Anielska

Okładka książki Anielska
Cynthia Hand Wydawnictwo: Amber Cykl: Nieziemska (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-01-24
9788324142040

Okładka książki My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 5,0
My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynth...
Okładka książki My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 7,0
My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynth...

"Anielska "to druga część niezwykle romantycznej, zapierającej dech i magicznej serii o aniołach .

Książka jest jeszcze bardziej wciągająca, ciekawsza niż poprzednia część ,która mnie
oczarowała .

Czyta się jednym tchem, nie można się oderwać, akcja goni akcje i książka budzi zachwyt.

Ta część jest również, znacznie bardziej smutna. Fajny wątek z pochodzeniem Clary.

Książka wzbudza więcej emocji .

Clara mimo, że bardzo ja lubię strasznie irrytowala mnie swoim zachowaniem.

Ja wierzę że, Christian jest jej przeznaczony i są dla siebie stworzeni.

Tucker jest fajny i jest słodkim chłopakiem, ale oni są z kompletnie różnych światów.

Czy w każdym romansie fantasy w którym główną bohaterka jest istotą magiczna musi być zawsze z człowiekiem?

Ciekawej byłoby gdyby Clara wykonała zadanie i byłaby ze swoją bratnia dusza Christianem, który również jest Anielita i razem walczyliby ze złem u swego boku, wzajemnie się wspierając i tworząc nieziemska, piękna i anielska parę;

Moim zdaniem zachowanie Christiana wobec Clary było zawsze bez zarzutu . Chłopak jak na zakochanego i romantycznego faceta zachowywał się normalnie i rozsądnie.

Może z początku nie rzucił się naszej pięknej bohaterce w ramiona, ale miał dziewczynę z którą był już sporo .

Chyba dobrze o nim świadczy, że starał się być lojalny wobec niej ,zakochał się w Clarze jak lepiej ją poznał a nie poleciał za niesamowicie piękna blondynka dla jej urody.

Nie chciał, żeby była dziewczyna z wizji która została mu narzucona .

Pokochał Clare jak lepiej ją poznał za to jaka jest ,jej wnętrze a nie przez wizję czy urodę dziewczyny .

Fakt, Christian miał wpadkę na balu, ale chyba dobrze świadczy o nim, że myślał o swojej pierwszej miłości i okazał jej troskę . To pokazuje , że był dżentelmenem.

W tej części Christian usiłuje wspierać Clare w trudnych chwilach i jest gotów być przy niej zawsze gdy tego potrzebuje.

Wkurzało mnie to jak ona go odrzucała i ranila.

Zachowywała się wobec chłopaka który, szczerze ja kochał jak skończona egoistka.

Tucker jest uroczy i słodki, ale w czym niby jest lepszy niż Christian?

Bo jak się poznali nie miał dziewczyny, bo odwiozl ja po balu do domu i spędzał z nią czas na wakacjach jak nie miała towarzystwa?

A Clara niczym głupiutka blondyneczka jak Chris jej nie chciał szalała za nim i była nim oczarowana.

A jak zaczął sie w niej zakochiwac i prawie go zdobyła to ona zakochała się wieczna miłością w innym .

I ogólnie trochę irrytuje, jak Clara nie zauważa problemów najbliższych osób, matki i brata, bo tak skupia się na Tuckerze.

Nie rozumiem wydawnictwa, które nie zdecydowało się na wydane ostatniej części serii.

Ona jest cudna. To wspaniała i romantyczna powieść o aniołach, oryginalna; wyróżnia się i urzeka.

Ma fajnych bohaterów, trójkąt miłosny nie jest taki oczywisty i obaj rywale są super i gorący wiec tym bardziej emocje są większe;

Tak czy inaczej seria jest magiczna i niesamowita. Kocham te historie o aniołach;

oczarowała .

Ta część jest również, znacznie bardziej smutna. Fajny wątek z pochodzeniem...

Książka fajna. Ciąg dalszy wydarzeń z poprzedniej części. Jeśli w poprzedniej części irytowała mnie postać matki Clary to w tej części już nie. Lubię postać Christiana. Sama Clara mnie denerwuje. Wydaje się totalnie skupiona na sobie. Nie wiem, może to tylko moje wrażenie. W każdym razie polecam, bo na pewno sięgnę po kolejną część.

Jeszcze fajniejsza książka od poprzedniej.Czyta się jednym tchem, akcja goni akcje.

Ta książka jest bardziej smutna. Naprawdę współczuję Clarze, że umarła jej ukochana osoba.
Cały wątek z jej ojcem i pochodzeniem fajny i ciekawy.
Ale strasznie irrytowala mnie swoim zachowaniem główna bohaterka. Ja wierzę że, Christian jest jej przeznaczony. Poza tym Tucker jest fajny; ale oni są z kompletnie dwóch rożnych światów. Czy w każdym romansie tego typu główna postać która jest istotą magiczna, musi być z człowiekiem? Ciekawiej byłoby gdyby Clara wypełniła zadanie i byłaby ze swoja bratnia dusza Christianem, który również jest anielita i razem walczyliby ze złem u swojego boku. W tej części wychodzi na to ze, są oni bardziej aniołami, niż ludźmi i bardziej to by pasowało. On cały czas zachowywał się jak trzeba. Może z początku od razu nie rzucił się Clarze w ramiona, ale miał dziewczynę i chciał lepiej poznać Clare. Nie chciał żeby, była z dziewczyną z wizji, która została mu narzucona . Pokochał Clare, po tym jak ja poznał. Fakt ze, miał wpadkę na balu. Ale chyba dobrze ze, myślał o swojej byłej dziewczynie. Mimo wszystko była jego pierwsza miłością.

