Śledztwo w sanatorium

Okładka książki Śledztwo w sanatorium Margota Kott
Okładka książki Śledztwo w sanatorium
Margota Kott Wydawnictwo: EZOONEIR.COM, Wydawnictwo EZOONEIR kryminał, sensacja, thriller
EZOONEIR.COM, Wydawnictwo EZOONEIR
2024-03-15
2024-03-15
#kryminał

Margota Kott jest magistrem biologii, absolwentką studiów podyplomowych w kierunku kryminologia i kryminalistyka, pomoc psychologiczna oraz socjoterapia. Pani Kott jest również autorką powieści i książek dla dzieci oraz kilku publikacji. Byłam bardzo ciekawa co może zaproponować czytelnikom autorka o tak rozległej wiedzy i wielu dziedzinach zainteresowań? Okazało się, że może zaproponować czytelnikowi wiele - doskonały, pełen humoru i emocji relaks z książką . „Śledztwo w sanatorium” jest bowiem świetnym kryminałem z wątkami obyczajowymi oraz dużą dawką luzu i dobrej zabawy.

Do uzdrowiskowego Ciechocinka, na turnus rehabilitacyjny, przyjeżdża niespełna 60 letnia Ewa, mieszkanka Tczewa. Zostaje ona zakwaterowana w pokoju nr 13, jej współlokatorką jest Ela, kobieta w podobnym wieku. Panie szybko znajdują wspólny język, zaprzyjaźniają się, zwierzają sobie z codziennych kłopotów i problemów rodzinnych. To od nich również chciałyby odpocząć, przy okazji korzystania z zabiegów leczniczych. W początkowej części książki Margota Kott przedstawiła czytelnikom codzienny dzień kuracjuszy – dopołudniowe wizyty lekarskie, zabiegi rehabilitacyjne i zajęcia na basenie. Po obiedzie uczestnicy turnusu mają czas wolny, aby mogli pospacerować po pełnej uroku i przyjaznej turystom miejscowości. Wieczorami organizatorzy turnusu zapraszają kuracjuszy na wieczorki taneczne, które cieszą się dużą popularnością. Ta część książki jest wyjątkowo relaksująca, czytelnik może poczuć się jak podczas wypoczynku w Ciechocinku. Autorce doskonale udało odtworzyć atmosferę panującą w sanatorium, ukazać poczucie humoru pensjonariuszy w wieku 50+, ich chęci do zabawy i zapomnienia o chorobach, dolegliwościach bólowych oraz szarej codzienności pozostawionej w domu. Kuracjusze nie ukrywają, że przyjechali tu nie tylko dla poratowania zdrowia, ale także w celach towarzyskich. Ich żywiołowość i młodzieńczy duch potwierdzają powiedzenie, że wiek to tylko liczba.
Klimat powieści zmienia się, kiedy to na terenie sanatorium, podczas trwania jednego z wieczorków tanecznych, zostaje zamordowana kuracjuszka z pokoju nr 13 – Ela. Na miejsce zostaje wezwana policja, która po dokonaniu pierwszych czynności śledczych na sprawcę morderstwa wytypowała Ewę, współlokatorkę zamordowanej kobiety. Tylko jeden z uczestników turnusu, emerytowany policjant - Zbigniew Doberman, nie wierzy w winę kuracjuszki z Tczewa. To dzięki jego dociekliwości i doświadczeniu zawodowemu policji udaje się ująć mordercę. Dużą rolę w odkryciu prawdy o dokonanej zbrodni odegrały tu zastosowane nowoczesne metody kryminalistyczne wykorzystujące wiedzę o ludzkim DNA. Zastosowane techniki śledcze są tutaj niezwykle ciekawie opisane, wtajemniczenie czytelników w najnowsze metody prowadzenia dochodzeń są dużym atutem książki.

„Śledztwo w sanatorium” jest pierwszym kryminałem z serii Sanatoryjnego Klubu Miłośników Sensacji. Na pewno na kolejne części serii skuszą się wielbiciele lekkich kryminałów, miłośnicy doskonałego humoru oraz entuzjaści lektur sprzyjających wypoczynkowi i rozrywce.
Szczerze polecam.

Czarno-biało i w kolorze czyli uzdrowiskowe śledztwo Margoty Kott

Ciechocinek. Uzdrowisko z Parkiem Zdrojowym, tężniami i Rezerwatem Przyrody wokół nich. Miejsce zdrowia i festiwali, bogate zielenią parków, skwerów, rabat i dywanów kwiatowych..

Ewa. Kuracjuszka tuż przed 60-tką, która po raz pierwszy przyjechała do uzdrowiska nie tylko po zdrowie . Swój pobyt w kurorcie wiąże z dużą nadzieją na zawarcie nowych znajomości i atrakcyjnie spędzony wolny czas w trakcie turnusu.

Elżbieta. Współlokatorka Ewy, będąca w sanatorium już piąty raz, z natury przyjazna dusza. Miła kobieta, która da się lubić od pierwszego wejrzenia. I – co później okaże się ważne - fizycznie bardzo podobna do Ewy.

Bywalcy i nowicjusze. Kobiety po przejściach, mężczyźni z przeszłością, wśród których warto, a nawet trzeba zapamiętać postać Zbigniewa.

A wszystko spięte klamrą tak wieczornych potańcówek - w rytmie specyficznej, lekkiej muzyki, wprawiającej w doskonały nastrój zarówno bohaterów powieści jak i Czytelników - jak i wszechobecnego zapachu solanki.

