Prawa Murphy'ego 2000. Co jeszcze może pójść źle w XXI wieku?!

Okładka książki Prawa Murphy'ego 2000. Co jeszcze może pójść źle w XXI wieku?! Arthur Bloch
Okładka książki Prawa Murphy'ego 2000. Co jeszcze może pójść źle w XXI wieku?!
Arthur Bloch Wydawnictwo: Zysk i S-ka hobby
hobby
Murphy's Law 2000: What Else Can Go Wrong in the 21st Century!
Zysk i S-ka
1999-01-01
1999-01-01
Jerzy Łoziński
Murphy

Jest to niepozorna książeczka będąca zbiorem przewrotnych aforyzmów, rad i spostrzeżeń związanych z niemal każdą sytuacja życiową. Coś jak poradnik współczesnego Kubusia Fatalisty.
Warto ją mieć pod ręką, gdy brak czasu lub ochoty na czytanie obszernych tekstów. Kiedy czekamy w kolejce do lekarza lub w urzędzie, warto zająć na chwilę myśli jakimś błyskotliwym spostrzeżeniem, ironicznym, zabawnym i zaskakująco trafnym.
Dobrze się to czyta małymi porcjami, zbyt duża dawka na raz przynosi przesyt, grozi monotonią i zobojętnia.
Trudno powstrzymać się od uśmiechu, gdy czytamy uwagi odnoszące się do sytuacji, których może sami doświadczyliśmy.
Bo czy nie było nam dane przekonać się na własnej skórze jak słuszne są stwierdzenia: "W koszulach zaopatrzonych w zapasowy guzik, guziki nigdy nie giną.", "Druga skarpetka odnajdzie się dopiero wtedy, gdy wyrzucisz pierwszą."? Zamiast skarpetki można wstawić tu dowolną rzecz, która zgubiła swoją parę. 🧦🧤
Każdy rodzic potwierdzi perfidną prawidłowość następujących zjawisk: "Zaledwie odbierzesz ważny telefon, dzieci zaczynają się drzeć wniebogłosy. Im gorsze połączenie, tym głośniejszy krzyk dzieci.", "Dzieci są nieprzewidywalne. Nigdy nie zgadniesz, na jakiej następnej niekonsekwencji cię przyłapią.", "Wariactwo jest dziedziczne: przejmuje się je od dzieci".🧟🤼
Są też bezcenne rady dla właścicieli psów np." Nigdy nie stawaj pomiędzy psem a hydrantem"🐕😆
Sporo obrywa się urzędnikom, pracownikom korporacji i politykom. W tym rozdziale urzekło mnie stwierdzenie: "Nie ma nic bardziej szczerego niż kłamstwo w ustach polityka."🤑👺😇
Dla miłośników teatru i literatury mamy Prawo Czechowa: "Jeśli strzelba wisi na ścianie w pierwszym akcie, to w trzecim musi wypalić".💣🎭
Na koniec zacytuję "Dwie reguły ostatecznego sukcesu życiowego:
1. Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz. .......🤐

Zbiór trafnych i naprawdę sprawdzających się w najgorszym momencie prawd, sentencji i poglądów, żartobliwie opisujących sytuacje codzienne.
Przy wielu naprawdę można się zaśmiać i zapytać retorycznie "skąd ja to znam?" Bo przecież wiadomo, że "kiedy coś ma pójść źle, to na pewno pójdzie."

• Zabawne
  • Ordo White Lion Library
  • Psychologicznie
  • 2011
  • Domowa biblioteczka
  • BOOK * Na półce * To See
  • » szczęście

Dodaj cytat z książki Prawa Murphy'ego 2000. Co jeszcze może pójść źle w XXI wieku?!