Jeden zakręt

Sandra Becmer Wydawnictwo: Wydawnictwo Najlepsze literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Najlepsze
2024-03-19
2024-03-19

Książka , co do której nie miałam żadnych oczekiwań, a miło się zaskoczyłam. Przyjemna historia , po którą warto sięgnąć, gdy nie mamy ochoty na trudne czy wzruszające tematy . Język autorki bardzo przypadł mi do gustu , pomimo wielu powtórzeń książkę czytało się błyskawicznie . Rewelacyjne opisy emocji bohaterów , dzieki, którym mogliśmy się z nimi utożsamić oraz im zaufać. Świetnie poprowadzony wątek tajemnicy , który był odrobinę absurdalny, ale należy mieć na uwadze , że to jest fikcja literacka , a książka jest po prostu rozrywką. Tematem przewodnim powieści była rywalizacja między głównymi bohaterami na torze motocrossowym , co uważam za genialny pomysł. Autorka prawdopodobnie zrobiła bardzo dobry research i zagłębiła się w temat wyczynowej jazdy na motorze. Wszystkie elementy odzieży oraz figury czy niebezpieczne manewry zostały logicznie opisane , tak aby każdy mógł zrozumieć i wejść do tego świata razem z Veronicą i Masonem .

Książka dostarcza mnóstwo dobrej zabawy , dialogi są naturalne i niekiedy niesamowicie zabawne . Dodatkowy plus dla Chipsa.

Jedynym minusem , według mnie było wprowadzenie wątku mafijnego . Podejrzewam , że autorka chciała zrobić małe wprowadzenie do kolejnych tomów historii, po które bez wątpienia sięgnę.

Polecam książkę dla wszystkich fanów lekkich i niezobowiązujących powieści oraz historii , w których mamy minimum jeden mroczny charakter i grupę wspaniałych przyjaciół .

( współpraca reklamowa - Wydawnictwo Najlepsze )

Są dwie opcje: albo nie zrozumiałam tej książki, nie wczułam się w nią itd. Albo była ona bez sensu i słaba….. zaczynając od stylu jakim była napisana oraz wielu błędów przez które nie dało się przebrnąć. Opisy uczuć i myśli Roni były tak męczące… było ich tak dużo że później je omijałam i skupiałam się na tym co się dzieje pomiędzy. Jeżeli chodzi o bohaterów to wcale nie jest lepiej. Niby nie ma ich dużo ale nie byłam w stanie ich zapamiętać ani ich sobie wyobrazić a już nie mówię o tym aby któregoś polubić. Główni bohaterowie odklejeni od rzeczywistości. Nie rozumiem kompletnie ich zachowania i podejmowanych decyzji. Wiem że w książce mogą znaleźć się absurdy i jestem w stanie przymknąć na to oko zrzucając to na wiele różnych czynników. Jednak w tej książce absurd goni absurd i nie da się tego zaakceptować. Patrząc na zakończenie to będzie pewnie druga część, jednak nie mam zamiaru znowu przez to przechodzić. Jedną gwiazdka więcej za Chipsa chociaż nie ma go tu dużo.

Uwielbiam książki, które uczą mnie czegoś nowego. A jeśli muszę googlować jakieś zagadnienia, czy nawet słowa to już jest w ogóle idealne.
Czytając Jeden zakręt zdecydowanie miałam taką potrzebę.
O motocrossie wiem tyle, że istnieje. Cudownie bawiłam się odkrywając o co w ogóle w tym chodzi.
To jest niewątpliwie duży plus tej książki. Na szczęście nie jedyny 😉
Opowieść o Veronica i Masonów to słodko-gorzka historia.
Z pozoru młodzieżówka, ze sportem, adrenalina i rywalizacja w tle, okazuje się książka skłaniająca do myślenia i analizowania zachować bohaterów.
A tych bohaterów autorka zbudowała bardzo dobrze. Są wyraziści, dojrzali, jak na swój wiek i co jest bardzo ważne, nie są przerysowani, mimo tego że autorka nałożyła na nich olbrzymi bagaż doświadczeń.
Co prawda, nie rozumiem wszystkich zachowań i emocji które przeżywają Veronica i Mason, ale w końcu nastolatka byłam jakiś czas temu i mogło mi coś z głowy ulecieć 😉😉

Ogólnie bardzo przyjemna książka, pokazująca siłę charakteru, moc przyjaźni i radość młodzieńczej miłości okraszonej niepewnością i cierpieniem.

