Aura

Carlos Fuentes Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Proza Iberoamerykańska literatura piękna
Kalina Wojciechowska
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
Kalina Wojciechowska
Proza Iberoamerykańska
Aura

Opowiadanie bardzo oddziałuje na zmysły. Zaskakując narracja, dzięki której jesteśmy w stanie niemal natychmiast wcielić się w postać głównego bohatera. Połknęłam w mgnieniu oka.

w moim życiu, tak jak i w Waszym zapewne, książkiWażne zaczynją się od normalnychSłów.
tym razem było tak samo. i zawsze jest tak samo. zawsze, ponieważ to nie pierwsze i nie ostatnie czytanie aury.
wszystko w niej zaczyna się od stolika w słońcu, kawy i słowa ogłoszenie, które rzuca Ci się w oczy.
wszystko w aurze jest w aurze skąpane. a przede wszystkim to jak autor się...

Książek Carlosa Fuentesa dotychczas nie czytałem, ale będą w bibliotece zauważyłem małą książeczkę pod tytułem Aura, której opis wydawał mi się arcyciekawy. Łacząca historie o miłości z tajemnicą i niesamowitym klimatem. Dlatego trafiła na moja listę do przeczytania i mogę stwierdzić, że się nie zawiodłem w żadnym razie. Nasz bohater przybywa do domu, gdzie podejmuje się...

Krótka opowieść, ale jakże wciągająca. Fuentes zabiera nas do innej rzeczywistości. Dziwaczne wrażenia mam po tej lekturze. Na początku sposób w jaki narrator pokazuje nam sytuację bardzo mi się nie podobał, ale muszę przyznać, że właśnie dzięki niemu wpadamy w te opowieść aż po głowę.

Dziwna książka - pod każdym względem.

Książka rewelacyjna! Mógłbym na tym zakończyć, ponieważ największym problemem jest opis - tej w zasadzie - noweli. Odpowiecie mi: dlaczego? Dlatego, że dzieło otwiera strasznie dużo furtek z pytaniami, interpretacjami znaczeń, których nie chcę tutaj podawać by nie "torować" Was podczas czytania, a sam chciałbym z kimś podyskutować - skonfrontować uczucia itd.

Oczywiście,...

... otwarte oczy zanurzysz w posrebrzonych włosach kobiety, która znów cię otoczy ramionami, kiedy chmury zasłonią księżyc i ciemność skryje was oboje, na pewien czas rozproszy się w powietrzu wspomnienie młodości, wspomnienie, które przyoblekło się w ciało.

Krótkie, wciągające opowiadanie, którego odrobinę niepokojąca atmosfera zapada w pamięć.

Intrygujące opowiadanie. Dosyć niespodziewany rozwój akcji, chociaż można domyślić się zakończenia - ale może dlatego mnie nie zaskoczyło, że wcześniej ktoś mi już zdołał "Aurę" streścić.
Czyta się szybko, jednak trudno otrząsnąć się z dziwacznej atmosfery opowiadania, prawie dusznej, tajemniczej, ale i w pewnym momencie nieprzyjemnej.
Niemiło czytało mi się o kotach,...

Dyskusje

• Latino