Grzech śmiertelny

Okładka książki Grzech śmiertelny
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga o Ludziach Lodu (tom 5)
Dödssynden
Ringier Axel Springer Polska
2007-06-08
1992-01-01
Anna Marciniakówna
wojna śmierć rodzina

więcej Więcej

Jedna z moich pierwszych książek :)
O miłości między kobietą a gejem :)

80/52/2021

Wprawdzie książka to głównie opisy, które na dodatek nie są zbyt barwne, a dialogów jest jak na lekarstwo, ale tytuł ten, tak jak pozostałe części czyta się w tempie ekspresowym. Lektura okazała się idealna na książkowego kaca.

Margit Sandemo jak zawsze jest niesamowitą autorką. Dużo jej książek można czytać i nauczyć się z nich empatii oraz miłości do zwierząt i roślin. Tę książkę wyjątkowo przeczytałem na Czytniku Calibre z automatycznym przewijaniem. Więc jestem bardzo zadowolony:))

Jeden z moich ulubionych tomów.

Ten tom świetnie się zaczyna i bardzo dobrze się czyta. Kolejne losy rodziny, czytam dalsze losy. Polecam

Cecylia i Alexander. Historia trudna, pokazująca zakochaną kobietę z ludzi lodu, zdeterminowaną żeby rozpalić w swoim mężu (homoseksualiście) iskrę miłości i pożądania. Ciekawa perspektywa. Sandemo w każdej części Sagi porusza inną historie, nie powtarza się. Wielki szacunek za pomysłowość!

Zawierucha wojny trzydziestoletniej nie sprzyja pozytywnej atmosferze i wielu romansom wśród bohaterów sagi, trzeba jednak zacisnąć zęby i przeżyć ten ciężki czas. A nie jest wcale łatwo, gdyż z każdej strony pojawiają się przeciwności losu. W rezultacie trzeba nie tylko zawrzeć małżeństwo z rozsądku - tak Cecylia i Aleksander, swoją drogą jedno i drugie uniknęło w wyniku...

Historia tych bohaterów po prostu skradła mi serce. Bardzo polubiłam Cecylię i stety lub niestety jej uczucia i emocje przeszły na mnie. Bardzo jej kibicowałam podczas czytania tej książki. Nie ukrywam, że były wątki, że moje oczy były szeroko otwarte ze zdumienia, albo musiałam zasłonić buzię, bo tak mi opadła szczęka, nawet były momenty, że moje oczy zrobiły się szklane,...

Przypuszczam, że wielu miłośników "Sagi o Ludziach Lodu" (podobno Sandemo czytają także mężczyźni) znienawidzi mnie za tę recenzję. W końcu to przecież jeden z ulubionych tomów większości czytelników serii. Ja jednak nie potrafię odnaleźć w nim nic więcej poza odgrzewanym kotletem.

"Grzech śmiertelny" to powrót (po "Tęsknocie") do typowego głównego bohatera w całym cyklu,...

5 361
    1 085