Jedyne co przeszkadzało mi w czytaniu, to miejscami zbyt rozbudowane opisy. Myślę, że spokojnie możnaby z części z nich zrezygnować bez szkody dla fabuły.

Jak na debiut, myślę że bardzo udany 😉 tak trzymać ✊🏼✊🏼

[Współpraca recenzencka z @wydawnictwo.najlepsze

Czytając Jeden zakręt zdecydowanie miałam taką potrzebę.
To jest niewątpliwie duży plus tej książki. Na szczęście nie jedyny 😉
Opowieść o...

📚Sandra Becmer "Jeden zakręt"
📖Wyd. @wydawnictwonajlepsze

Veronica jest zrozpaczona po śmierci ojca. Nie może się pogodzić z jego odejściem i dlatego stara się być blisko jego pasji jaką razem ze sobą dzielili. Bierze udział w zawodach w jeździe na motocrossie. Pewnego razu na imprezie przez przypadek ośmiesza najbardziej znanego chłopaka w całej szkole. Od tamtej pory ma przechlapane, ponieważ on zaczyna się nią interesować i nie chce jej dać spokoju.
Czy ta dwójka będzie w stanie ze sobą przebywać ? Co takiego ukrywa ta dwójka przed sobą ?
Kochani jest to debiut Sandry i powiem wam, że jak na debiut dała po prostu czadu. Co to był za ogień to nie mogę wyjść z szoku.
Od razu wam mówię, że jest to warte uwagi i nie możecie przejść obok tego obojętnie.
Mamy tutaj Veronice, którą dotknęła śmierć jej taty. Mieli oni wspólną pasję, która połączyła ich naprawdę mocno. Aby to utrzymać postanowiła brać udział w zawodach i nikomu o tym nie mówić. Jej mama raczej by jej tego nie wybaczyła, więc był to dla niej ogromny sekret.
Jestem pod wrażeniem tego, że mimo tej tragedii dalej walczyła o swoją pasję i dążyła do spełnienia swoich marzeń. Wydaje mi się, że to była jej taka terapia na pogodzenie się ze śmiercią taty.
Mamy też Masona, który ma miano niegrzecznego chłopaka. Sam bierze udział w tych zawodach i stara się być jak najlepszy. Kiedy ośmiesza go Veronica nagle zaczyna się nią interesować. Nie chcę jej odpuścić i dąży do nawiązania z nią jakiegokolwiek kontaktu.
Ta dwójka to dwa zapalniki, które w każdym momencie mogą wybuchnąć. Dzięki tym silnym charakterom cała ta historia jest pełna dzikich i pięknych emocji. Jestem taka zachwycona tymi postaciami, że sama chciałabym ich osobiście poznać. Uwielbiałam ich docinki czy wspólne chwile sam na sam. To było coś naprawdę rewelacyjnego. Klimat jaki został tutaj stworzony dał mi mega powera i wciągnął mnie całkowicie. Po takie właśnie pozycję sięgam z największą przyjemnością. Z wielką niecierpliwością czekam teraz na dalszy ciąg, ponieważ to jak się zakończyło wbiło mnie w fotel. Potrzebuje tego na już .
Autorka ma świetny styl pisania, który porywa od pierwszej strony i nie daje nam chwili wytchnienia. Akcja w tej powieści rozkręca się z prędkością kolejki górskiej i gna w dół nie zważając na konsekwencje .To jak świetnie sobie poradziła z tą książką daje nam powód do dumy i pokazuje, że ma ogromny potencjał na wielki sukces. Tego Ci właśnie kochana życzę. ❤️

