Grecki skarb

The Greek Treasure
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jędrzej Polak
skarb Grecja

Niezwykła, zapirająca dech w piersi historia życia Zofii i Henryka Schliemannów.

Zazdroszczę ludziom tej ogromnej pasji, tego zacięcia i dążenia do celu wbrew wszystkim przeciwnościom. Ludzie tacy jak Schliemann, po obraniu przez siebie pewnej drogi, zrobią wszystko żeby dotrzeć na metę. Poświęcą majątek, cały wolny czas, byleby tylko zapisać się na kartach historii. Świetna książka.

Wspaniała, barwna opowieść odkrywająca codzienność, z którą zmagali się pierwsi archeologowie. Bujna wyobraźnia, doskonała charakterystyka postaci, no i miłość i skarb - czego chcieć więcej? Autor pozostawia czytelnika w stanie niedosytu, ale również niepokojącej niejasności w sprawie czerni lub bieli głównych postaci.

najlepsza książka tego autora, fantastycznie przeniósł do Grecji

nawet nie przypuszczałam jak ciężka jest praca archeologa!
Ta książka jest tak sugestywnie napisana, że czytając odczuwałam upał w jakim pracował bohater!

Cenię Irvinga Stone za "Udrękę i ekstazę", najwspanialszą zbeletryzowaną biografię jaką czytałam w życiu i dlatego spodziewałam się więcej po "Greckim skarbie". Bohaterem jest Henryk Schliemann kontrowersyjny XIX - wieczny archeolog samouk, odkrywca Troi i królewskich grobów w Mykenach. Moim zdaniem opowieść o nim zyskałaby, gdyby nie wyliczono w niej każdego odsuniętego...

Irving Stone pisze w charakterystycznym dla siebie stylu. Podobnie jak przemierzałam Florencję, Rzym z Michałem Aniołem, płynęłam statkiem z Darwinem, Przemierzałam Paryż z wózkiem pełnym obrazów aby je dobrze sprzedać tak teraz byłam w Imperium Osmańskim i szukałam Troi. Wspaniała przygoda.

2034

Świetnie zbeletryzowana biografia Henryka Schliemanna i jego żony Zofii. Główny bohater to niezwykły człowiek, który będąc samoukiem-archeologiem, dokonał (dzięki swemu olbrzymiemu majątkowi i niezwykłej wytrwałości w realizacji swoich marzeń z dzieciństwa) niezwykłych odkryć w Mykenach i na terenach Troi.
Książka warta przeczytania !

Bardzo lubie zbeletryzowane biografie Irvinga Stone, do moich ulubionych należy Udręka i Ekstaza o Michale Aniele. Tym razem też się nie zawiodłam. Grecki Skarb jest opowieścią o archeologu samouki Henryku Shliemannie i jego żonie Zofii.
Tekst obfituje w bardzo dużą ilość cytatów zaczerpniętych z Homera co czasem bywa męczące aczkolwiek sprawia, że całość nabiera...

Aczkolwiek jestem 270 stronie to pokusze sie juz o opinię :Ksiazka sprawnie napisana czyta się przyjemnie ,mozna poznac mnostwo szczegolow starozytnej i 19 wiecznej Grecji .Faktycznie moze za wiele szczeolow odnosnikow do HOMERA itp.Natomiast mnie ciekawilo przedstawienie Niemca ,jako ze troche znam i kraj i ludzi .Pokazane jest skapstwo SCHLIEMANA ,chlodny temperament...

• Chcę w prezencie
  • Biografie