Sherlock Holmes. Dzienniki i przygody

2010-03-03
2010-03-03
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
sherlock holmes kryminał zagadki

Okładka książki Moriarty: The Remains. Tom 1 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: The ... Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 19 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 19 Arthur Conan Doyle,...

Zbiorcze wydanie opowiadań o jednym z najsłynniejszych detektywów. Twarda obwoluta ładnie się prezentuje na półce.

Wahałem się pomiędzy oceną 7 a 8. Wszystkie opowiadania są niesamowicie wciągające i ciężko jest się oderwać przed ich dokończeniem. Jedynym minusem było towarzyszące uczucie powtarzającego się schematu rozwiązywania zagadek.

"Dzienniki i przygody" to zbiór dzieł Doyle'a na temat dokonań Sherlocka Holmesa. Bohater znany chyba wszystkim, słynący ze swej inteligencji oraz wiedzy. Mistrz dedukcji. Czytając o jego poczynaniach możemy się przekonać, jak wiele informacji jesteśmy w stanie wyczytać ze środowiska.

Sięgałam po tę książkę z myślą, iż natknę się na nowe i ciekawe historie. Co prawda, te krótsze (ale wcale nie mniej ciekawe) przeczytałam po raz pierwszy, jednakże większe dzieła, czyli "Studium w szkarłacie" czy "Pies Baskerville'ów" stoją już u mnie na półce od dłuższego czasu.

Wielkość książki jest dla mnie pewnym atutem. Niezmiernie cieszę się, gdy mam okazję sięgnąć po książkę formatu A4, w dodatku grubą i z twardą oprawą. Czcionka moim zdaniem była trochę zbyt mała, przez co musiałam trzymać książkę bliżej twarzy. Wiem też, że nie każdemu spodoba się wizja dźwigania ciężkiej książki. Jest mniej poręczna niż dzieło o popularnych wymiarach, na skutek czego ciężej jest ją zabrać w podróż,. Idealnie za to nadaje się do czytania na kanapie czy fotelu, gdzie możemy ją wygodnie ułożyć na kolanach.

Książka jest wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Polecam tą książkę fanom kryminałów !!

najwspanialsza czytelnicza przygoda, jaką było mi dane przeżyć w towarzystwie ekscentrycznego detektywa,który jest bardziej brytyjski niż rodzina królewska, a przy tym wspaniały przyjaciel dla dr Watsona. Polecam!

Fascynujące spotkanie z Sherlockiem Holmesem. Idealna książka na pochmurne i deszczowe dni. Czas płynie niemiłosiernie szybko, gdy rozwiązuje zagadki z niezwykłym detektywem i jego przyjacielem :)

Od malej dziewczynki miałam bzika na punkcie Sherlock'a. Wypożyczałam z biblioteki kolejne jego przygodny, pochłaniałam w jeden wieczór i oddawałam następnego dnia prosząc o następną. Zawsze spotykałam się z niedowierzającym spojrzeniem w stylu ,,tak szybko? niemożliwe. to jeszcze dzieciak''. To przez naszego kochanego detektywa miałam zapędy do pracy w kryminalistyce. Kiedyś udało mi się zakupić w jednej książce zbiór wszystkich jego przygód. Wielka książka, dumnie się prezentuje na półce wśród innych, mniejszych od niej. ;)

Rewelacyjna, ciekawa, niebanalna książka. Często trzyma w napięciu, i wciąga jak chipsy:) Serdecznie polecam mimo swojej WiEeLkoŚcI czyta się ją lekko i szybko. Nudzić raczej to na niej się nie da:) Polecam :)

raz na jakiś czas po nią sięgam

raz na jakiś czas po nią sięgam

Kupiłam to, bo pomyślałam - takie grube, to mi starczy na długo tym bardziej, że to Holmes! :) Omyliłam się i przeczytałam to naprawdę szybko :)

• Kryminał
  • Kryminały