Polowanie na matkę

Rex Stout Wydawnictwo: Tenten Cykl: Nero Wolfe (tom 38) kryminał, sensacja, thriller
The Mother Hunt
Nero Wolfe (tom 38)
kryminał, sensacja, thriller
Alicja Skarbińska-Zielińska
prywatny detektyw

Zabawna, lekka i sympatyczna opowieść o ekscentrycznym detektywie i strasznie zakręconej zagadce, którą od niechcenia - oczywiście! - rozwiązuje (bo od rozwiązywania spraw woli dobry obiad). Trochę w stylu Sherlocka, trochę Poirot... ;).

Calkiem niezłe

Nie sądziłam, że powieść detektywistyczna może mi się tak spodobać, a tym bardziej, że dotrwam do jej końca. „Polowanie na matkę” dostarczyło mi ciekawego spojrzenia na detektywów oraz na powieści z nimi w roli głównej. I chociaż książka ta jest zaliczana do krymianłu/sensacji/thillera sądzę, że lepiej nadawałaby się jako zwykła powiastka detektywistyczna.

Pod postacią...

• Kryminał&Thriller
  • 52 książki (2012)
  • Thriller/sensacja/kryminał
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Polowanie na matkę