Przepraszam, czy jesteś czarownicą?

Okładka książki Przepraszam, czy jesteś czarownicą? Emily Horn, Paweł Pawlak
Okładka książki Przepraszam, czy jesteś czarownicą?
Emily HornPaweł Pawlak Wydawnictwo: Muchomor literatura dziecięca
25 str. 25 min.
literatura dziecięca
Excuse me... Are you a witch?
Muchomor
2002-01-01
2002-01-01
25 min.
Marta Umińska
kot bajki dla dzieci książka dla dzieci

Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas psó... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas kot... Ewa Pawlak, Paweł P...

Taka tam książeczka, ale ilustracje Pawła Pawlaka fantastyczne.

Taka tam książeczka, ale ilustracje Pawła Pawlaka fantastyczne.

Kiedyś chciałam mieć czarnego kota. Zamiast kota miałam czarne rybki, czarnego królika, pręgowanego kota, papugę i wielkiego białego psa. Potem nie przepadałam za kotami. Teraz mam czarnego psa i znowu marzę o czarnym kocie. Wszystko wskazuje na to, że jestem czarownicą. Tak jest napisane w "Encyklopedii czarownic", która wpadła w łapki głównego bohatera tej książeczki, czarnego kota Herberta. Czarne koty przyciągają mnie jak magnes i teraz wiem dlaczego. Ta niby prosta opowiastka opowiada właśnie o tym, że trzeba szukać tych, którzy do nas pasują i do których pasujemy my i wtedy życie staje się lepsze. "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?" to książeczka, która absolutnie skradła moje serce. Jest krótka, ale bardzo treściwa, ilustracje są zabawne i piękne, język i sposób opowiadania ciekawe. Dodatkowym smaczkiem są regularne wizyty Herberta w bibliotece (biblioteki też są dla mnie magnesem). Jednym słowem - CUDO!

Książka większego formatu, lakierowana twarda oprawa, kredowy papier. Bogato i pięknie ilustrowana.
Skierowana do najmłodszej grupy dzieci.

Przesłanie jest takie ,że każdy chce się czuć potrzebny, nie powinien być samotny, a najlepiej czułby się przynależąc do jakieś grupy.
A co z osobnikiem takim ,który nie ma żadnej rodziny ,nikogo w przypadku człowieka, a zwierzątko nie ma swojego właściciela i nikt go nie kocha.
Tak się właśnie czuł kot Herbert opuszczony przez wszystkich, małe bezbronne czarne kociątko.

Pewnego dnia koteczek zawędrował do biblioteki publicznej i w bardzo grubej księdze
pt.,, Encyklopedia czarownic’’ wyczytał ,że osoby tytułowe zajmujące się magią zawodowo hodują najrozmaitsze zwierzęta między innymi czarne koty.
Zapoznał się również z opisem charakterystycznym tych osób jak szpiczasty kapelusz, skarpety pasiaste,
latanie na miotle, warzenie eliksirów w wielkich kotłach.
Bogatszy o tę wiedzę ruszył w miasto szukać czarownic. Ciężko mu coś to szło, bo czy przykładowo dozorca domu sprzątający podwórko miotłą może być tą osobą , którą on szuka.
Nie poddawał się jednak.

Kogo jeszcze zaczepiał kotek na ulicy?
Jak odnosili się do niego ludzie?
Czy znalazł kogoś , kto był czarownicą?
Czy ktoś zaopiekował się w końcu małym koteczkiem?

O tym wszystkim przeczytacie w tej prześlicznej książeczce i obejrzycie z dziećmi obrazki.
Moje maluchy były zachwycone kotkiem, książką. A starsze dzieci już te szkolne , też słuchały z wypiekami na twarzy. W dzieciach drzemią wielkie pokłady empatii.

Polecam!

Skierowana do najmłodszej grupy dzieci.

Przeczytałam samodzielnie

Przeczytałam samodzielnie

Założyłam się z siostrą, że przeczytam tę książkę w 5 minut, przeczytałam w 3. Mam 13 lat więc książka była dla mnie troszkę słaba, jednak na pewno dzieciom młodszym bardzo się spodoba. Jest przepięknie zilustrowana i kotek Herbert jest bardzo słodki :)

Szybka lektura dla dzieciaków przed spaniem. Duży plus za piękne ilustracje.

Szybka lektura dla dzieciaków przed spaniem. Duży plus za piękne ilustracje.

Urocza historyjka o kocie, którego los odmienił wpis w encyklopedii. Plus ilustracje Pawła Pawlaka - więcej na https://nonienotak.wordpress.com/2017/05/23/czarownica-poszukiwana/

Nie poruszyła nas. Ciekawy pomysł, realizacja nijaka.
Kocia samotność nieprzekonująca.
Dodatkowa gwiazdka za ilustracje kota -> świetne!

Nie poruszyła nas. Ciekawy pomysł, realizacja nijaka.
Kocia samotność nieprzekonująca.
Dodatkowa gwiazdka za ilustracje kota -> świetne!

Herbert, czarny samotny kot nie ma się gdzie podziać, chodzi do biblioteki, bo to miejsce ciepłe i przytulne. W "Encyklopedii czarownic" wyczytał: czarownice noszą skarpetki w paski, spiczaste kapelusze, latają na miotłach, w kotłach warzą eliksiry, a co najważniejsze hodują zwierzęta!
Wyrusza w poszukiwanie jakiejś czarownicy:)Zaczepia tych, którzy spełniają kryteria bycia czarownicą.
Pełne humoru i ciepła opowiadanie, barwne ilustracje PAwła Pawlaka.

Przeczytałam książke synkowi zachęcona dobrymi recenzjami, ale ani nic ciekawego, ani mądrego w niej nie znalazłam. Hmmm...chyba zawyzyłą się nam poprzeczka po lekturze "8+2 i ciężarówka" ;-D

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Bajki/Książki dla dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Przepraszam, czy jesteś czarownicą?