Dumka na dwa koty

Okładka książki Dumka na dwa koty Magdalena Szponar
Okładka książki Dumka na dwa koty
Magdalena Szponar Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Rodzeństwo Mach (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Rodzeństwo Mach (tom 4)
NieZwykłe
2024-02-14
2024-02-14
Strażak Romans Slow Burn Udawany związek Hate to love

,,Pierwsze miłości są wyjątkowe, ale nie zawsze okazują się tymi na całe życie".

Ostatni i zarazem moim zdaniem najlepszy tom z całej serii opowiadającej o Rodzinie Mach.
Czarek z wielkim uśmiechem na ustach skradł moje serce i zrzucił Adama na drugie miejsce.
Wcześniej nie przypuszczałam, że może mi się zmienić faworyt. A tu proszę. Stało się.

Połączenie dwóch moich ulubionych motywów - enemies to lovers i fake dating. Czyż mogło być lepiej? Nie sądzę.
Ja już nic więcej nie potrzebowałam do szczęścia. Zostałam z miejsca rozłożona na łopatki. Madzia już kolejny raz oczarowała mnie całkowicie.

I choć należę do osób, które kotów nie lubią to sam pomysł umieszczenia ich w książce bardzo mi się spodobał. Były idealnym łącznikiem w relacji Czarka i Majki. Zresztą, nie oszukujmy się. Nie było tu nic, co by mi nie pasowało 😂

Tak jak pozostałe tomy, tak i ten połknęłam niemal od razu. Spędziłam kilka wspaniałych godzin w towarzystwie bohaterów. Uśmiałam się przy tym do łez.
Więc jeśli i wy chcecie książki, która poprawi humor to bierzcie ją do czytania najlepiej już teraz.

Dla mnie ta seria to coś cudownego i będę ją polecać każdemu.

Połączenie dwóch moich...

Poprawna, lekka historia. Idealnie nadająca się na odmóżdżenie. Aczkolwiek uśmiałam się, jak nigdy, czytając ten romans. Bohaterowie, pani weterynarz i strażak, zachowywali się jak dzieci, myśląc, że oszukają najbliższych. Tych, którzy znają ich najlepiej. Poza tym w dużych rodzinach nie ma miejsca na tajemnice. Tajemnice każdego... znają wszyscy!

Cezary Mach, to przystojny strażak ze złamanym sercem i kotem- Nalewką, która jak każda kobieta potrafi zajść za skórę. Nalewka toleruje niewiele osób, bo aż dwie jego oraz Panią weterynarz Maję Maj. Dodatkowo jego była partnerka pojawia się w miasteczku ze swoim narzeczonym, szykując się do ślubu. Najbliżsi martwią się o Cezarego, a raczej o jego serce.

Maja Maj prowadzi klinikę weterynarii dla zwierząt potrafi zerwać się w nocy z łóżka i biec z pomocą. Kobieta nie ma partnera, ale w swoich czterech ścianach czeka na nią przyjaciel na czterech łapach z ogonkiem.

Maja i Cezary znają się od lat jeszcze z czasów szkolnych, ale nigdy nie pałali do siebie wielką sympatią. Zgryźliwość wobec siebie została im do tej pory i gdy tylko nadarza się okazja nie pozostają sobie dłużni. Jednak ich zachowanie nie przeszkadza mężczyźnie w jego genialnym planie.

Czwarty tom z cyklu „Rodzeństwo Mach” Autorka stworzyła lekko przyswajalną historię, która idealnie się sprawdzi na wolne popołudnie, gdy chcemy się zrelaksować i odciąć od rzeczywistości.
Nie spodziewajcie się wątków bądź fabuły, która zmusi Was do przemyśleń albo wywoła emocjonalny rollercoaster.
Podsumowując historia jest przewidywalna i lekka. Wątek dwóch kotów, jest OK.
Przeczytałam, ale zaraz zostanie zapomniana, a ja już sięgam po kolejną historię.

Maja Maj prowadzi...

Uwielbiam rodzinę Mach! Chętnie był poznała i Dalię jak i każdego z niej braci, pełniących tak ważne zawody. Co prawda - znowu romansidło i nie możliwe historie miłosne ale zdarzały się momenty, że chichrałam się w głos.

Bez szału, ale było w porządku. Mam tylko wrażenie, że zakończenie było takie nagłe. Absolutnie nie spodziewałam się, że epilog będzie tak od razu, miałam poczucie że historia się urywa

Nadszedł czas na ponowne pożegnanie z serią, która skradła moje serce.
Tym razem poznajemy losy brata, na którego niecierpliwie czekałam.

