Wszystko inaczej

przyjaźń miłość dorastanie
literatura dziecięca
2000-01-01
przyjaźń miłość dorastanie

To jest najpiękniejsza opowieść o nastoletniej miłości! On - zdolny, a nieśmiały; ona - nie uczy się, lubi, powiedzmy, dyskoteki, ale coś w sobie ma... Spotykają się latem w bibliotece... Niesamowity klimat!

Książkę przeczytałam bardzo dawno temu, dlatego też praktycznie w ogóle nie pamiętam co się w niej działo. Mam za to bardzo miłe skojarzenia zawsze, gdy sobie tę książkę przypominam. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Opowiada po prostu o perypetiach głównej bohaterki i jej kolegi. Przedstawione sytuacje nie są specjalnie niezwykłe, ale o dziwo nie można powiedzieć że...

"Wczoraj wieczorem stałem na balkonie i widziałem, jak spadła gwiazda. To dziecinada, ale ni z tego, ni z owego pomyślałem sobie, żebyś mnie tak lubiła, jak ja Ciebie. Bo ja Ciebie lubię BARDZO."

Książka spodobała mi się, ale ja bym dodała jeszcze z jakieś 50 stron, żeby jakoś to zakończyć. Nie wiem co miało symbolizować to zakończenie. Ogólnie to fajna książka. Szybko się...

Książkę znalazłam wśród książek mojej mamy. Z podstawówki pamiętałam, że Pani Irena Jurgielewiczowa pisze bardzo, bardzo ciekawie. Tym razem również się nie pomyliłam.
Przyjemna, ciekawa książka pokazująca świat z perspektywy, dwóch młodych ludzi, którzy dopiero co wchodzą może nie w dorosłe, ale w nastoletnie życie. Już nie dzieci, ale jeszcze nie dorośli.
Chłopak...

Książka obyczajowa, opowiadająca o tym jak dziewczyna zaledwie o dwa lata młodsza od swojego sąsiada, ale wyglądająca dziecinnie, sprawia że ów chłopak inaczej na nią patrzy. Serdecznie polecam.

Tak długo zwlekałam z napisaniem tej opinii, że w sumie nawet nie pamiętam, jak właściwie chciałam opisać tę książkę.

Powieść opowiada o perypetiach dwojga… hm, no właśnie… nastolatków? Chłopak ma szesnaście, dziewczyna czternaście lat. Bohaterowie sprawiają jednak wrażenie bardzo niedojrzałych, obrażają się na siebie o byle co. Może ich zachowanie miało związek z trochę...

2027

Krótka, sympatyczna książka. Akcja książki toczy się w czasie wakacji. Michał został sam w domu z nielubianym ojczymem. Ojczym, Leon pragnie nawiązać nić porozumienia z Michałem.
Maja przeprowadziła się ze wsi do miasta. Ostatni miesiąc wakacji spędza próbując się przygotować do czekającej ją poprawki z geografii. Mieszkanie, które zajmuje należało do znajomych Michała....

Tematyka ogólnie nie jest za bardzo wyszukana. Po prostu chłopak, dziewczyna i ich problemy, ale strasznie mnie wciągnęło ..

Bardzo fajna książka. Nie lubię książek, które kończą się niejasno, ale przeczytałam z chęcią. Nie wiem co dalej będzie z Mają i Michałem, ale te refleksje pozostawiam Wam.

Kurcze, mam tyle do zrobienia, a dzisiejszego wieczoru zupełnie o tym nie myślałam.Znowu czytałam. Oczywiście, książka bardzo dobra. Momentami minimalnie 'dziecinna'? Treść dotyczy głównie młodości i problemów natury moralnej związanych z dorastaniem. Sądzę, że książka jak najbardziej odpowiednia dla każdego nastolatka.

Dyskusje

• Dzieciństwo