Kawalerskie gospodarstwo

1955-01-01
1949-01-01
Tadeusz Boy-Żeleński
komedia/ klasyka/ literatura piękna

Balzac to jeden z najlepszych pisarzy z jakimi kiedykolwiek miałam okazję się zetknąć. Nigdy, nic co napisał mnie nie zawiodło. Kawalerskie gospodarstwo jest oczywiście pięknie napisane, co pozwala zatopić się w lekturze i zapomnieć o całym świecie. Historia nie jest różowa i śliczna, bo Balzac takich nie pisał, ale za to mówi o konkretnych problemach i ludziach z krwi i kości, w których człowiek się zakochuje, albo ich nienawidzi. Po zakończonej lekturze człowiek ma wrażenie, że jest bogatszy o jakieś doświadczenia, a nie że zmarnował kilka wieczorów nad książką. Na mnie zrobiła wrażenie i z pewnością nie da o sobie zapomnieć.

Czytając miałem wrażenie, że dostałem do rąk powieść dla kobiet ówczesnych czasów. Tylko dla kobiet? Duży nacisk położony na wzbudzanie emocji. Momentami miałem wrażenie, że aż nadto. Najbardziej przejawia się to pod koniec książki. Polecam wszystkim Paniom :)

• Literatura francuska
  • Klasyka
  • Zakupy
  • Nieprzeczytane
  • 1a) Posiadam: domowa biblioteczka
  • Stoi na półce

Dodaj cytat z książki Kawalerskie gospodarstwo