Zarażeni

2010-03-11
Maciej Nowak-Kreyer
Horror Zombie Epidemia

więcej Więcej

Czytałam tą książkę dwa razy za pierwszym razem gdy miałam ok 17 lat drugi raz w wieku 22, za pierwszym razem bardziej mi się podobała. Wydawała się straszniejsza. Nie mniej książka nie jest zła. Sama w sobie ma ciekawy pomysł na fabułę jednak czegoś w niej brakuje ;) Po przeczytaniu książki czuje się pewien niedosyt :)

Książka , która czyta się dosyć szybko. Nie trzeba się przebijać przez niekończące się, nikomu niepotrzebne opisy, dla wypełnienia limitu stron. Polecam fanom horrorów, nie jest to książka dla czytelników , którzy nie lubią tego gatunku.

Senne miasteczko.... ale książka jeszcze bardziej senna.

Powieść "Zarażeni" Sarah Langan to horror. Jest to gatunek, od którego obecnie znacznie bardziej od siania przerażenia, wymaga się klimatu grozy oraz obrzydliwych scen.
Co do tego Sarah Langan nie zawiodła. Jednak mroczny klimat, zombie, opętani ludzie oraz krwawe sceny nie w zaspokoiły w pełni moich wymagań. Czegoż mi zatem brakowało?
Po pierwsze wciągającej fabuły....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

nuzaca slaba brak akcji elementow zaskoczenia bleee

Na półkach: , , , ,

Książka dość długo czekała u mnie na czytniku. Średnia ocen na LC zniechęciła mnie skutecznie do czytania. Nie po raz pierwszy zostałem wprowadzony w błąd ocenami z LC. Przestanę chyba czytać opinie przed przeczytaniem książki.

Powieść "Zarażeni" w 2007 roku została uhonorowaną nagrodą Stokera. I po przeczytaniu mogę stwierdzić, że jak najbardziej na taką nagrodę...

Dosyć przeciętna. Sam pomysł jest dobry, jednak jego realizacja mnie nie zadowala. W trakcie czytania wiele razy odnosiłam wrażenie, że autorka za mało skupia się na samym wirusie i zarażonych, a więcej na problemach psychicznych i tym, co było przed.

Miasteczko Corpus Christi, położone w środkowym Maine słynie z tego, że tutaj każdy ma jakieś zajęcie. Zamieszkane przez lekarzy, nauczycieli, naukowców i bankierów, słynie z najlepiej wyposażonego szpitala, świetnej szkoły i samowystarczalności mieszkańców. Panuje tu spokój i wręcz sielankowy nastrój, każdy robi swoje a dzieci nie muszą się niczego bać. Zdarzają się...

Najmocniejszą stroną tej książki są realistyczni i dobrze opisani bohaterowie. Zresztą w ogóle nie jest źle - mniej więcej do 3/4 objętości atmosfera gęstnieje, napięcie rośnie, a losem występujących w książce osób można się szczerze przejąć. Dopiero pod koniec zaczynają się dłużyzny i nieco za bardzo rozwlekłe opisy. I nie warto się sugerować etykietką "horror";...

• 2014
  • Biblioteka