Miłość i wróżby

Marian Piotr Rawinis Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Saga rodu z Lipowej (tom 1) literatura piękna
Pol-Nordica
saga miłość magia
Saga rodu z Lipowej (tom 1)
literatura piękna
saga miłość magia

Napiszę krótko moją opinię na temat całej (36 tomów) "Sagi rodu z Lipowej" - może komuś będzie pomocna.
Saga do tomu 28 - bardzo dobra! Czytało mi się szybko, rzetelna wiedza historyczna, ciekawe wątki i postaci, także te drugo-, trzecioplanowe.
Jednak dla mnie ta saga mogłaby się skończyć wraz ze śmiercią głównego czarnego charakteru czyli na tomie 28. Kolejne bardziej...

Pierwszy raz przeczytane 31 stycznia 2016r.

Ciekawa powieść. Napisana ze spokojem, bez pośpiechu, ze szczególną uwagą na szczegóły. Warta uwagi, na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Tym razem dopadłam się do sagi:) nawet nie wiem ile ma tomów,ale jeśli kolejne będą tak opowiedziane jak I to mam nadzieję ją skończyć w całości.Bardzo podoba mi się styl Pana Rawinisa taki nieśpieszny, dbający o szczegóły. Zobaczymy jak dalej.....

O rodzie z Lipowej usłyszałam jakiś czas temu, nawet nie mając pojęcia o tym, iż to polska saga. Z nudów zabrałam się wczoraj za czytanie i mimo że książka jest lekka w odbiorze, nie zasługuje na wyższą notę. Spodziewałam się intryg, akcji, jakiś przepowiedni, czy innych magicznych elementów, skoro już wątek czarów został poruszony na początku. Owszem pojawiło się kilka...

• 2012
  • Przeczytane - 2015