Drugi

Ewa Nowak Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Miętowa (tom 5) literatura młodzieżowa
2013-01-21
2005-01-01
Egmont Polska
miłość nastolatki problemy
Miętowa (tom 5)
literatura młodzieżowa
2013-01-21
miłość nastolatki problemy

Słabszy od pozostałych tomów - pozostałą część serii zostawiam na później.

Ewa Nowak to jedna z moich ulubionych autorek młodzieżowych. Jej książki z serii miętowej są nie tylko pełne ciepła i humoru ale też niosą ze sobą ważne przesłanie. Myślę że warto po nie sięgnąć, choć podejrzewam że młodzież obecnie zaczytuje się w innej literaturze...

To pierwsza książka jaką przeczytałam z tej serii. I zachęciła mnie do tego by przeczytać pozostałe. Również te wcześniejsze, biorąc pod uwagę, że "Drugi" to piąta część z serii.
Książkę czyta się szybko, w miarę przyjemnie.
Jednak mam kilka zastrzeżeń. Wśród nich jedno dość mocne i takie, które przez całą książkę mi przeszkadza. O ile zachowanie Arka jest dla mnie w miarę...

Punkty widzenia rządzą tą książką. Czy bycie fascynującym i bogatym jest fajne, a nieśmiałym i ułomnym złe? Jak postrzegamy innych i ich życie oraz czego pragniemy. Kolejna dobra książka dla młodzieży.

Jestem zdecydowanie na TAK! Na książkę tą trafiłam jako młoda bo zaledwie 12-13 letnia dziewczynka, przeczytałam ją jednym tchem po czym przez kolejny tydzień nie mogłam spać i jeść bo zakochałam się w Hadrianie, jednym z głównych bohaterów, i bolał mnie fakt, że to postać fikcyjna. Dużym zaskoczeniem jest to, ze książka jest opowiadana oczyma chłopców, a to naprawdę...

Nie dokończyłam jej nudyyy

Fajna książka, takie obyczajówki to ja lubię lekkie, przyjemne i konkretne :). To dopiero druga przeczytana przeze mnie książka Pani Nowak ale już wiem że będzie ona jedną z moich ulubionych autorek.
Co mi się podobało najbardziej? fabuła i bohaterowie ( w szczególności rozwalający Całek oraz najfajniejszy tata na świecie czyli Adam)

Jedna z najlepszych ksiazek jakie czytalem #zaszyfrowanapracazhistorii

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niezła książka. Najlepiej się czyta jako kontynuacje poprzednich części. "Drugi" przedstawia Hadriana w całkiem innej postaci niż "Krzywe 10" ale fajnie łączyć te książki i fakty.

Dyskusje

2 788