Wyrok

Mariusz Zielke Wydawnictwo: NGI Cykl: Jakub Zimny (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
NGI
Wyrok sensacja thriller jakub zimny zielke zimny powieść powieść wyrok wyrok kryminał kryminał sensacyjna thriller książka
Jakub Zimny (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2011-03-10

Okładka książki Awers Adrian Bednarek, Hanna Greń, Marta Guzowska, Izabela Janiszewska, Marta Matyszczak, Robert Małecki, Małgorzata Rogala, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Mariusz Zielke, Ryszard Ćwirlej, Przemysław Żarski
Ocena 7,1
Awers Adrian Bednarek, Ha...
Okładka książki Zło Artur Nowak, Mariusz Zielke
Ocena 7,5
Zło Artur Nowak, Marius...

Książka była dobra. Opinie, które wcześniej czytałem stawiające książkę na bardzo wysokiej półce są według mnie przesadzone. Autorowi trzeba przyznać, że przyłożył się do przedstawienia szczegółów rynku kapitałowego, co dla niektórych może być wadę, a dla innych zaletą. Czytanie tego tytułu nie było czasem zmarnowanym.

Dla osób niezainteresowanych tematyką finansową książkę może czytać się trudno, gdyż momentami jej fabuła jest zbyt zawiła. Mnie autor przekonuje tym, że fabuła toczy się w polskich realiach i można tylko domniemywać, ile zawartych w niej stwierdzeń ma odbicie w rzeczywistości.

Jak dla mnie - klasyka. Warto zaznaczyć, że autor czerpał ze swoich własnych doświadczeń. To duży atut.

Polskie Millenium. Wciągające i przerażające, jeśli jest w tym chociaż cień prawdy. Czyta się błyskawicznie, nie można się oderwać.Political fiction w dobrym wydaniu.

Czyta się rewelacyjnie. Mimo chwilami skomplikowanej tematyki finansowej powieść nabiera tempa. Autor nie ukazuje zagmatwanej intrygi kryminalnej. Prostota języka i przekazu jak dla mnie w końcowym rozrachunku broni całość. Kilka godzin niezwykłej podróży czytelniczej.

Historia dziennikarza uwikłanego w sprawę oszustw finansowych na rynku giełdowym, który naraża się na niebezpieczeństwo, próbując odkryć intrygę uknutą przez znanego maklera. Typowy thriller ze światem polityki i finansów w roli głównej, dużo wątków, dużo nazwisk - trzeba uważne czytać, żeby się nie pogubić. Fabuła rozkręca się powoli, ale warto się wgryźć w tę historię -...

Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału i to jeszcze polskiego autora. Zgadzam się, że to są specyficzne klimaty i nie każdego interesuje giełda i afery polityczne. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę z tematyką, chociaż giełdą akurat nigdy się nie interesowałam, to tutaj zgrabnie jest wszystko wplecione. Zupełnie inny poziom niż u np. Mroza. Tutaj mamy do czynienia z...

Przeczytałem połowę i nie byłem w stanie skończyć

"Poznaj mroczne sekrety polskiej finansjery, polityki i mediów" - ten wpis z okładki dokładnie określa "Wyrok" Mariusza Zielke. Ciekawa akcja, zaskakujące zakończenie, ciemna strona polityki, świata finansów i pseudo-wolnych mediów. Trochę ciężko było mi pojąć zawiłości finansowe, bo to nie moja działka, ale czyta się bardzo dobrze.

Świetna książka szczególnie dla osób, które inwestują na naszej Polskiej GPW ;-)

• Literatura polska
  • 2013