Słowem– raj na ziemi, po którym autorka prowadzi nas niespieszne, z wyczuciem malując piórem kolejne obrazy, od których nie sposób się oderwać. Okazuje się, że to tylko iluzje, bowiem na tę Krainę Szczęśliwości nagle spada grom z jasnego nieba - zostaje popełnione morderstwo. I w tej chwili następuje zmiana barw narracji z pełnej nasyconych kolorów na biało-czarną, z domieszką czerwieni. Uczestniczymy, pełni napięcia w spotkaniach z policją, przesłuchującą wszystkich kuracjuszy, w narastającym wśród nich strachu, we wzajemnych oskarżeniach i podejrzeniach, co wkrótce skutkuje wytypowaniem osoby podejrzanej o morderstwo. I, co najbardziej szokujące, całkowicie niewinnej!

Czapki z głów za tę pisarską woltę, dla Margoty Kott, autorki rewelacyjnego ” Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów”. Mimo, że poradnik ten jest stricte naukową pozycją to zaręczam, że od jej lektury czytelnik nie będzie mógł się oderwać. Tak, jak ja, mimo, że kryminalistyka nie jest moją ulubioną dziedziną.
W „Śledztwie w sanatorium” również spotykamy się z nauką – konkretnie z genetyką. I to właśnie wycinkowe badania DNA – o których, przyznaję, nigdy wcześniej nie słyszałam – doprowadzają uzdrowiskowego mordercę „na szafot”.

„ Śledztwo w sanatorium” jest pierwszą pozycją w przyszłej serii kryminałów Sanatoryjnego Klubu Miłośników Sensacji. Nie muszę dodawać że po jej przeczytaniu, stałam się z członkinią tego Klubu.

Mistrzostwo pióra Margoty Kott i jej rozległa wiedza, nie tylko z zakresu kryminalistyki, ale także lekkie, kobiece pióro, gwarantują ogrom niezapomnianych wrażeń czytelniczych. Książki można zakupić w księgarniach internetowych, na stronie wydawnictwa Ezooneir (https://ezooneir.com/produkt/sledztwo-w-sanatorium-przedsprzedaz-margota-kott/) oraz bezpośrednio u Autorki, opatrzone autografem i okolicznościową pieczęcią, pisząc na adres: margotakott@wp.pl

Czarno-biało i w kolorze czyli uzdrowiskowe śledztwo Margoty Kott

Dom, praca, zakupy. Szara codzienność, trochę zmienna. Emeryci bardziej samotni, spoglądają przez okno, czekając na jakąkolwiek niespodziankę. Czasem spotkanie z przyjaciółmi jest jak święto. Rzadkie i wątpliwe atrakcje to wizyty u lekarzy. A wszystko ograniczone dolegliwościami, nudą – szare jak mgła. Coś trzeba zrobić, zmienić, wyciągnąć szatki z szafy pełnej wspomnień. Drobiazg może rozruszać wyobraźnię i sztywne stawy.

„Czasami życie przypomina podróż małą łódeczką po wzburzonym oceanie”

Walizka już jest wyciągnięta z pawlacza. Garderoba odświeżona. Bilet do uzdrowiskowego kurortu leży przygotowany. Żeby tylko pozytywne emocje ubarwiały dzień… Każdy lubi sensacje, ale umiarkowane.

„Czasem jednak wystarczy zaledwie kropelka, by wywołać burzę w szklance wody”

Trzynastka na drzwiach pokoju nie może okazać się pechowa… Kto by wierzył w przesądy? W środku na Ewę czekała Ela, fantastyczna od pierwszego spojrzenia. Ten błysk w oku i filuterny uśmiech bardzo obiecujący. Świat należy do kobiet!

„Ona lubiła się przeglądać w zwierciadłach męskich oczu. Codziennie.”

Warto wyruszyć na podbój męskich serc, czyli miejscowej mniejszości etnicznej. Naturalny, taneczny wdzięk w uroczej oprawie jest gwarancją wymarzonej rehabilitacji.

„Miało się wrażenie, jakby czyjeś ciepłe ręce otulały i głaskały całe ciało”

A to przecież tylko kąpiel solankowa… Później dopiero będzie się działo… Ostatecznie kobieta jest jak piękne dzieło sztuki w odpowiedniej ramie. Zabawa zaczyna się, kiedy dwie przyjaciółki zaczynają być do siebie szczegółowo podobne. Trzeba o nie dbać, a nie narażać na niebezpieczeństwa.

Zawistni ludzie śledzą każdy nierozważny krok. Uwielbiają plotki i lubią tę upojną woń skandalu. Dobrze, że kamień rozbił tę głowę, a nie inną. Niech się dzieje, co chce, byle obok mnie. To „Taki psychologiczny wentyl bezpieczeństwa”.

Na szczęście w pobliżu czuwa przystojny, rozsądny, bystry i spostrzegawczy Zbigniew Doberman. „Samozwańczy Anioł bez skrzydeł”

„Nawet w spokojnym mieście w ludzkich głowach budzą się demony”, o czym przekonała mnie pani Margota Kott. Jej powieść to barwna, sensacyjna opowieść, doskonała na wieczorny relaks. Autorka postarała się o to, by nie budzić niesmaku koszmarnymi obrazami. „Śledztwo w sanatorium”, zaprezentowane w romantycznej oprawie, daje wiele powodów do satysfakcji. Doskonale przygotowana merytoryczna warstwa powieści wzbudziła moje uznanie. Gorąco zapraszam wszystkich, a szczególnie młodych czytelników, do śledzenia tej i kolejnych atrakcji Sanatoryjnego Klubu Miłośników Sensacji.

• __Poczekalnia kryminał
  • 2024 r
  • Czytane jako nowość
  • __Poczekalnia humor
  • W planach ebook

Dodaj cytat z książki Śledztwo w sanatorium