Przerwana gra

Okładka książki Przerwana gra Nora Roberts
Okładka książki Przerwana gra
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
Książki o miłości - Nora Roberts
Opposites Attract
HarperCollins Polska
2017-01-16
2003-01-01
Anna Michalska

Asher była jedną z najlepszych tenisistek świata, Taj jednym z najlepszych tenisistów. Byli „gorącą parą” białego sportu-na korcie i poza nim.
3 lata temu dziewczyna przerwała karierę, rzuciła partnera i wyszła za mąż za angielskiego Lorda. Co lub kto, stał za tą decyzją?
Teraz powraca do rozgrywek, próbuje również odzyskać to co straciła. A straciła wiele, miłość Taja, przychylność ojca i… coś najdroższego każdej kobiecie…
Czy uda jej się cofnąć czas i odzyska swoje dawne życie???
Przyznam, że uwielbiam śledzić rozgrywki tenisowe, ale również jestem na bieżąco z ploteczkami ze świata gwiazd ATP i WTA.
Romanse wewnątrz tego środowiska zdarzają się bardzo często. Jednak wiadomo, że gdy dwoje ludzi, wykonuje ten sam zawód, może dojść do rywalizacji w związku. Bywa, że praca, sport, itd., są głównym tematem rozmów. A to może okazać się destrukcyjne dla związku.
Są jednak pary, którym udało się stworzyć trwały związek. Doskonałymi przykładami są tu Maestro Roger Federer i jego żona Mirka(ona jednak zrezygnowała z zawodowej gry),oraz Andre Agassi i Steffi Graf.
Niestety nie zawsze los jest tak życzliwy. Wszyscy fani tenisa, pamiętają zapewne o dwuletniej relacji Marii Sharapovej bardzo przystojnym kolegą z kortu-Grigorem Dimitrovem, czy głośne rozstanie czołowej pary tenisowej naszych południowych sąsiadów-Tomasa Berdycha i Lucie Safarovej. Ten związek „zabił” ponoć właśnie tenis.
Jak zakończy się historia Asher i Taja? Przeczytajcie same!
Jako wielbicielka tenisa dużo oczekiwałam po tej książce i się zawiodłam.
Nora Roberts umie pisać romanse, ale na tenisie raczej się nie zna…Warstwa sportowa powieści, dość słaba.

Teraz powraca do...

W książce jest trochę tajemnic, które prowadzą do nie wyjaśnionych konfliktów. Dwoje ludzi, którzy bardzo się kochają, siostra przez którą się rozchodzą tajemnice przeszłości, które nie mogą ujrzeć światła dziennego, ale gdy wychodzą na jaw wszystko lega w gruzach. Upór i miłość dwie rzeczy, które jednak się łączą.

Świetne tempo książki - jak w tenisie bohaterzy odbijają dialogi jak piłeczka na korcie, czyta się bardzo dobrze, jedna z lepszych :)

Nie przepadam za oglądaniem sportu. Co to za przyjemność patrzeć jak ktoś się poci? Rywalizacja też mnie nie kręci, dlatego tej części opisanej historii nie polubiłam.

"Przerwana gra" jest historią dwojga ludzi, którzy są w sobie tak szaleńczo zakochani, że trudno im uwierzyć we własne szczęście i w to, że na tę miłość zasługują. Dlatego Taj czuł, że ze swoim niskim pochodzeniem i brakami w wykształceniu nie pasuje do Asher. Z tego samego powodu ona tak łatwo uwierzyła, że mężczyzna tak żywiołowy jak on, znudził się taką snobką jak ona. Historia tej dwójki potoczyła się najgorzej jak mogła i o mały włos, a miałaby smutne zakończenie.

Trzeba było wracać raz za razem do słowniczka, by ogarnąć w miarę terminy tenisowe, ale książka była niesamowita. W sam raz na deszczowe popołudnia lub późne noce, kiedy to normalni ludzie powinni już spać, ale nie śpią, bo... bo tak^^

Książka ma ode mnie plus za nieskomplikowane relacje między głównymi bohaterami. Kochali się trzy lata temu i to się do tej pory nie zmieniło, mimo że ona się hajtnęła, a on był z innymi kobietami. Poza tym, Taj nie zachowywał się jako typowy zimny drań/uwodziciel/ignorant/whateva. Kochał Ash i tego nie ukrywał. To się ceni.

Bardzo przyjemna książka.

Bardzo przyjemna książka.

Otworzyłam książkę, patrzę ta tu jakiś słowniczek. Cofnełam się do opisu książki - nic co by tłumaczyło słowniczek. Zaczęłam go czytać okazało się, że w książce jest dużo opisów tenisa. Ja na tenisie się nie znam, tak więc ominęłam go bo przecież nie będę za każdym razem cofała się do początku, żeby zrozumieć, jak wyglądała ta gra, żeby sobie potrafić to wyobrazić.
Ogólnie po tym słowniczku nie spodziewałam się niczego szczególnego po książce, ale zostałam mile zaskoczona. Jak to ksiażka Nory - miło się czyta, i co również ważne szybko. Na końcu łezka kręci się w oku.

Ogólnie...

• Nora Roberts
  • Romans
  • Nora Roberts - przeczytane
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Przerwana gra