Zadaj pytanie Małgorzacie Musierowicz

LubimyCzytać
24.09.2019

18 września ukazała się na rynku limitowana edycja „Jeżycjady”. O co chcielibyście zapytać jej autorkę? Na wasze pytania do Małgorzaty Musierowicz czekamy do 30 września. Autorów najciekawszch propozycji nagrodzimy egzemplarzami książek sagi o rodzinie Borejków.

Zadaj pytanie Małgorzacie Musierowicz

Małgorzata Musierowicz jest jedną z najpopularniejszych autorek powieści młodzieżowych w Polsce. Od 40 lat losy rodziny Borejków z poznańskich Jeżyc śledzą następne pokolenia czytelników. Serię zapoczątkowała w 1977 roku „Szósta klepka”, a kolejne tomy to: „Kłamczucha”, „Kwiat kalafiora”, „Ida sierpniowa”, „Opium w rosole”, „Brulion Bebe B.”, „Noelka”, „Pulpecja”, „Dziecko piątku”, „Nutria i Nerwus”, „Córka Robrojka”, „Imieniny”, „Tygrys i Róża”, „Kalamburka”, „Język Trolli”, „Żaba”, „Czarna polewka”, „Sprężyna”, „McDusia”, „Wnuczka do orzechów”, „Feblik” i „Ciotka Zgryzotka”.

Powieści zostały przetłumaczone na wiele języków, m.in. na japoński, czeski, szwedzki,
wietnamski, węgierski, niemiecki i słoweński. Stały się także podstawą adaptacji filmowych.
Do grona wielbicieli Jeżycjady należeli m.in. Czesław Miłosz i Zbigniew Raszewski.

Od 18 września dostępna jest na rynku limitowana edycja „Jeżycjady”. To będzie prawdziwa
gratka i najlepszy pomysł na literacki prezent dla wszystkich fanów twórczości Małgorzaty Musierowicz. Ozdobny box, oprócz wszystkich tomów sagi w eleganckiej oprawie graficznej oraz mniejszym i poręcznym formacie, będzie zawierał również zakładkę, kolorową pocztówkę z niezapomnianą Genowefą Bombke vel Sztompke oraz jeżycjadową płócienną torbę.

Zadaj pytanie Małgorzacie Musierowicz i wygraj egzemplarze jej książek!

O co chcielibyście spytać poznańską autorkę? Na wasze propozycje czekamy do końca września. Autorów 15 najciekawszych pytań nagrodzimy egzemplarzami z serii w klasycznym wydaniu, w formacie A5, z autografem Małgorzaty Musierowicz.
Na wasze pytania czekamy do 30 września, do godz. 23.59. Zadawajcie je w komentarzach pod tą aktualnością. 

Reklama

komentarze [74]

Sortuj:
1466
16
30.09.2019 22:23

Możliwość zadania Pani pytania jest dla mnie prawdziwym zaszczytem. Jeżycjada towarzyszyła mi w dzieciństwie i nawet w chwilach głębokiej chandry wywoływała uśmiech. Dziękuję za nią.

1. Cofając się do początku wszystkiego, czy pamięta Pani dzień, chwilę, w której Jeżycjada się narodziła? Co było pierwsze: postać, zarys jakiejś historii, miejsce?

2. Pisarz ma niekiedy...

więcej

30
0
30.09.2019 22:12

Dzień dobry!

Ja nie mogę nazwać się wieloletnią wielbicielką "Jeżycjady", ponieważ rodzinę Borejków poznałam dopiero kilka miesięcy temu, ale jest to jedynie dowód na to, że to opowieść absolutnie wyjątkowa i ponadczasowa. Wciąż potrafiąca oczarować. Nie mogłabym zatem przejść obojętnie wobec możliwości zadania Pani kilku pytań!
I jestem ciekawa, jakie pytanie sama...

więcej

41
0
30.09.2019 20:33

Czy podczas pisania zdarzało się, że zmieniała Pani obmyślony wcześniej bieg wydarzeń na jego alternatywną wersję? Jeśli tak, to jak często miało to miejsce (a może jest to nieodłączna część tego fachu) i co najczęściej było impulsem do rezygnacji z pierwotnego planu?


6
0
30.09.2019 18:36

Zagwostek mam kilka w sprawie Pani pisania
I mam nadzieję, że kiedyś dostanę odpowiedzi na moje pytania...:
Najlepiej pisze się o jakiej porze roku?
A w dzień czy po zmroku?
Pisząc siedzi Pani w fotelu czy na kanapie?
Gryzie Pani ołówek lub po głowie się drapie?
Pije Pani kawę czy herbatę?
Milczy czy ma ochotę na jakąś debatę?
Nic Pani wtedy nie je czy raczej podjada?
A...

więcej

0
0
30.09.2019 14:54

Czy można liczyć na książkę o miejscach Borejków i przyjaciół? Już jest książka kucharska to może teraz podróżnicza? :)


223
122
30.09.2019 12:14

Czy długo pani ćwiczyła, doskonaliła swój warsztat malarski, aby osiągnąć swój własny styl w tworzeniu ilustracji do Pani książek?
Co Pani by poradziła początkującym malarzom czy ilustratorom książek dążącym do sukcesu w zawodzie?


776
2
30.09.2019 10:31

Dlaczego akurat 'Borejko'? Czy nazwisko to przyszło Pani do głowy przypadkiem, czy też stoi za tym jakaś historia?


237
0
30.09.2019 07:59

Którą z bohaterek Jeżycjady z rodziny Borejków lubi Pani najmniej i dlaczego?


95
0
29.09.2019 21:37

Józef Pałys czy Ignacy Grzegorz Stryba ? Którego bohatera darzy Pani większą sympatią? A może są tak różni,że nie sposób ich porównywać ?


1039
0
29.09.2019 20:00

Dobry wieczór!
Jeżycjada towarzyszy mi od dziecka. Obecnie wracam do niej za każdym razem gdy potrzebuje "pocieszenia". Stworzeni przez Panią bohaterowie są niczym najlepsi przyjaciele, tacy którzy potrafią pomóc, do których bardzo chcę wracać. Jak każdy mam swoich ulubieńców i czasem myślę o tym kogo chciałabym spotkać na swojej drodze.
Jeśli mogłaby Pani ożywić jednego...

więcej

zgłoś błąd