gdy nadchodzi smutek i gorsze dni.
Działanie kojąco-pokrzepiające gwarantowane.

A do tego - co za grafika!!!

Rozczarowała mnie ta książka.
Moje dziecko przy 6tym bohaterze, wstało z łóżka i poszło po inną książkę.
Żabka jest smutna, mama wyczuwa to telepatycznie i przekazuje jej uśmiech. W tym przekazaniu pośredniczą tłumy zwierząt, przy którymś z kolei można po prostu usnąć.

Tak to ja też mogę książki pisać.
Proponuję teraz coś o małej żyrafce, która zapomniała śniadania do...

Warto rozmawiać z dzieckiem o uczuciach, uczyć je nazywać. Pomocna książka.

Rewelacyjna, mądra, pięknie wydana.
Polecam :)

Rewelacja. Moja recenzja tutaj: http://www.mamatywna.pl/2015/04/zabi-sezon.html