Lobbysta

Okładka książki Lobbysta
Mariusz Zielke Wydawnictwo: creo-books.pl kryminał, sensacja, thriller
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
creo-books.pl
Data wydania:
2019-10-28
Data 1. wyd. pol.:
2019-10-28
Język:
polski
ISBN:
9788395555404
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Awers Adrian Bednarek, Ryszard Ćwirlej, Hanna Greń, Marta Guzowska, Izabela Janiszewska, Robert Małecki, Marta Matyszczak, Małgorzata Rogala, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Przemysław Żarski, Mariusz Zielke
Ocena 6,9
Awers Adrian Bednarek, Ry...
Okładka książki Zło Artur Nowak, Mariusz Zielke
Ocena 7,4
Zło Artur Nowak, Marius...

Podobne książki

Reklama
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
79 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
12
5

Na półkach: ,

Spotkałam się z dużą krytyką kupując tą książkę. Większość osób uważa ją za bardzo chaotyczną oraz trudną do zrozumienia przez poruszany temat, natomiast ja myślę, że książka ma duży potencjał tylko trzeba ją dobrze zrozumieć. To prawda jest chaotyczna ale to właśnie ukazuje prawdziwość wydarzeń. W życiu codziennym też często mamy chaotyczny tok wydarzeń - szczególnie w wydarzeniach polityczno-społecznych. W każdym bądź razie bardzo polecam zagłębić się w tematykę książki.

Spotkałam się z dużą krytyką kupując tą książkę. Większość osób uważa ją za bardzo chaotyczną oraz trudną do zrozumienia przez poruszany temat, natomiast ja myślę, że książka ma duży potencjał tylko trzeba ją dobrze zrozumieć. To prawda jest chaotyczna ale to właśnie ukazuje prawdziwość wydarzeń. W życiu codziennym też często mamy chaotyczny tok wydarzeń - szczególnie w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
388
242

Na półkach: ,

Książka akcji, afer finansowych i tego, jak niektóre firmy wyciągają duże pieniądze od innych firm zabawiając prezesów lub inne osoby decyzyjne.

Jak na książkę z historia fikcyjną, oparta na pewnych aferach to książka nieźle się czyta i nie można momentami się oderwać. Ogólnie warta przeczytania, aby wpaść w tę historię 😅

Książka akcji, afer finansowych i tego, jak niektóre firmy wyciągają duże pieniądze od innych firm zabawiając prezesów lub inne osoby decyzyjne.

Jak na książkę z historia fikcyjną, oparta na pewnych aferach to książka nieźle się czyta i nie można momentami się oderwać. Ogólnie warta przeczytania, aby wpaść w tę historię 😅

Pokaż mimo to

avatar
574
469

Na półkach: , ,

Najnowsza książka Mariusza Zielke, pisarza i dziennikarza śledczego. Książka niestety nie najlepsza, choć mogłaby się nią stać, bo tematy w niej poruszane są bardzo ważne, to wszystko dzieje się tu i teraz, na naszych oczach. Niestety, książka sama w sobie bardzo chaotyczna i to trochę odbiera przyjemność czytania, a szkoda.
Lobbysta, kim jest? Cytując za jawnylobbing.com: "Lobbysta to osoba lub inny podmiot, wykonujący działalność lobbingową, czyli próbujący przekonać organy władzy do podjęcia działań w odpowiednim kierunku (np. uchwalenia nowej ustawy, wydania rozporządzenia czy decyzji administracyjnej). Za lobbystę może być uważany zarówno profesjonalista działający za wynagrodzeniem na rzecz osoby trzeciej, jak i pracownik firmy lobbujący na jej rzecz, przedsiębiorca występujący we własnym imieniu czy też przedstawiciel organizacji pozarządowej, który działa w interesie publicznym".
Mariusz Zielke ukazuje nam tę działalność taką, jaka jest w polskich realiach. Większość z nas się tego domyśla ale tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z ogromu brudu i błota, w którym taplają się nasi politycy. Ta książka otworzy nam oczy, a Ci, którzy interesują się polską sceną polityczną bez większego trudu rozpoznają postaci w niej przedstawione.
Czasami dziwię się, że Mariusz Zielke jeszcze chodzi żywy po tym świecie. Dla nas to dobrze, bo jeszcze dużo brudnych sprawek politycznych czeka na ujawnienie, chciałoby się jednak powiedzieć Boże, widzisz i nie grzmisz! Wszyscy widzą co się w polityce dzieje, a nic się nie zmienia, Sprawcy, zamiast odpokutować, zasiadają na coraz wyższych stołkach i przy coraz głębszych korytach!
Reasumując, jak zaznaczyłam na samym początku, książka ważna i potrzebna, sposób jej napisania zaś niekoniecznie sprzyjający lekturze. Jednakże nie uważam, żeby czas spędzony na jej przeczytanie był czasem straconym.

