Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu

2009-09-22
978-83-7648-233-0
Bogumił Bieniok, Tadeusz Markowski, Tomasz Krzysztoń, Monika Betley
Dr House Hugh Laurie

Serial kocham miłością bezwarunkową, ale ta książka jest po prostu nudna. Najlepsze w niej to piękne zdjęcie na okładce. Generalnie bardzo słabo.

"Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" to w gruncie rzeczy solidne wprowadzenie do życiorysu oraz filmografii Hugh Lauriego, człowieka wszechstronnie utalentowanego i zdeterminowanego, ale ze skłonnościami do depresji. Druga część książki skupia się stricte na serialu Dr House i jego fenomenie. Otrzymujemy krótkie notki biograficzne pozostałych aktorów towarzyszących Hugh na serialowym planie, a także opisy wszystkich odcinków z trzech pierwszych sezonów. Z przyjemnością czytałam o wpadkach w danym odcinku, ale również o roli laski House'a czy tzw Gabinet diagnostyczny, zwracający uwagę na niuanse, które mogłyby nam umknąć podczas oglądania serialu. Miły dodatek dla fanów.

Chętnie dałabym ocenę 5ciu gwiazdek, może 5,5. Doceniam jednak starania i pewnie zamysł był dobry, niestety w praktyce szumnie nazwany "przewodnik po serialu" ogranicza się do kilku krótkich notek o aktorach i streszczeniu wszystkich odcinków aż 3 sezonów. Opis odcinków nuży, przekład książki też nie pomaga.
Reasumując, fan serialu przeczyta, ale sama książka za wiele nie wnosi do świata Dr House'a.

Reasumując, fan serialu przeczyta, ale sama książka za wiele nie...

Książka głównie dla fanów serialu i postaci Dr Huse'a.
Książka składa się z dwóch części: pierwszą stanowi biografia Hugh Lauriego i reszty obsady, w drugiej zaś zawarto opis wszystkich odcinków pierwszych trzech sezonów serialu.
W mojej opinii ta pierwsza część jest zdecydowanie lepsza, druga zaś stanowi przypomnienie fabuły (zwłaszcza gdy ktoś po książkę sięga wiele lat po obejrzeniu serialu) i uzupełnienie o dodatkowe smaczki, które mogły umknąć podczas oglądania.
Książkę czytało się całkiem dobrze, a powrót do jedynego w swoim rodzaju świata Dr House'a, tym razem w papierowej wersji to był miłym akcentem.

Książka głównie dla fanów serialu i postaci Dr Huse'a.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam fanom serialu i Hugh Lauriego, dla nich będzie to ciekawy tom. Pozdrawiam, Marcin Kozieł

Do tej książki dwa razy robiłam podchody. Dostałam ją w prezencie i za pierwszym razem okazała się nuda i mało interesująca gdzie skończyłam czytać po kilkunastu stronach. Ale postanowiłam dać jeszcze jedną szansę i przeczytałam. Jest wiele ciekawych informacji o aktorach głównych , aczkolwiek są opisy, informację które uważam za zbędne ponieważ człowiek chce jak najszybciej już skończyć stronę i wyczekuję interesującej kwestii. Opisy przypadków i odcinków są ciekawe i momentami śmieszne. Sama jednak nie zakupiłambym tej ksiązki bo nie jest na tyle dobra i interesująca.

Pozycja idealna dla fanów "Dr House".

Oprócz biografii głównego bohatera (Hugh Lauriego) są też biografie innych aktorów występujących w serialu. To przede wszystkim przewodnik po pierwszych trzech sezonach produkcji (zdjęcia, streszczenia i analizy odcinków). Mnóstwo ciekawostek i interpretacji..

Pozycja idealna dla fanów "Dr House".

Książka idealna dla prawdziwych fanów serialu. Książka zawiera życiorysy głównych aktorów serialu (ze szczególnym uwzględnieniem biografii Hugh Lauriego) oraz szczegółowe opisy wszystkich odcinków pierwszych trzech sezonów. Dla wiernych fanów pozycja wręcz obowiązkowa.

Warto przeczytać jeśli jest się fanem serialu.
Jest tutaj rys biograficzny twórców serialu aktorów grających główne role, do tego książka szczegółowo opisuje odcinki serii 1-3, z dużą ilością ciekawostek i faktów spoza planu. Mnie np. zaskoczyła informacja, że Hugh Laurie jest Brytyjczykiem.
Jest też trochę ciekawych zdjęć i cytatów. Jedyne co uważam za przesadę, to wciskanie na siłę do opisu poszczególnych odcinków informacji o lasce House'a nawet jeśli wcale nie ma o czym pisać: np. "w tym odcinku House włączył laską przycisk windy". Trochę to na siłę.

Warto przeczytać jeśli jest się fanem serialu.
Jest też trochę ciekawych zdjęć i cytatów. Jedyne co uważam za przesadę, to...

Książkę dostałam, jako 'lek' na rozpacz po zakończeniu tegoż serialu. Miło było ją czytać, przypomnieć sobie wszystko. Rozbawił mnie nawet pomysł na to aby opisać co House w danym odcinku robił ze swoja laską(tą drewnianą) :D 'oparł na niej brodę' 'zakręcił nią dwa razy', niby bez sensu ale z humorem :)
Nie jest jakaś wybitna, to po prostu opis odcinków i trochę faktów. Gratka dla fanów na nudny dzień.

Nie jest jakaś wybitna, to po prostu opis odcinków i trochę faktów....

Dodaj cytat z książki Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu