Po moim trupie

Okładka książki Po moim trupie Rex Stout
Okładka książki Po moim trupie
Rex Stout Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nero Wolfe (tom 7) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Nero Wolfe (tom 7)
Klasyka Kryminału
Over My Dead Body
Wydawnictwo Dolnośląskie
2012-01-25
2012-01-25
Anna Dwilewicz
diamenty kradzież intryga manhattan pulp fiction

Książkę czyta się naprawdę z przyjemnością po warunkiem nastawienia nie tylko na klasyczny detektywistyczny kryminał, ale także pewien rodzaj parodii zachowujący cechy gatunkowe - wyraźnie puszczający oko do czytelnika i subtelnie żartobliwy. Detektyw Wolfe i jego współpracownik są bardzo wyraziści i charakterystyczni, inne postaci dobrze odpowiadają wartkiej akcji a ta obfituje w bardziej lub mniej zabawne zwroty.

Czyta się świetnie.

Czyta się świetnie.

Tą książkę otrzymałam jako prezent urodzinowy. Muszę przyznać że była szczałem w 10!
Pomimo iż wszelkie sprawy polityki i biznesów w literaturze są dla mnie w ogóle nie interesujące to to jest prawdziwy wyjątek!
Wolf - ekscentryczny, pełen dosyć niecodziennych hobby i zainteresowań detektyw, mający nieskazitelną opinię, każdy wie że każda rozpoczęta przez niego sprawa jest doprowadzana do końca i wyjaśniana.
Archie - asystent Wolfe'a, w tym przypadku narrator powieści, sprytny, pełen humoru mężczyzna.
W tej części rozwiązywane jest pare spraw: kradzież diamentów (jak później się okazuje, całkowita pomyłka),sprawy rodów książęcych Czarnogóry, morderstwa, ciemne interesy.
Książke nie jest ani trochę nudna, wręcz przeciwnie bardzo wciąga, polecam!

Fabuła bardzo przystępna, szybko przeczytałam i nie żałuję. Bardzo szybki przewrót akcji i zaskakujące zakończenie. Na pewno przeczytam więcej książek tego autora.

• Kryminały
  • Kryminal
  • Papierowa
  • 1. Biblio Główna
  • Kryminał, thriller
  • Kryminał/Thriller/Sensacja

Dodaj cytat z książki Po moim trupie