Ostatni wiraż

2007-10-01
2007-10-01
Julita Mirska
miłość samochód roberts nora

Chyba większość dziewcząt, będąc nastolatkami, kochało się w kumplach swoich braci, prawda?
Podobnie było w przypadku Cynthii Foxy(„Foxy”).
Nie wszystkie nastolatki, miały jednak tak ciężkie życie, jak ona. Gdy miała 13 lat, straciła rodziców. Zaopiekował się nią starszy brat-Kirk, znany kierowca rajdowy. Odtąd życie dziewczynki, toczyło się na torach wyścigowych, wśród kumpli brata. Jednym z nich był Lancelot Matthews. To w nim, jako pierwszym zakochała się Foxy. I… została odrzucona…
Wyjechała by wyleczyć się z mężczyzny. Została uznanym fotografem.
Gdy wraz z przyjaciółką Pam, powraca by zrobić relację z mistrzostw F1, uczucie do Lance’a odżywa.
Cynthia nie jest jednak już małą dziewczynką. Potrafi panować nad emocjami(przynajmniej tak jej się wydaje). Gdy w życiu kobiety, dochodzi do tragedii, ukochany sprzed lat, oświadcza się.
Foxy postanawia wykorzystać sytuację.
Jednak jest to małżeństwo dwóch osób, które praktycznie się nie znają.
Dziewczyna poznaje rodzinę męża już po ślubie. Jedna kuzynka jest całkiem miła, lecz reszta.. a szczególnie teściowa, … No cóż Cynthia mogła trafić lepiej…
Gdy kobieta zaczyna żałować wstąpienia w związek małżeński z mężczyzną swego życia, poznaje najbardziej skrywaną tajemnicę męża. Czy to pomoże ocalić ich relację?

Książka podobała mi się gdzieś od połowy.
Miła lektura, dla relaksu.

Podobnie było w przypadku Cynthii Foxy(„Foxy”).

Kiedyś podobały mi się książki Nory Roberts chyba za sprawą ich lekkości i prostoty. Teraz jednak z każdą kolejną książką dostrzegam ten sam schemat, monotonię. Nie przemawiają do mnie te historie bo w sumie nie niosą za sobą żadnego przekazu. Zero jakiejkolwiek akcji, która przyspieszyłaby bicie serca czytelnika. Po przeczytaniu tejże książki nie czuję zupełnie nic, więc pewnie szybko o niej zapomnę.

Książka zwaliła mnie z nóg:) dwoje porywczych ludzi którzy kochają się tak mocno a tak duzo przed sobą ukrywają dopiero wypadek uświadamia im ze sa dla siebie stworzeni i takze ślub brata uświadamia Cynthii ze teraz to ona jest na pierwszym miejscu u swojego męża. Bardzo wciągająca książka polecam :)

Typowy dla autorki romans.
W wieku 13 lat Cynthia uczestniczy w wypadku samochodowym, w którym giną jej rodzice. Opiekę nad nią przejmuje znacznie starszy brat, Kirk, kierowca rajdowy. Nastoletnia Foxy wychowywana wśród smaru i benzyny, w trasie od toru do toru podkochuje się w przyjacielu brata Lansie. Ta młodzieńcza miłość mocno ją rani.
Po latach Foxy wraca na tor jako zawodowy fotograf wraz z przyjaciółką dziennikarką. Wspólnie mają zrobić reportaż o wyścigach Formuły w których uczestniczy Kirk. W kilkumiesięcznej trasie uczestniczy także Lance, dziś konstruktor samochodów wyścigowych.
Dla Foxy powrót na tor po 6 latach to karuzela wspomnień. Każdy raz, kiedy widzi brata wsiadającego do kokpitu, powoduje u niej obezwładniający strach o jego życie. Pogodziła się jednak z byciem dla niego na drugim miejscu. Okazuje się też, że upływ czasu nie osłabił młodzieńczych uczuć wobec Lanca. Niestety różnice społeczne dają się we znaki. Pojawia się też pytanie czy dla niego Cynthia potrafi się zadowolić drugim miejscem?

Typowy dla autorki romans.
Po latach Foxy wraca na tor jako...

Przyjemnie spędziłam czas z tą książką, której akcja toczy się głównie na wyścigach Formuły 1.
On – był szaleńcem, któremu samochód zastępował matkę, kochankę, przyjaciółkę.
Flirtował ze śmiercią, łamał kości i natychmiast wracał na tor.
Ona – piękna pani fotograf, od dziecka dorastała na torze, wśród samochodów, smarów, mechaników.
Znali się od zawsze.
Pomyślał, że znalazł kobietę, która go rozumie, w dodatku wyjątkowo inteligentną, impulsywną, o ciętym języku i dużym poczuciu humoru.
- Nie jest to ckliwy romans, ale pięknie opowiedziana historia o namiętności, trudnych wyborach, wzajemnej akceptacji i o prawdziwej miłości, także braterskiej.
Polecam – przyjemny relaks :)

On – był szaleńcem, któremu samochód zastępował matkę, kochankę, przyjaciółkę.
Flirtował ze śmiercią, łamał kości i natychmiast wracał na tor.
Znali się od zawsze.
...

"Musi się dobrze skończyć." (Harlequin Enterprisses)

"Musi się dobrze skończyć." (Harlequin Enterprisses)

Jeden z "krótkich" ulubieńców :D

Jeden z "krótkich" ulubieńców :D

Typowe szybkie romansidło. Polecam.

Typowe szybkie romansidło. Polecam.

• Nora Roberts
  • Nora Roberts - przeczytane
  • Romans
  • 2017

Dodaj cytat z książki Ostatni wiraż