Cezary Mach, od wczesnych lat nie przepadał za zołzą, którą była Maja Maj. Majowa dziewczyna, wielokrotnie pokazała, że to uczucie jest obustronne.
Najmłodszy z rodzeństwa Mach, trzy lata temu zakończył poważny związek z Olą, która była nawet jego narzeczoną. Teraz dziewczyna wraca do miasteczka, ale nie sama, tylko z obecnym partnerem. To niezły czas na refleksje.
Zarówno Czarek, jak i Maja mają dość tego, że znajomi chcą ułożyć im życie, dlatego mężczyzna wpada na idealny plan. Proponuje kobiecie układ, któremu ciężko się oprzeć, chociaż w ich przypadku, realizacja wydaje się absurdalnym pomysłem, bo poza wzajemną nienawiścią łączy ich tylko miłość do kotów...

Fake dating w połączeniu z hate to love w znakomitym wydaniu. Tak, tak mogę podsumować w skrócie tę historię.
Całość skupiła się na rozwoju relacji między Czarkiem i Mają, ale oczywiście nie mogło tu zabraknąć tak bardzo wyrazistych postaci z poprzednich tomów. Rodzeństwo Mach powróciło w pełnym składzie.

Autorka stworzyła historię, która trafiła do mojego serca. Mimo, że nie przepadam za kotami (nie rzucajcie we mnie kamieniami!),nawet one sprawiły, że uśmiech pojawiał się na mojej twarzy.

"Dumka na dwa koty" to książka, która będzie idealna na wieczór, kilka wolnych chwil i przede wszystkim - na jakikolwiek zastój czytelniczy. To lekka, przyjemna lektura, która pokaże, co w życiu jest ważne, ale i rozbawi do łez (dosłownie).

Zdecydowanie na brawa zasługują dialogi między głównymi bohaterami i każda scena, w której występują razem. Mogłam odczuć każdą emocję, która im towarzyszyła, wszystkie iskry, które pojawiały się mniej lub bardziej subtelnie.
Znakomicie było obserwować, jak wszystko się stopniowa zmienia, a Czarek i Maja uświadamiają sobie, że nienawiść nie jest właściwym określeniem tego, co jest między nimi.

Mały minus jedynie za skrócenie zakończenia do minimum, w porównaniu do całości mogło być odrobinę bardziej rozbudowane.

Tak, jak to jest w życiu, czasami wystarczy dać komuś szansę, dopuścić do siebie, żeby przekonać się, jako ten ktoś jest naprawdę. I pamiętajmy, że te małe gesty, mają największe znaczenie.

Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego zakończenia serii. Ten tom, właśnie ci bohaterowie (mimo uwielbienia poprzednich) stali się moimi naj!

Nadszedł czas na ponowne pożegnanie z serią, która skradła moje serce.
Tym razem poznajemy losy brata, na którego niecierpliwie czekałam.

Prosta. Krótka. Niezobowiązująca.

Prosta. Krótka. Niezobowiązująca.

Jedna z moich ulubionych serii. A historia Czarka i Mai to idealne zakończenie przygód rodziny Mach.
Świetnie napisana, lekka, odprężająca, komfortowa. Przy takich książkach się odpoczywa i poprawia humor. Polecam serdecznie:)

Cezary... przystojny strażak oraz najmłodszy z braci Machów niebawem stanie oko w oko ze swoją byłą narzeczoną która wraca w rodzinne strony a na dodatek z nowym mężczyzną przy boku. Mężczyzna sam do końca nie wie co czuje, jednak jego kotka sprawia że choć na trochę zapomina o swoich problemach.
To przebiegłe zwierzę stawia na jego drodze piękna Panią weterynarz, jednak o tyle o ile Nalewka ją uwielbia o tyle jej właściciel nie darzy pani doktor sympatią.
Jednak jak to mówią że nawet wrogowie są wstanie połączyć siły aby osiągnąć swój cel, dlatego też Cezary wpada na pomysł który zmieni w ich życiu wszystko ...

Znacie to uczucie kiedy kończy się pewna przygoda? Kiedy doscieracie do ostatniej strony w książce, która kończy serię?
Tak to zarazem wzruszenie, radość ale też smutek że to już na prawdę koniec.

