Córka Robrojka

Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Jeżycjada (tom 11) literatura dziecięca
Akapit Press
Bella Robert Rojek
Jeżycjada (tom 11)
literatura dziecięca
Bella Robert Rojek

Nie jestem obiektowna jeśli idzie o Jeżycjadę. Jest to moja literacka miłość bez dwóch zdań. Mogę za to napisać za co lubię właśnie tę część. Przede wszystkim za wyjątkową więź ojciec-córka, za Robrojka, który jest uosobieniem dobra, za Bellę, która potrafi użyć każdego znanego majsterkowiczom narzędzia i oczywiście za Józinka, który godnie znosi monologi matki.

Całkiem, całkiem.

Główną bohaterką tej historii jest córka Robrojka, nazywana też czasami Bellą. Bella wprowadza się do nowego domu, chociaż jej tata nie jest zbyt bogaty. Bella poznaje Czarka, chłopaka, który uwielbia róże. Prawdę mówiąc ten tom podobał mi się mniej niż inne.

Kiedy każą ci się izolować, dobrze jest wstąpić- nie wiedzieć, który już raz-do starych dobrych znajomych. Dziękuję, pani Małgorzato!

W tomie 11 słynnego cyklu P. Małgorzaty Musierowicz powracamy do "Kłamczuchy", tj. Anieli Kowalik oraz Roberta Rojka, przyjaciół Gabrieli Borejko z lat młodości. Po szesnastu latach, Aniela wyszła za mąż, jest znaną aktorką, mamą bliźniaków, a Robert Rojek od wielu lat samotnie wychowuje córkę, Bellę, wraz z którą przeprowadził się do Poznania, gdzie odżyły dawne uczucia,...

Super. Szybko się czyta i nie można się oderwać.

Ah te monologi Idy...

Bella jest osobą, która budzi we mnie ambiwalentne odczucia - z jednej strony wydaje się w porządku, a z drugiej bywa denerwująca. Jest osobą praktyczną i konkretną, a jednocześnie rozkapryszoną dziewuchą. Swoją drogą ma dziwną relację z ojcem. Czasem się zastanawiałam kto tam jest dzieckiem a kto dorosłym. Ojciec stracił dorobek życia, próbuje związać koniec z końcem, a...

Nasz stary, dobry znajomy Robrojek wrócił po klęsce swojej firmy do Poznania. Ale nie wrócił sam. Jest z nim urocza blondynka. Rezolutna, otwarta, kontaktowa Bella. Nie jest ona zachwycona tak licznymi zmianami. Nie jest też zachwycona, kiedy dowiaduje się o szkolnej miłości ojca – Anieli. Matkę straciła mając...

Od tej powieści zaczęłam wracać do książek Musierowicz, znalazłam ją ponad rok temu na półce i nie dałam rady nie zajrzeć, nie przeczytać ;)
Zwłaszcza że Robert "Robrojek" wraca z nieszczęsnej Łodzi - a to moje rodzinne miasto :))

Dyskusje

8 811