Dziedzictwo zła

Okładka książki Dziedzictwo zła
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 6) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 6)
Den onde arven
Anna Marciniakówna
obietnica skarb dziedzic

więcej Więcej

81/52/2021

Pierwsza część dotycząca Kolgrima była niezwykle interesująca. Autorka pokusiła się o poruszenie trudnego tematu jakim jest niewolnictwo dzieci. W drugiej części znaleźć można już typową relację dziejów kobiecej linii rodu Ludzi Lodu. Opisy są trochę naiwne oraz banalne i niestety zacierają dobre wrażenie po początku książki, ale całość mogę określić jako udany tom.

Kolejna książka z serii Saga o Ludziach Lodu autorstwa Margit Sandemo. Skupiamy się tutaj na końcowym odcinku życia trojga bezpośrednich potomków trojga dzieci Tengela Dobrego i Silje czyli Daga, Liv i Arego. Musze przyznać, ze ta seria jest niesamowicie pomocna w nauce szybkiego czytania. Tym razem czytałem ją jednak na czytniku Calibre. Nieco inna metoda, ale tez daje...

Kolejny to aczkolwiek początek ciekawy środek słaby koniec dobry. Lecę dalej

Wprawdzie momentami saga przypomina Modę na Sukces z licznymi skoligaceniami i wzajemnymi mariażami, ale nie można zapominać, że tkwi w niej też odrobina mistycyzmu i magiczności, czego dobitnym przykładem był tom 6 sagi. Dziedzictwo zła to faktycznie studium umysłu owładniętego żądzą. To obraz owładnięcia i zawładnięcia, skrajnego egoizmu i braku empatii jednych, a z...

Wciągnęłam się w praktycznie wszystko co się dzieję w tej sadze. Wątki są dynamiczne i pouczające. Ten tom był nie ukrywam trochę smutny, ale zakończył się w taki sposób, że jestem bardzo ciekawa dalszych losów postaci z Ludzi Lody.

Szósty tom "Sagi o Ludziach Lodu" to opowieść o dwojgu młodych członkach rodu: Kolgrimie Meidenie i Lisie Gabrielli Paladin. Autorka podzieliła ten tom na dwie wyraźnie odrębne części.

Pierwsza z nich dotyczy Kolgrima, obciążonego złym dziedzictwem syna Sunnivy i Taralda, przez którego Tengel poddał się w swojej walce ze złem i popełnił samobójstwo, zabierając ze sobą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

- bardzo lubię Mattiasa i jego historia bardzo mi się podobała, chociaż trochę smutna
- polubiłam chłopców z kopalni, zwłaszcza Kaleba
- Tarjei'a było mi trochę szkoda, bardzo pozytywna postać i zażyczyłam mu trochę lepiej
- część Gabrielli i Kaleba podobała mi się chyba najbardziej ze wszystkich
- zdecydowanie najlepszy tom z dotychczas przeczytanych

Świetna!

Arcydzieło! Tyle...