Najnowsza książka Mariusza Zielke, pisarza i dziennikarza śledczego. Książka niestety nie najlepsza, choć mogłaby się nią stać, bo tematy w niej poruszane są bardzo ważne, to wszystko dzieje się tu i teraz, na naszych oczach. Niestety, książka sama w sobie bardzo chaotyczna i to trochę odbiera przyjemność czytania, a szkoda.
Lobbysta, kim jest? Cytując za jawnylobbing.com:...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
2394
1447

Na półkach:

“Lobbysta” to książka zasługująca pewnie na wyższą ocenę, ale uniemożliwia mi to jej dziwacznie skonstruowana, mało czytelna i zrozumiała fabuła.
Znam wszystkie książki Mariusza Zielkego, cenię jego dorobek i wiem, czego można się po nim spodziewać. Zielke już jako dziennikarz śledczy docierał do wielu szokujących wręcz informacji, ale ze względu na ich niską wartość procesową zawsze miał obawy przed ich publikacją.
Podobnie jest tym razem. Wprawdzie autor zastrzega, że opisane wydarzenia i osoby są fikcyjne, ale średnio uważny obserwator życia publicznego bez trudu wyłapie mnóstwo epizodów, o których w swoim czasie trąbiły media. Główny wątek dotyczy przekrętów na ogromną skalę przy okazji zamówień publicznych realizowanych przez instytucje rządowe i spółki skarbu państwa. Niestety, autor opowiada o tym w sposób tak chaotyczny, że ja, mocno interesujący się na co dzień krajową polityką, nie bardzo mogłem się we wszystkim połapać.
Nie ulega jednak wątpliwości, że z opisywanych historii wyłania się ponury obraz Polski jako wręcz republiki bananowej, kraju przeżartego korupcją i rządzonego przez ludzi pozbawionych wszelkich skrupułów w wyścigu do władzy i bogactwa.
Przy okazji uświadomiłem sobie, że tak lubiana przeze mnie postać dziennikarza Kuby Zimnego to przecież alter ego autora. Jak mogłem wcześniej tego nie dostrzec?
Książka niełatwa w lekturze, ale bezwzględnie zasługująca na przeczytanie. A ja czekam wreszcie albo na jakieś konkrety, albo na fabułę w stylu “Wyroku”.

“Lobbysta” to książka zasługująca pewnie na wyższą ocenę, ale uniemożliwia mi to jej dziwacznie skonstruowana, mało czytelna i zrozumiała fabuła.
Znam wszystkie książki Mariusza Zielkego, cenię jego dorobek i wiem, czego można się po nim spodziewać. Zielke już jako dziennikarz śledczy docierał do wielu szokujących wręcz informacji, ale ze względu na ich niską wartość...

więcej Pokaż mimo to

avatar
37
31

Na półkach:


Mariusz Zielke pisarz i dziennikarz śledczy w swojej najnowszej powieści pt. "Lobbysta" pokazuje nam świat wielkiego biznesu i polityki, w którym ciągle toczy się gra. Gra o władzę i olbrzymie pieniądze. Świat ten oglądamy oczami dwójki bohaterów - Marka, który jest lobbystą i siedzi w tym wszystkim po uszy oraz Moniki, która jest luksusową prostytutką. Ale żadna z tych postaci nie jest do końca jednoznaczna i role, które odgrywają cały czas się zmieniają.

