Inny chłopiec

83-7311-515-3
Ewa T. Szyler
psychologia patologia powieść epistolarna

Serdecznie polecam!
Bardzo ciekawe studium psychiki dziecka i jak bardzo ważne jest wsparcie dorosłych. Warta przeczytania i zastanowienia się nad uczuciami "złych" dzieci.

Serdecznie polecam!

Gorzko z naprawdę drobniutką posypką z humoru o tym, jak ludzie potrafią przeinaczyć rzeczywistość tylko po to, żeby dać ujście swemu pragnieniu wywyższenia się i poczuciu ładu. To, że po drodze kozłem ofiarnym staje się Bogu ducha winny chłopiec nikogo prawie nie obchodzi. O tym, jak działa etykietka i jak można wpaść przez nią w obłęd. Dziękuję autorowi za zakończenie.

Po książkę sięgnęłam z polecenia. Pierwsze może ze 100 stron czytało mi się ciężko... Momentami nudna. Odkładałam na kilka dni i znów wracałam. Potem jakoś się ruszyło i resztę przeczytałam na jednym wdechu ;) Wciąż mam mieszane uczucia. Jest dobra, oburza i wzrusza.

Absolutne arcydzieło, nie jestem w stanie znaleźć żadnych mankamentów. W moim życiu mało czytałam książek tak dobrych - jest to wręcz ewenement, którego do dziś nie jestem w stanie pojąć. To, że ta książka trafiła w moje ręce, uważam za jakiś cud.

Metafora, niejasność, wielopłaszczyznowość wszelkich komponentów - a przy tym prostota przekazu, forma i humor są mieszanką wybitną.

Opowieść o dorastającym chłopaku jest uniwersalną historią o niezrozumieniu, zaślepieniu, egocentryzmie, o różnicach pokoleniowych, z których wynikają jedynie cierpienia.

A zakończenie... Interpretować można je na tyle sposobów, a każdy z nich powoduje u mnie ciarki... Arcydzieło, po prostu.

To najlepsza książka ze wszystkich, przeczytanych przeze mnie w ciągu ostatnich 15 lat. Wracam do niej często i cały czas w takim samym stopniu mnie wzrusza, bawi i bulwersuje. Identyfikuję się z nią jako człowiek, matka i nauczyciel. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową na studiach pedagogicznych, psychologicznych i medycznych.
Mam w domu 5 egzemplarzy, rozdaję ( pożyczam ) szczodrą ręką, ale ostatnia, piąta jest tylko moja. Zawsze musi być w zasięgu :-)

Mam w domu 5 egzemplarzy, rozdaję (...

Wzruszająca, zabawna, ironiczna i aż nie wiem co jeszcze napisać. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek do których wracam co jakiś czas. Jednocześnie warto napisać, że nie należy do ‚łatwych i przyjemnych’ ale cudowny, czarny humor wynagradza wszystko. + za Morriseya z The Smiths!

Po książkę sięgnęłam z polecenia oraz z miłości do Morrisseya. Bałam się ale był to strach nieuzasadniony. Książka wspaniała, choć końcówka nieco mnie rozczarowała. Na pewno jest to pozycja nie tylko dla fanów The Smiths ale im będzie się lepiej czytało (Shoplifters of the world unite :D ). Zabawna, nieoczywista, pełna odniesień do genialnej muzyki ... Czyta się e jeden wieczór i zostaje na długo w pamięci. Bardzo mocno polecam również tym, którzy lubią tę dawną Wielką Brytanię z jej niskimi domkami, deszczową pogodą, czerwonymi budkami telefonicznymi, typową angielską szkołą i zwyczajami. Coś co już chyba zostało tylko w książkach.

To dla mnie,za trudne.Nie umiem napisać.Nic mądrego.Takie książki,są pięknie.Ale, dla mądrych ludzi

Ciekawe spojrzenie na świat oczami małego chłopca, który na skutek bycia w złym miejscu o złym czasie wplątuje się w tarapaty.

Przytłacza, wciąga, zaskakuje, porusza i rozczula. Pozycja obowiązkowa dla rodziców i nauczycieli.

• Do kupienia