Historia Cezarego i Mai to zdecydowanie mój ulubiony tom, zarówno za sprawą bohaterów ale i cudownych zwierzaków.
Cezary to cudowny mężczyzna który jest nieco zagubiony w swoim życiu za sprawą swojej ex. Niewątpliwie jest to mój ulubiony z braci i to się raczej nie zmieni.
Majka to kobieta pełna optymizmu, radości i wewnętrznego ciepła.
Ich relacja zakrawa o motyw grumpy and sunshine co ja uwielbiam ! Kocham gdy mogę przeżywać z każdą kartką przemianę bohaterów to sprawia że czuję się z nimi bardziej związana.

Autorka idealnie poprowadziła relację głównych bohaterów. Nie była ona może zbyt błyskawiczna ale tak zwany romans slow burn sprawiał że napięcie wciąż rosło! Uwielbiam gdy w książce znajduje zarówno humor jak i pożądny romans i tak właśnie było tym razem. Oczywiście jest to komedia romantyczna ale taka która zawiera świetną fabułę [ i nie kowie tu tylko o przystojnych bohaterach 😈🤣]
Oczywiście i w tej części nie mogło zabraknąć reszty zwariowanej rodziny Machów. To jak autorka pokazała relacje rodzinne między nimi rozczula mnie nawet teraz. Nie jedną osobą marzyła by o takim wsparciu że strony najbliższych. To właśnie pokazuje nam że największymi wartościami w naszym życiu powinny być miłość oraz rodzina.

W "Dumka na dwa koty" znajdziecie na prawdę wiele ciekawych momentów, wspaniałych motywów i cudownych bohaterów. Tą hostorię będę polecała każdemu kto ma ochotę spędzić niesamowity czas z książką i oderwać się od szarej rzeczywistości!
Uwielbiam!

Kochani u mnie rodzeństwo Mach jest już w komplecie. Bardzo polubiłam tych gagatków i gwiazdę Dalię. Tak to rodzeństwo jest wyjątkowe!

Czwarty tom serii należy do najmłodszego z braci Machów - Cezarego, który jest gorącym strażakiem ;-) Kiedyś podczas służby uratował kotkę i ją przygarnął. Kocha tego kota i nienawidzi jednocześnie. Kot za to pała uczuciem do Maji Maj, która jest weterynarzem, a Cezary jej nie znosi już od nastoletnich czasów. Nie zgadniecie jak dał jej na imię - Nalewka. Uroczo prawda?
Jednak problemy z kotem to tylko kropla w morzu zawirowań i życiu Macha. Do miasta wraca jego była narzeczona z nowym facetem, a on sam nie wie jak poradzić sobie z uczuciami.
Wszyscy dookoła próbują znaleźć mu dziewczynę i genialny pan strażak wpada na pomysł jak wszystkim zagrać na nosie. Proponuje Maji fake dating. Co z tego wyniknie skoro oni się nie znoszą i nie potrafią ze sobą normalnie bez złośliwości rozmawiać?

Długo czekałam na ten tom i świetnie się przy nim bawiłam. Chociaż główne skrzypce gra tu Cezary, to resztę chłopaków i siostra ciągle kręcą się na scenie. Szkoda, że to już koniec przygody z rodzeństwem Mach. Polubiłam ich wszystkich.

Magdalena Szponar trzyma poziom, a ten tom jest ukoronowaniem całej serii. Fabuła jest lekka, pełna humoru i zabawnych dialogów. W końcu z nikąd się nie wzięło powiedzenie “kto się czubi, ten się lubi” Prawda?
Pieknie pokazana chemia uczucia między bohaterami, czuć było zarówno złośliwości, westchnienia serca i spojrzenia. Motyw hate-love podany idealnie z nutą pikanterii.

Ale, ale to dumka na dwa koty i one też mają swoje pięć minut na scenie. Jeden jest milusi, a drugi istny diabeł. Oba dostarczają tej opowieści finezji i pazura. Kotka Cezatego to Nalewka. Kto zgadnie jak ma na imię kot Majki? Osoby, które czytały książkę nie podpowiadają!

Na koniec mój ulubiony fragment:

“ - Oj, chłopcze, nie ma się czym denerwować. Tak to już jest z miłością.
To znaczy jak? - zapytałem, a starszy pan rozejrzał się na boki, by po sekundzie wyłowić spojrzeniem kobietę o siwych włosach i cudownym uśmiechu (...)
Jak cię pieprznie, to nie ma zmiłuj.”

• Przeczytane 2024

Magdalena Szponar Dumka na dwa koty Zobacz więcej