Tylko Julia

Marianna Góralska Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2024-04-14
2024-04-14
komedia romantyczna hate-love humor romans kopciuszek

💞 RECENZJA 💞

Tytuł: "Tylko Julia"
Autor: Marianna Góralska
#współpracareklamowa
Z całego serca dziękuję autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej przecudownej książki ❤️

Julia Bednarek jest animatorką i pracuje w Domu Kultury. Uwielbia swoją pracę,a najbardziej a najbardziej wcielać się w różne role. Od dziecka miała zdolności aktorskie. Właśnie przygotowuje się do przedstawienia w którym ma zagrać rolę Kopciuszka. Jej partnerem ma być Oskar Krynicki. To on dziesięć lat temu ośmieszył ją,złamał jej serce i po prostu sobie wyjechał. Julia jest niezbyt zadowolona. Oskar nic się nie zmienił ,nadal jest przystojny jak diabli,pewny siebie i seksowny jak cholera. Julia postanawia się zemścić się za to jak ją kiedyś potraktował.
Podczas prób coraz częściej dochodzi między nimi do sprzeczek i kłótni. A jednocześnie coś ją do niego przyciąga i dawne uczucie do niego odżyły. Gdy dowiaduje się z jakiego powodu Oskar zaczął ją adorować i zbliżył się do niej, nie chce go znać. Czy Oskarowi odzyskać Julię? Czy Julia wybaczy Oskarowi i da mu kolejną szansę?

"Tylko Julia" to historia pełna emocji i zawirowań, rodem z bajki o Kopciuszku.
To lekka i zabawna komedia romantyczna. Bardzo dobrze się bawiłam czytając ją. Książka napisana lekkim i przystępnym językiem. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Autorka pokazuje że prawdziwa miłość potrafi wiele przetrwać i wiele wybaczyć. Jestem pod wielkim wrażeniem tej historii. Uwielbiam twórczość autorki ❤️ Gwarantuje że będziecie się dobrze bawić. Całym sercem polecam przeczytać ❤️

💞 RECENZJA 💞

Tytuł: "Tylko Julia"
Autor: Marianna Góralska
#współpracareklamowa

Julia jest animatorką w domu kultury. Teraz przygotowuje się do zagrania roli Kopciuszka, a partnerować jej będzie Oskar - człowiek, który przed laty złamał jej serce. Mimo początkowej niechęci oraz spięć dawne uczucia powoli odżywają w kobiecie. Jednak gdy Julia poznaje powód zbliżenia się do niej, nie chce więcej znać swojego byłego chłopaka. Czy parze uda się pokonać przeciwności i zacząć wszystko od nowa?

Nigdy nie ukrywałam, że komedie romantyczne to kompletnie nie moja bajka. Jednak znając już dobrze styl autorki, nie mogłam nie sięgnąć i po tę pozycję. Marianna Góralska z właściwą sobie lekkością i humorem porywa czytelnika w sam środek iście baśniowej historii. Akcja pędzi dość dynamicznie, staje się wyczuwalne napięcie między postaciami, a kreacja bohaterów to taka wisienka na torcie tej powieści. Zabawne sytuacje, które stworzyła pisarka potrafią doprowadzić do niekontrolowanego chichotu, a samą lekturę pochłania się z prędkością błyskawicy.

Oprócz typowej historii miłosnej autorka serwuje nam również inne zagadnienia. Zetniemy się tu z prawdziwą przyjaźnią, dojdziemy do wniosku, iż trzeba żyć chwilą, a także poznamy motyw wampira energetycznego. Aczkolwiek tym, co najbardziej mnie urzekło w tej pozycji, było ukazanie przez pisarkę, do czego zdolna potrafi być zdradzona oraz skrzywdzona kobieta.

To świetna lekka opowieść, która umila czas i pozwala oderwać się od smutnej rzeczywistości. Marianna Góralska udowadnia w niej, że rewelacyjnie odnajduje się w praktycznie każdym gatunku. Jednak ostrzegam! Nie będziecie mogli powstrzymać strumienia łez uśmiechu 🤣

Julia jest animatorką, pracuje w domu kultury. Kobieta ma wystąpić w przedstawieniu dla dzieci jako Kopciuszek. W spektaklu bierze udział także Oskar Krynicki, znany aktor i chłopak, który 10 lat temu złamał serce Julii. Dziewczyna nienawidzi chłopaka, nie wybaczyła mu tego, co się stało przed laty, jednak nadal coś ją przyciąga do byłego chłopaka. Krynickiemu także Julia nie jest obojętna…

Jednak czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki i ponownie ryzykować złamanym sercem?

Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczą się losy Julii i Oskara to gorąco polecam Wam tą książkę.

„Tylko Julia” to rewelacyjna komedia romantyczna z motywem hate love i bajką o Kopciuszku. Jest to niesamowicie wciągająca historia, którą czyta się jednym tchem. Ciężko się od niej oderwać. Jest to idealna książka do przeczytania w jeden wieczór. Nie zabrakło tutaj humoru, emocji i chemii między głównymi bohaterami. Jest to lekka, chwilami zabawna lektura, z którą miło spędzicie czas i oderwiecie się od rzeczywistości. Polecam Wam z całego serca tą książkę, ja jestem nią zachwycona.

"(...) Był moim przekleństwem, a jednocześnie głupie serce rwało się do niego, choć rozum, kazał zachować ostrożność. Nie posłuchałam go i teraz płaciłam za to wysoką cenę."

Julia Bednarek pracuje w domu kultury, w którym wraz z całym zespołem pracowniczym będą odgrywać przedstawienie dla dzieci. Tematem przewodnim ma być historia Kopciuszka. Główna rola przypadła Julii z czego bardzo się cieszy. Jednakże gdy okazuje się kto zagra księcia, cała radość niknie. Ponowne pojawienia się Oskara Krynickiego, sprawia, iż wspomnienia wracają, a wraz z nimi uczucia, które Julia próbuje wymazać z pamięci. Mimo, iż minęło 10 lat, kobieta wciąż ma żal do Oskara. Wspólne próby okazują się nie małym wyzwaniem podczas których raz za razem dochodzi do spięć. Mężczyzna jednakże się nie poddaje i wciąż nieustannie stara się przekonać do siebie Julię. Niestety prawda, którą wyzna Oskar przekreśli jak dotąd łączącą ich relację.

Czy Oskarowi uda się odzyskać zaufanie Julii? Czy może szczęśliwe zakończenia zdążają się tylko w bajkach?

Po ostatnim rozczarowaniu potrzebowałam takiej historii, która przywróci mi chęć do czytania. "Tylko Julia" jest lekką i przyjemną historią młodej kobiety, która zastała niegdyś zraniona, a przed którą los po raz kolejny daje szansę na szczęście. Niestety nie będzie to takie proste, gdyż Julia nosi w sobie mnóstwo żalu do mężczyzny, który zniknął z jej życia bez żadnego wyjaśnienia. W chwili ponownego spotkania jej serce walczy z rozumem. To pierwsze chce przebaczyć, jednakże rozum wciąż na nowo odtwarza sytuację z przed lat. W książce towarzyszyć będziemy bohaterom w przygotowaniu do przedstawienia, które nie zawsze będzie szło po myśli aktorów. Fantastyczny pomysł na fabułę oraz świetnie wykreowani bohaterowie z którymi nie będziecie się nudzić.

Jeżeli potrzebna wam jest odskocznia od ciężkich tematycznie książek bardzo gorąco polecam wam komedię romantyczną jaką jest książka "Tylko Julia". ❤️

• Od wydawnictwa
  • Rok 2024