Wróg

The Enemy
literatura młodzieżowa
Patryk Gołębiowski
Charlie Higson zombie literatura młodzieżowa antyutopia

całkiem przyjemna pozycja, ciekawa akcja, trudne dylematy, problemy natury egzystencjalnej a wszystko przedstawione z dziecięcej perspektywy niestety nie mniej poważnej jak dorosłej.

Moje klimaty. Szkoda tylko, że główni bohaterowie są tak młodzi. Książka już chyba nie jest drukowana, więc musiałam wyszukać na allegro i OLX, żeby ja kupić.

Świetnie napisana książka postapo. Wydaje mi się lepsza niż Władca Much. W każdym razie, każdy fan post-apokalipsy i zombie powinien ją przeczytać .
Aha, i stanowczo to nie jest typowa młodzieżówka.

Tematyka zombie i apokalipsy to bardzo trudny temat do ugryzienia. Powstało już tyle utworów, że niemalże niemożliwym jest zaskoczenie odbiorcy. Panu Charliemu się to udało, za co go wielce podziwiam.
Książkę czytało się przyjemnie, ma idealny rozmiar czcionki. Fabuła jest momentami nieprzewidywalna i choć z początku uznałam, że to książka dla nastolatków, to każda kolejna...

Nie sądziłam, że będę się tak dobrze bawić czytając tę książkę. Owszem, to raczej powieść dla dzieci, której bohaterami są dzieci- jednak może się podobać nawet komuś, kto dawno skończył 14 lat. Jest to powieść, której akcja toczy się w świecie po ogromnym kataklizmie. Z nieznanej przyczyny wszyscy dorośli zachorowali- część z nich umarła, ale inni... stali się czymś w...

Czytałam to kiedy byłam młodą nastolatką, ale wspominam dobrze.

Moja słabość.
Mimo wielu niedociągnięć, które widzę przy sięgnięciu po książkę po raz kolejny po paru latach, skłaniałabym się do pochlebnej oceny.
Wciągająca, klimatyczna, charakterna.

Sprawdź.

(przeczytano 20.08.2017)
Najmniejszy z grupy chłopiec nazywany Małym Samem, został złapany przez dorosłych dowodzonych przez matkę w różowym dresie, czyli Zombie, podczas zabawy figurkami na parkingu za supermarketem Waitrose. Dorośli osaczyli go w rogu parkingu i kiedy dotarła odsiecz w postaci Maxie, Calluma i Josha, dorośli uciekli przez mur z chłopcem w worku. Maxie,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pokochalam tę książkę juz od pierwszej chwili. Niezwykle mi sie podobała. Ale to chyba jedyna książka której nie jestem w stanie przeczytać drugi raz. Świadomość co się wydarzy, co sie stanie z bohaterami i jak to wszystko się zakończy sprawia, że nie potrafię jej znowu przeczytać. Poczekam az zapomne i wtedy z wielką checią do niej wrócę.

Bardzo fajna, jeżeli ktoś lubi motywy zombie. Jestem ciekawa co stało się dalej. Warto przeczytać, naprawdę wciągająca, to zaledwie 400 stron.:)

Dyskusje

• Chcę w prezencie