Przyznam się Wam, że przeraziła mnie rzeczywistość wykreowana przez autora. Znając jego reputację i bezkompromisowość wiem, że napisał tą powieść na podstawie wiedzy, którą posiadł w trakcie prowadzenia różnych śledztw dziennikarskich. Przeraża mnie to, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Korupcja na najwyższych szczeblach władzy, podsłuchy, szkolenia w luksusowych zagranicznych hotelach, załatwianie "panienek na godziny" na takich wyjazdach, ustawione przetargi itp. itd. Niby o tym wiemy, niby czytamy o tym w gazetach czy w telewizji, ale czy naprawdę zdajemy sobie sprawę z wielkości tych procederów?
Czy może nas to tak naprawdę nie obchodzi?
Byle była praca, wypłata i 500+ wpływało na konto...

Sama historia jak dla mnie napisana jest trochę chaotycznie. Zbyt dużo postaci określonych tylko pseudonimami i dlatego miałam czasem problem z ogarnięciem fabuły. Im bliżej końca jest jednak coraz lepiej. Część spraw, które opisywane są w książce obiła mi się o uszy, jak choćby słynne ośmiorniczki czy budowa pałacu pośrodku parku narodowego. Zastanawiacie się czemu takie sprawy ucichają, dlaczego często nie wiemy jak potoczyły się dalej. Czy ktoś poniósł odpowiedzialność? "Lobbysta" daje nam częściową odpowiedź ale każe też zastanowić się nad etyką własną, dziennikarzy, służb, urzędników czy ludzi ze świecznika. Dlatego też polecam Wam "Lobbystę", bo warto wiedzieć jak funkcjonuje świat polityki, biznesu i służb specjalnych.

Mariusz Zielke pisarz i dziennikarz śledczy w swojej najnowszej powieści pt. "Lobbysta" pokazuje nam świat wielkiego biznesu i polityki, w którym ciągle toczy się gra. Gra o władzę i olbrzymie pieniądze. Świat ten oglądamy oczami dwójki bohaterów - Marka, który jest lobbystą i siedzi w tym wszystkim po uszy oraz Moniki, która jest luksusową prostytutką. Ale żadna z tych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
459
234

Na półkach:

Bardzo dobra

Bardzo dobra

Pokaż mimo to

avatar
689
632

Na półkach: ,

Interesuje mnie polityka, bieżące sprawy kraju. Pomimo końcowej noty Autora , że jest to fikcja , mam wrażenie że dużo w tym prawdziwych zdarzeń .Dobra książka , polecam.

Interesuje mnie polityka, bieżące sprawy kraju. Pomimo końcowej noty Autora , że jest to fikcja , mam wrażenie że dużo w tym prawdziwych zdarzeń .Dobra książka , polecam.

Pokaż mimo to

avatar
492
139

Na półkach: ,

Ktoś chyba chciał być Vegą ale mu średnio wyszło ..

Ktoś chyba chciał być Vegą ale mu średnio wyszło ..

Pokaż mimo to

avatar
400
341

Na półkach:

Całkiem niezły rozruch i zakończenie amerykańskiego kina klasy C. Chwytliwy temat, bez głębszej treści. Lobbyści mogą spać spokojnie.

Całkiem niezły rozruch i zakończenie amerykańskiego kina klasy C. Chwytliwy temat, bez głębszej treści. Lobbyści mogą spać spokojnie.

Pokaż mimo to

avatar
771
730

Na półkach:

Przeczytałem z zainteresowaniem. Nie do końca moje klimaty, ale myślę, że warto.

Przeczytałem z zainteresowaniem. Nie do końca moje klimaty, ale myślę, że warto.

Pokaż mimo to


Cytaty

Więcej
Mariusz Zielke Lobbysta Zobacz więcej
Reklama
Więcej
Reklama
zgłoś błąd