Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 25.49 zł

Pałac Północy

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia mgły (tom 2) literatura piękna
El Palacio de la Medianoche
Trylogia mgły (tom 2)
literatura piękna
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
zafon tajemnica

Wczoraj skończyłam czytać "Pałac północy" Carlosa Ruiza Zafona, przyznam, że nie urzekła mnie jakoś szczególnie ta pozycja. Odnoszę wrażenie, że brakowało jej nieco rozpędu w akcji i wszystko zbyt szybko się działo... Z postaciami się nie zżyłam, być może brakowało trochę więcej opisów. Ot taka sobie młodzieżówka, widać, że jest w stylu Zafona ale ewidentnie się rozpędzał w...

Nie jest to poziom, który znamy i podziwiamy w dojrzałej twórczości Zafona. Już pojawiają się pewne charakterystyczne elementy: świetne pióro, bogata scenografia opustoszałych monumentalnych budowli, jakaś tajemnica, gotycka forma, wyimaginowane postaci i zjawy - ale fabuła przywodzi na myśl raczej kino familijne, na poziomie "Kevina samego w domu".
Może po prostu, wraz z...

Pierwsze co uderzyło mnie gdy czytałem, to podobieństwo Chowbar Society do Klubu Frajerów z powieści "To" Kinga. Ale przyznam że po raz kolejny Pan Zafon zabrał mnie w niezwykłą i tajemniczą podróż. Grupa przyjaciół naznaczona przez życie już za młodu, która przeżywa swoje dzieciństwo w rodzinie którą sami sobie stworzyli. To dawało im poczucie braterstwa, przynależności....

Magiczna, mroczna, nieprzeciętna, urzekająca niebanalnym językiem. Po prostu Zafón!

Świetna książka dla młodzieży. Polecam!
Pałac północy był moją pierwszą nie-lekturową książką, która mnie zachęciła do czytania.

Książka bardzo Zafon'owa. Nawet jak nie wiesz że to jego pozycja to i tak wiesz że to jego. Bardzo charakterystyczy styl pisania. Niemniej jak dla mnie najsłabsza jego pozycja, z tych które przeczytałam.

Bardzo ciekawa, taka trochę inna niż te, które czytałam. ale końcówka mi się nie podobała, chociaż może przez to ze była prawdziwa

Autor jak zwykle nie zawiódł. Świetnie napisana książka. Polecam

Autor przenosi nas do roku 1932, do Kalkuty. Tam poznajemy mieszkańców sierocińca, którzy od lat prowadzą tajne stowarzyszenie, z siedzibą w Pałacu Północy. Pewnego dnia zapraszają w swoje szeregi Sheere i poznają jej niezwykłą historię. Od tego momentu rozpoczyna się ich przygoda, tajemnicza i niezwykle niebezpieczna. Postanawiają pomoc dziewczynie w rozwiązaniu zagadki,...

Strasznie się przy tej książce przyblokowalam. Niemniej przebrnełam. Ogólnie dobra pozycja ale chyba przeczytana w gorszym czasie

9 907
    3 934