Wolność

Daniel Suarez Wydawnictwo: Amber Cykl: Demon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Freedom
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban
Demon komputery sieć

wyśmienicie.

Bardzo udana kontynuacja "Demona". Zakończenie pozostaje w głowie na długo - co się rzadko zdarza przy thrillerach.

W bardzo ciekawą stronę rozwinął się koncept z pierwszej części. Szacun dla autora za wizję, pomysłowość i świeży powiew w science fiction. Nawet uwzględniając niezbyt wyrafinowany styl pisarski, to warto przeczytać.

Nie ukrywam, że po lekturze pierwszej części długo zbierałem połamaną szczękę z podłogi. Druga część jest dość spójną kontynuacją fabuły jaką poznaliśmy w pierwszej części. Dobrze napisana, kreatywna, nieszablonowa. Książką w której świat fizyczny przenika się ze światem wirtualnym. Świat gdzie dobro wygrywa ze złem....

Nie potrafię odnaleźć się w klimacie tego autora.

Druga część książki mnie trochę rozczarowała.
Oczekiwałem czegoś lepszego po kontynuacji pierwszej części. Tu wydarzenia stały się trochę mniej realne. Niektóre wątki wręcz bardzo nierealne.
Jednak trzeba mieć na uwadze się, że jest to książka z elementami science-fiction.
Dobrze się czyta. Książka napisana fajnym językiem.

Po przeczytaniu pierwszej części spodziewałem się po Wolności czegoś więcej — historii bardziej realistycznej. Zdaję sobie sprawę, że Demon, jak i Wolność to pozycje zawierające elementy sci-fi, ale w tej pierwszej były one przyjemnie wkomponowane w całość. Druga część to tylko i wyłączenie sci-fi, a zakończenie jak na taką pozycję jest według mnie zbyt banalne.

Demon jak i Wolność są dobrymi pozycjami. Jednak czytając mam wrażenie, że niektóre zdania są źle przetłumaczone i nie były po polsku, że musiałem takie zdania czytać ze dwa razy a nawet więcej. Są też literówki i nie wiem, czy tylko tak jest w moim egzemplarzu, czy we wszystkich tak jest. Pomijając te mankamenty, treść książki jak i akcja bardzo podobała mi się:)

Kontynuacja thrillera informatycznego "Demon".
Równie przeciętna.

Jeszcze lepsza niż część 1.
Wysoka "czytalność" :)
Po "Demonie" byłem mocno zaskoczony, w którą stronę się to rozwinęło, i jak sprawnie Autor potrafi kierować emocje czytelników.
Szkoda, że trzecia część cyklu nie została (jeszcze) przełożona na polski.

Dyskusje

• 2013