K.I.S.S.

Okładka książki K.I.S.S.
Tomasz Prusek Wydawnictwo: Agora Cykl: Olga Kirsch (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Olga Kirsch (tom 1)
Agora
2019-04-24
2014-05-16
literatura polska

więcej Więcej

Ja niestety jestem na nie😔 Po przeczytaniu 140 stron pierwszego tomu "K.I.S.S." poddałam się 😕 Jak dla mnie książka jest trochę toporna.

Cała akcja krąży wokół giełdy (zebrania wspólników, głosowania, przekręty itd). Jednak mnie strasznie nudziła, okazało się, że to całkowicie nie moje klimaty🤷‍♀️ Wydaje mi się, że dla ludzi interesujących się giełdą i...

Książka idealnie nadaje się, gdy potrzebujesz relaksu.
Do pociągu i do poczytania na plaży. Akcja krąży wokół giełdy. I tu brawa dla autora, że potrafił przybliżyć jej mechanizmy tak, że zrozumie to nawet ktoś komu temat jest zupełnie obcy.
Dodatkowo zrobił to w taki sposób, że nie czuje się jakby czytało podręcznik a i sama akcja nie jest tym wstrzymywana.
Pierwsza część...

Giełda to świat wielkich pieniędzy - nie zawsze czystych i władzy. Wielkich wzlotów i równie wielkich upadków.
Olga Kirsch to ładna, młoda, ambitna i zdolna finansistka. W wieku niespełna 30 lat ma już pozycję jednego z najlepszych analityków giełdowych w Polsce. Obraca niewyobrażalnym majątkiem klientów funduszu, dla którego pracuje. Zarabia dla nich duże pieniądze. I...

Tego co się działo na rynkach finansowych w 2008 roku nie trzeba większości osób przypominać. Każdy pamięta krach na światowych giełdach, którego konsekwencje dotknęły i dotykają do dziś wiele osób.

I właśnie giełda stanowi tło historii przedstawionej w K.I.S.S. O ile można nazwać ją tłem ponieważ wszystko w książce kręci się wokół niej i wielkich pieniędzy. Główną...

Niestety, wbrew szumnym działaniom marketingowców, ta książka, porównując do zagranicznych pozycji z giełdowej beletrystyki, jest naprawdę bardzo, bardzo słaba.
Nie trudno znaleźć afer, do których autor robi aluzje, ale te afery opisywane przez dziennikarzy "Parkietu" czy "Pulsu Biznesu" na łamach ich gazet, były dużo bardziej ciekawsze.

Fabuła jest przewidywalna i niczym...

Bardzo dobry thriller o polskim rynku kapitałowym. Z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy są aktywni na giełdzie lub kiedykolwiek mieli z nią do czynienia. W przeciwnym wypadku wydaje mi się, że walne zgromadzenia akcjonariuszy, rady nadzorcze itp. będą dla czytelnika mało zrozumiałe, choć autor starał się wyjaśniać bardziej zawiłe sprawy.
Fabuła jest interesująca a...

Jako wielbiciela tematyki giełdowej bardzo podobała mi się gra Pana Tomka niuansami prawa giełdowego. Fabuła poza wątkiem giełdowym także trzyma w miarę poziom, tak więc mocne 7!

Pozornie historia o ludziach.
O ich mocnych i słabych stronach. Tak też zaczęła się opowieść o nich. W ekstremalnych warunkach, sprawdzających człowieczą wytrzymałość na wysoki poziom adrenaliny, ryzyka i stresu w górskich warunkach podczas wspinaczki na stromy, trudny i wymagający bardzo dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, szczyt. Już wtedy mogłam zauważyć, kto kim...

Książka bardzo dobra, wciągająca i zaskakująca, trudno się oderwać od czytania. Świat finansów opisany został w bardzo przystępny sposób, przez co nie nudził czytelnika, nawet nieznającego wszystkich branżowych terminów.

Przyznaję, że Tomasz Prusek zaskoczył mnie całkowicie. Na szczęście w znaczeniu pozytywnym.
Wiedziałem, że zawodowo od lat bardzo mocno siedzi w tematach ekonomicznych, ale nie sądziłem, że znajdzie przełożenie tej wiedzy na bądź co bądź rozrywkową literaturę sensacyjną. Na dodatek zrobił to naprawdę dobrze.
Mam świadomość, że to książka adresowana do wąskiego kręgu...

• 2019
  • Do kupienia
  • 2014
  • 2021
  • 2015

Dodaj cytat z książki K.I.S.S.