Zamek Roogna

Okładka książki Zamek Roogna Piers Anthony
Okładka książki Zamek Roogna
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 3) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
Xanth (tom 3)
Fantasy
Castle Roogna
Rebis
1992-01-01
1992-01-01
838520282X
Nela Szurek

Okładka książki Dragons Gold [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Dragons Gold [... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Serpents Silver [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Serpents Silve... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Chimaeras Copper [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Chimaeras Copp... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Orcs Opal [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Orcs Opal [Dra... Piers Anthony, Robe...

Dalsze historie z krainy Xanth. Tom ten opowiada o przygodach Dora . Dor to syn Blinka. Książkę przyjemnie się czyta. Cały czas się coś dzieje. Wątki są zaskakujące, szczególnie końcówka książki. Na pewno będę czytała dalsze losy bohaterów tej magicznej krainy.

No, no, nowy bohater. Dor, syn Binka, przeniesie się w przeszłość i to wcale nie przypadkowo jak można by się domyślać po opisu z okładki! To trzeba przeczytać :)
Ehh, czy wy też macie to uczucie, że w krainie Xanth pewnie już nic was nie zaskoczy do momentu kiedy sięgacie po następną część...?

Książka lekka, łatwa i przyjemna o perypetiach Dora - syna Binka w świecie z gobelinu. Zakończenie przewidywalne - już w połowie książki można się domyślić, kim jest zombie, którego chce przywrócić do życia. Ciekawy motyw ze Skakunem uatrakcyjnia fabułę. Chwilami wyprzedzałam autora w myślach jeśli chodzi o rozwiązywanie trudnych sytuacji głównych bohaterów.. Ogólnie polecam 😊.

Wspaniały 3 tom autora P. Anthony.
Uważam, że autor im dalej brnie w historię Xanthu, tym bardziej ma świadomość plastyczności postaci, świata i innych dodatków - tworzące całość.

Ten tom pokazuje kroki dojrzałości pewnego młodego chłopaka o imieniu Dor.
Wspaniale się czyta ten moment, gdy jego przygody powodują jego zmianę w percepcji świata i patrzeć jak następuje dojrzewanie młodego człowieka.

Nietypowe przyjaźnie międzygatunkowe z tej historii robią bestseller :)

Polecam gorąco :)

Wspaniały 3 tom autora P. Anthony.

Ten tom pokazuje kroki dojrzałości pewnego młodego chłopaka o imieniu Dor.

Trzecia część niesamowitej serii, w której pojawiają się nowe postacie. Historia zapisana w tej książce niesamowicie porusza z powodu pewnej przyjaźni, zawiązującej się w książce. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że przeczytałam tę książkę i już nie mogę się doczekać dalszych losów postaci.

3 tom przygód w krainie Xanth za mną(niech żyje urlop i brak poznokcia!) Chyba najzabawniejsza część z trzech dotychczasowych. Golem definitywnie wychodzi na prowadzenie jako ulubiony bohater, ale szkoda, że go tak mało. Co do tego kim był nasz zakochany zombi niestety to było oczywiste.

Ulubiony fragment ;>

-Co chcesz przez to powiedzieć? - mruknął chłopak
-Tylko to, że mężczyźni inaczej patrzą na kobiety niż chłopcy. Nie wiesz, jakim talentem dysponuje Millie
-Nie. A jakim?
-Seksapilem.
-Myślałem, że wszystkie kobiety to mają.
-Wszystkie chciałyby mieć.

Ocena 8/10

Ulubiony fragment ;>

-Co chcesz przez to powiedzieć? - mruknął chłopak
-Tylko to, że...

Od ostatniej książki mija około dwanaście lat. Bink i Cameleon w tym momencie są na wyprawie w Przyziemiu. Głównym bohaterem jest tu Dor, ich syn. Występują też znane postaci z poprzednich tomów.
Dor, jako silny czarodziej pewnego dnia ma zostać królem, jednak do tego czasu musi sporo się nauczyć. Obecny król pragnąc pomóc młodzieńcowi daje mu misje, musi znaleźć antidotum dla jednego zombi. I tak Dor wyrusza na wyprawę, swoją pierwszą misje. Co się stanie, jak potoczą się jego losy, czy uda mu się znaleźć eliksir sami musicie się przekonać.
Książka o dojrzewaniu, przygodach, miłości. Jest lepsza od poprzedniej części, sporo się w niej też dzieje.

Okładka
jaki straszny stwór

skąd
biblioteka

fabuła
Mnóstwo rzeczy ,gobliny.Zombie,inne.Nie można opisać

Moja opinia
No,takie to ja lubię.Super fantasty.Kocham,takie.Stwory,magia.
Czytałem jak zakochany.

Okładka
jaki straszny stwór

skąd
biblioteka

fabuła
Mnóstwo rzeczy ,gobliny.Zombie,inne.Nie można opisać

Moja opinia
No,takie to ja lubię.Super fantasty.Kocham,takie.Stwory,magia.
Czytałem jak zakochany.

Ulubiona część, ale...
Chłopak ma 12 lat, a już myśli o niestworzonych rzeczach xD trochę dziwaczne, ale może chłopcy tak mają. Nie wiem!!

Ulubiona część, ale...

Pozdrawiam