Jezioro osobliwości

2007-01-01
1969-01-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Czas najwyższy przeczytać ją jeszcze raz! Powrót do dzieciństwa..

Czas najwyższy przeczytać ją jeszcze raz! Powrót do dzieciństwa..

To książka mojej młodości którą chętnie czytałam jako nastolatka i teraz po latach też mnie zachwyca jak zresztą inne książki Pani Krystyny Siesickiej.Polecam😍

📍Autorka książki Krystyna Siesicka wielokrotnie w wywiadach mówiła o tym, że wiele lat po ukazaniu się książki wciąż dostaje wiadomości od fanów z pytaniem jak dalej potoczyły się losy Marty i Michała😉📍
"Jezioro osobliwości" Krystyny Siesickiej to książka, którą już czytałam, wiele lat temu więc uznałam, że wpasuje się ona w jeden z moich celów czytelniczych na ten rok - Więcej polskich klasyków!
Książkę, pochłonęłam w jeden wieczór i nie mogłam się od niej oderwać. W trakcie lektury miałam przebłyski z poprzedniego czytania co do niektórych wydarzeń, ale to mi nie przeszkadzało i mega cieszyłam się lekturą.
Książka ta została napisana 55 LAT TEMU, a jest tak niesamowicie aktualna i porusza odwieczny problem świata - poszukiwania wspólnego języka młodych ludzi zaczynających życie na własny rachunek z ich rodzicami.
Książka jest przede wszystkim o dojrzewaniu. O miłości - nie tylko tej romantycznej (choć ta tu jest, i to niełatwa!), o przyjaźni, o rodzinie, zrozumieniu i szukaniu swojego miejsca w świecie przez młode osoby, które dopiero wchodzą w dorosłe życie.
Główna bohaterka, jest typową dziewczyną, nie jest wyidealizowana, jej wady są wyraźnie zarysowane, nie jest łatwa "w obsłudze", ale dzięki temu jest tak prawdziwa.
Każda postać jest autentyczna, a świat wykreowany przez Siesicką jest tak bardzo realny.
Autorka w bardzo inteligentny sposób, nie "matkując" i nie "przynudzając" przeprowadziła główna bohaterkę, Martę przez wiele kłopotów i sytuacji, pozostawiając czytelnika z wyciągniętą z tej lektury nauką, której odbycia w trakcie czytania książki nawet nie odnotował, gładko płynąc przez jej strony.
Warty odnotowania jest język jakim napisana została tą książka. Mimo tego, że została napisana tak dawno temu język jest bardzo prosty.
Myślę, że fakt, że akcja książki rozgrywa się w moim mieście (a mało takich książek jak na razie przeczytałam), sprawił, że jeszcze bardziej zżyłam się z bohaterami, choć to tylko moje subiektywne odczucie 😉
Polecam tą lekture nastolatkom, ale uważam, że osoby takie jak ja (20+) również będą miały z niej mega frajdę 😍

Najlepsza z czasów "Małolata"

Najlepsza z czasów "Małolata"

Moja ukochana historia z czasów nastoletnich. Mama nagle ma nowego "chłopaka", nastoletnia zaborczość i przekora, miłość, zazdrość, wakacje. Wszystko dawkowane w odpowiednich proporcjach. Wracam z sentymentem, dzisiaj stawiam się w innej roli, niż wtedy ;)

Powrót do przeszłości. Książkę czytałam wiele lat temu będąc nastolatką. Wówczas bardzo mi się podobała. Zdanie nie zmieniłam. W dalszym ciągu bardzo mi się podoba. Czasy się zmieniają, ale wiele problemów nastolatek pozostaje nie zmieniona. "Rozwody, pierwsza miłość, "bunt" spowodowany próbą odnalezienie się młodych osób w nowej rzeczywistości.
Polecam zarówno dorosłym, jak i młodzieży.

Polecam zarówno dorosłym,...

Książka bardziej dla młodzieży o pierwszej miłość pewnych rozterkach i problemach w domu.

Momentami ładne i mądre, ale całość nie błyszczy.

Momentami ładne i mądre, ale całość nie błyszczy.

Inaczej się czyta tą samą książkę po kilkudziesięciu latach! W podstawówce byłam nią zachwycona, teraz entuzjazm mniejszy i inne spojrzenie na świat i bohaterów. Polecam szczególnie młodzieży!

1975

Wielowątkowa, ciekawa opowieść z czasów młodzieńczego dojrzewania, buntu i poznawania siebie oraz świata uczuć. Warto.