Młot Boga

Arthur C. Clarke Wydawnictwo: Alkazar Seria: Science Fiction (Alkazar) fantastyka, fantasy, science fiction
The Hammer of God
fantastyka, fantasy, science fiction
Magdalena Kucharska
Science Fiction (Alkazar)
fantasy arthur clarke młot boga

Prawdziwa uczta dla maniaka science fiction z naciskiem na science. Mamy tu wszystko. Kreślona z rozmachem kolonizacja w Układzie Słonecznym (Mars, Księżyc), wszystkie opisane działania odnoszą się do aktualnego stanu wiedzy ( lub wyprzedzają niewiele-przewidując ewentualny rozwój ), no i wreszcie sama planetoida Kali, zagrożenie Ziemi - aż ciężko cokolwiek napisać, żeby...

Książka z kategorii "Musisz to przeczytać :)

Nigdy wcześniej nie czytałam żadnej książki science fiction i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Tym bardziej, że nie jest to chyba jakoś szczególnie popularna książka, patrząc na prawie pustą kartę z biblioteki.
Napisana przystępnym i ciekawym językiem. Pomimo specjalistycznej terminologii rozumiałam o co chodziło autorowi. Życie w kosmosie, na planetach innych niż...

Jeśli kogoś ciekawi katastroficzny sci-fi to jest to książka must have. Bardzo ciekawe przedstawienie kolonizacji marsa oraz księzyca przez ludzkość. Powala mnogość pojęć matematyczno fizycznych a także nazw astronomicznych. Świetna!

'To tylko Saturn.'

• 🚀 Fantastyka naukowa