W tej części Christian usiłuje wspierać Clare w trudnych chwilach i jest gotowy być przy niej zawsze gdy go potrzebuje. Wkurzlo mnie to jak ona go odrzucała i raniła. Np.pozwalała mu siedziec na swoim dachu godzinami, ale ignorowala go ,nawet chwile z nim nie pogadala . A on czekał i marzl.
Tucker jest fajny, ale w czym lepszy niż Christian? Bo odwiozl ja po balu do domu ,i spędzał z nią czas na wakacjach jak nie miała towarzystwa. A ona jak Chris jej nie chciał szalała za nim, a jak zaczął się w niej zakochac, ona zakochała się wieczna miłością w innym. I trochę wnerwiajace jak Clara nie zauważa problemów najbliższych matki i brata, bo tak skupia się na Tuckerze.
Z jednej strony zastanawiam się czy nie przeczytać kolejnej części. Swoją drogą dziw, że wydawnictwo jej nie wydało. Wzbudza tyle emocji i wciąga bez reszty. Ale zanosi się na to ze, zakończenie będzie z cyklu główna bohaterka urodziła się by być z Christianem, ale skopujac zadanie, zmieniła przeznaczenie, oszuka przeznaczenie i skończy z Tuckerem. Chociaż w sumie dobrze ze, przynajmniej jest fajny.
I tak na marginesie Kay nie jest taka zła, widać że kochała Chrisa i życzy mu szczęścia. Samajazy tez mi szkoda, widać że kochał Meg.
Ciekawi mnie też sprawa z Jeffreyem ;wiec chyba sięgnę po nieoficjalne tłumaczenie.

Cały wątek z jej ojcem i pochodzeniem fajny i ciekawy.

-6? Naprawdę podobała mi się pierwsza część, dlatego niestety jestem trochę rozczarowana, że dwójka zabiła kilka elementów, które tam moim zdaniem były ciekawie zrobione. Bohaterka już nie jest tak rozsądna jak wcześniej i absolutnie ignoruje najprostsze rozwiązania zagadek, z którymi się zmaga a oczywiście to właśnie one okazują się być prawdą (patrz: wizja z cmentarzem); trójkąt miłosny jest boleśnie rozlazły - o ile wątek romantyczny wcześniej był fajny, tak tu jest już trochę przedramatyzowany; do tego wszechobecne sekrety dosłownie każdego przed każdym serio zaczynały mnie irytować.
Mimo jednak minusów trzeba przyznać, że czyta się ją ekspresowo, bo człowiek rzeczywiście chce się dowiedzieć co będzie dalej. Rozbudowanie lore o aniołach zdecydowanie wypadło na plus, podobało mi się też kilka rewelacji fabularnych (ojciec Clary, dalszy los jej brata, główny zły, któremu w sumie nie wiadomo o co do końca chodzi) i ciekawi mnie jak autorka pociągnie to dalej.

Polecam,całą serię,jest bardzo wciągająca i pozwala przenieść się w krainę marzeń i totalnie odlecieć ;-) Ciężko wrócić potem do rzeczywistości...

Nieziemska książka!!!
Nie wiem co powiedzieć. Jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju!
Zachwyciła mnie i skradła moje serce. Wiele razy się przy niej wzruszyłam i przeżywałam to, co czują bohaterowie.
Jestem pewna,że z przyjemnością do niej wrócę!
Naprawdę warto jej poświęcić swój czas!!!

Nieziemska książka!!!
Nie wiem co powiedzieć. Jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju!
Jestem pewna,że z przyjemnością do niej wrócę!
Naprawdę warto jej poświęcić swój czas!!!

Szkoda, że nie została z Tukerem ale nie zawsze dostaje się co się chcę.

Szkoda, że nie została z Tukerem ale nie zawsze dostaje się co się chcę.

Nie tak porywająca, jak pierwsza, ale i tak przyjemnie się czytało :)

Nie tak porywająca, jak pierwsza, ale i tak przyjemnie się czytało :)

1963

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Lubię opowieści o anielsko-diabelskich kłótniach, walce dobra ze złem czy też młodzieńczych, romantycznych dylematach, dlatego ta lektura przypadła mi do gustu.Clara jest anielitką, ma w sobie zarówno anielską, jak i ludzką krew. Jak każdy anielita ma wypełnić zadanie, ale nie robi tego tak jak jej kazał Najwyższy.
Książka mi się podobała. Moge polecić jako lekką i przyjemną

Książka mi się podobała. Moge polecić jako lekką i przyjemną

Jeszcze jedna trylogia, której ostatnia część nie została w Polsce wydana. Brak tłumaczenia, a w tym wypadku baaardzo szkoda!

Druga część jeszcze lepsza od pierwszej i naprawdę ciekawi mnie, jak potoczyły się losy Clary, Christiana i Tuckera. Temu ostatniemu kibicowałam od samego początku do samego końca.

Przybycie ojca Clary, jak i ostatnie sceny z jej matką bardzo wzruszające, płakałam rzewnymi łzami.

Szkoda, że nie ma tłumaczenia następnej części!

Przybycie ojca Clary, jak i ostatnie sceny z jej matką bardzo...