Wyrok

Patronat LC
Mariusz Zielke Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Jakub Zimny (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
2012-10-03
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pieniądze, seks i prasa

29 Link do recenzji

Czyta się rewelacyjnie. Mimo chwilami skomplikowanej tematyki finansowej powieść nabiera tempa. Autor nie ukazuje zagmatwanej intrygi kryminalnej. Prostota języka i przekazu jak dla mnie w końcowym rozrachunku broni całość. Kilka godzin niezwykłej podróży czytelniczej.

Historia dziennikarza uwikłanego w sprawę oszustw finansowych na rynku giełdowym, który naraża się na niebezpieczeństwo, próbując odkryć intrygę uknutą przez znanego maklera. Typowy thriller ze światem polityki i finansów w roli głównej, dużo wątków, dużo nazwisk - trzeba uważne czytać, żeby się nie pogubić. Fabuła rozkręca się powoli, ale warto się wgryźć w tę historię -...

Bardzo ciekawa książka. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Jak widać udane. Wciągająca akcja , idealna intryga polityczna. Aż zachęca by przeczytać.
Polecam

Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału i to jeszcze polskiego autora. Zgadzam się, że to są specyficzne klimaty i nie każdego interesuje giełda i afery polityczne. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę z tematyką, chociaż giełdą akurat nigdy się nie interesowałam, to tutaj zgrabnie jest wszystko wplecione. Zupełnie inny poziom niż u np. Mroza. Tutaj mamy do czynienia z...

Przeczytałem połowę i nie byłem w stanie skończyć

"Poznaj mroczne sekrety polskiej finansjery, polityki i mediów" - ten wpis z okładki dokładnie określa "Wyrok" Mariusza Zielke. Ciekawa akcja, zaskakujące zakończenie, ciemna strona polityki, świata finansów i pseudo-wolnych mediów. Trochę ciężko było mi pojąć zawiłości finansowe, bo to nie moja działka, ale czyta się bardzo dobrze.

Świetna książka szczególnie dla osób, które inwestują na naszej Polskiej GPW ;-)

Giełda, KNF, insider trading, malwersacje i przekręty, domy maklerskie i pośrednicy, świat finansów i inwestycji pełną gębą. Niestety nie przebrnęłam. Z wyświetlanych na moim czytniku 737 stron przeczytałam 135 i - skoro po tak pokaźnym fragmencie nie dałam rady się wciągnąć, a raczej wgryźć w te finansowe zawiłości - poddałam się.

Książka czekała ze 2 lata na swoją kolej. I to był poważny błąd z mojej strony. Wiedziałem, że jest wysoko oceniana przez czytelników i teraz wiem, że zasłużenie. Polecam przez duże P!

Parokrotnie w swojej powieści Mariusz Zielke przywołuje słynną trylogię Stiega Larssona i rzeczywiście - jest coś na rzeczy. Jest to coś na kształt Millenium minus Liesbeth Salander. Każdy fan Larssona potencjalnie może być tu usatysfakcjonowany. Podobnie jak każdy fan giełdy. Ponieważ ja nie jestem ani jednym, ani drugim, to "Wyrok" oceniłem tak nisko. Dużo wysiłku...

Dyskusje

• 2013