Miłość i wróżby

Okładka książki Miłość i wróżby
Marian Piotr Rawinis Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga rodu z Lipowej (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Saga rodu z Lipowej (tom 1)
Pol-Nordica
2001-01-01
2001-01-01
saga miłość magia

Przyjemna opowiastka do posłuchania przy gotowaniu.

Historyczna powieść o rodzinie rycerzy. W zimowy dzień przychodzi starzec do Jury i jego żony. Panuje w wiosce ogromny głód. Jednak małżeństwo dzieli się posiłkiem i daje starcowi nocleg. I od tej chwili ich życie zmienia się diametralnie.

Miła do posłuchania, nie trzeba się bardzo skupiać, żeby być na bieżąco z wydarzeniami, przez co idealna do samochodu na dłuższą trasę. Bardzo podobają mi się postacie i fajnie prowadzona akcja sagi. Jednocześnie nie wymagam od tej serii zbyt wiele, na pewno są historie napisane dużo lepiej, chociaż na pewno przesłucham kolejne części

Lekko napisana, służąca niezobowiązującej do myślenia rozrywce, standardowa opowieść, aczkolwiek z ciekawymi wątkami.

Hmm ciężko coś stwierdzić, książka trochę napisana tak łopatologicznie, dziecinnie, proste słowa. Opowieść wciąga ale gdyby ktoś inny ubrał ją w słowa ... Nie wiem, czy sięgnę po 2 tom i kolejny...

Napiszę krótko moją opinię na temat całej (36 tomów) "Sagi rodu z Lipowej" - może komuś będzie pomocna.
Saga do tomu 28 - bardzo dobra! Czytało mi się szybko, rzetelna wiedza historyczna, ciekawe wątki i postaci, także te drugo-, trzecioplanowe.
Jednak dla mnie ta saga mogłaby się skończyć wraz ze śmiercią głównego czarnego charakteru czyli na tomie 28. Kolejne bardziej...

To lubię!

Pierwszy raz przeczytane 31 stycznia 2016r.

Ciekawa powieść. Napisana ze spokojem, bez pośpiechu, ze szczególną uwagą na szczegóły. Warta uwagi, na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Tym razem dopadłam się do sagi:) nawet nie wiem ile ma tomów,ale jeśli kolejne będą tak opowiedziane jak I to mam nadzieję ją skończyć w całości.Bardzo podoba mi się styl Pana Rawinisa taki nieśpieszny, dbający o szczegóły. Zobaczymy jak dalej.....

• 2012
  • 2021