Wyrok

Patronat LC
Mariusz Zielke Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Jakub Zimny (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
2012-10-03
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Pieniądze, seks i prasa

[ 29 ] Link do recenzji

Polskie Millenium. Wciągające i przerażające, jeśli jest w tym chociaż cień prawdy. Czyta się błyskawicznie, nie można się oderwać.Political fiction w dobrym wydaniu.

Czyta się rewelacyjnie. Mimo chwilami skomplikowanej tematyki finansowej powieść nabiera tempa. Autor nie ukazuje zagmatwanej intrygi kryminalnej. Prostota języka i przekazu jak dla mnie w końcowym rozrachunku broni całość. Kilka godzin niezwykłej podróży czytelniczej.

Historia dziennikarza uwikłanego w sprawę oszustw finansowych na rynku giełdowym, który naraża się na niebezpieczeństwo, próbując odkryć intrygę uknutą przez znanego maklera. Typowy thriller ze światem polityki i finansów w roli głównej, dużo wątków, dużo nazwisk - trzeba uważne czytać, żeby się nie pogubić. Fabuła rozkręca się powoli, ale warto się wgryźć w tę historię -...

Bardzo ciekawa książka. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Jak widać udane. Wciągająca akcja , idealna intryga polityczna. Aż zachęca by przeczytać.
Polecam

Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału i to jeszcze polskiego autora. Zgadzam się, że to są specyficzne klimaty i nie każdego interesuje giełda i afery polityczne. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę z tematyką, chociaż giełdą akurat nigdy się nie interesowałam, to tutaj zgrabnie jest wszystko wplecione. Zupełnie inny poziom niż u np. Mroza. Tutaj mamy do czynienia z...

Przeczytałem połowę i nie byłem w stanie skończyć

"Poznaj mroczne sekrety polskiej finansjery, polityki i mediów" - ten wpis z okładki dokładnie określa "Wyrok" Mariusza Zielke. Ciekawa akcja, zaskakujące zakończenie, ciemna strona polityki, świata finansów i pseudo-wolnych mediów. Trochę ciężko było mi pojąć zawiłości finansowe, bo to nie moja działka, ale czyta się bardzo dobrze.

Świetna książka szczególnie dla osób, które inwestują na naszej Polskiej GPW ;-)

Giełda, KNF, insider trading, malwersacje i przekręty, domy maklerskie i pośrednicy, świat finansów i inwestycji pełną gębą. Niestety nie przebrnęłam. Z wyświetlanych na moim czytniku 737 stron przeczytałam 135 i - skoro po tak pokaźnym fragmencie nie dałam rady się wciągnąć, a raczej wgryźć w te finansowe zawiłości - poddałam się.

Książka czekała ze 2 lata na swoją kolej. I to był poważny błąd z mojej strony. Wiedziałem, że jest wysoko oceniana przez czytelników i teraz wiem, że zasłużenie. Polecam przez duże P!

Dyskusje

• Literatura polska