📚Sandra Becmer "Jeden zakręt"
📖Wyd. @wydawnictwonajlepsze

📜RECENZJA 📜

Victoria była normalną dziewczyną do póki los nie odebrał jej najukochańszej osoby i największego idola jakim był jej tata,który zginął w wypadku na motocrossie.To właśnie on zaczepił w niej miłość do szybkiej jazdy i wyścigów.
Victoria aby poczuć się bliżej ojca i uporać się z jego stratą bierze udział w nielegalnych wyścigach,jednak ukrywa się pod pseudonimem.A największym jej rywalem jest Manson.
Chłopak budzi postrach wśród rówieśników.Wokół siebie roztacza aurę tajemniczości i niebezpieczeństwa.Otacza się małą grupą najlepszych i zaufanych przyjaciół.

Podczas jednej z imprez Manson wpada do basenu ,a sprawczynią tego jest Victoria.
Od tego przypadkowego incydentu świat Veroniki zmienia się diametralnie,Manson co raz bardziej zaczyna się nią interesować…

,,Jeden zakręt ,,to historia o świecie motoryzacji,wyścigów i rywalizacji.Adrenalinie ,poczuciu radości i szczęścia.Pasji i miłości do sportu.Ale także o zwyczajnym życiu nastolatków .Szkole ,imprezach,nawiązywaniu nowych znajomości i relacji.
O stracie ,poczuciu żalu i cierpienia.Walki z tęsknotą i wspomnieniami.Historia dwójki młodych ludzi zupełnie od siebie różnych, choć bardzo do siebie pasujących i mających wiele wspólnego .
Pogubionych w swoich własnych emocjach i uczuciach.Dźwigających na swoich barkach sporego bagażu życiowych doświadczeń .Mierzeniu się w wieloma problemami,trudami i przeciwnościami losu.Walki z własnymi problemami i demonami.O sile ,odwadze o determinacji w dążeniu do obranego celu i spełnianiu marzeń.
Przypadkowym spotkaniu ,które wywołuje wiele zmian.Nawiązaniu relacji pełnej sprzecznych emocji i uczuć.Poczuciu strachu ,niepewności i lęku ,ale także przyciągania,chemii i fascynacji.Rodzącym się uczuciu.Poczuciu szczęścia ,bliskości i bezpieczeństwa.O silnej wzięli przyjacielskiej pełnej wsparcia ,pomocy i zrozumienia.
Historia o tajemnicach ,intrygach i sekretach,które wprowadzają wiele nieoczekiwanych wydarzeń…

Do sięgnięcia po tą historię skusiłam się poprzez intrygujący opis i oczywiście okładkę ,która przyciąga uwagę.Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uważam je za bardzo udane ,chętnie będę sięgać po inne książki.Autorka stworzyła świetną historię.Z fabułą od samego początku owianą nutą tajemniczości.Ciekawie wątki wciągają i wzbudzają wiele emocji.Powodując,że książkę pochłania się w mgnieniu oka i nie chce odłożyć na później.Akcja poprowadzona dynamicznie ,niejednokrotnie zaskakując i momentami trzymając w napięciu.Bohaterowie świetnie wykreowani ,wzbudzający sympatię.Ich losy śledziłam z wielkim zaciekawieniem.
Autorka ma lekki i swobodny w odbiorze styl pisania.Wielki plus za szczegółowe i dopracowane w każdym detalu opisy wyścigów motocrossowych.
Ta książka wywoła wiele emocji i wrażeń.Niejednokrotnie wzbudzi szybsze bicie serca,wywoła uśmiech jak i momenty wzruszenia.
Takiego zakończenie bym się nie spodziewała,podsyca ono apetyt na sięgnięcie po kolejny tom i pozostawia wielki niedosyt

Polecam

Gatunek: Lit. Obyczajowa/Romans +18
Ilość stron: 456
Premiera: 19.03.2024

💭Lubicie motyw nielegalnych wyścigów? 🏁

Ja bardzo! Kiedyś kręciły mnie rajdy samochodowe, a miłością do nich zaraził mnie mój chłopak. Jakiś czas później zaraził mnie zajawką na punkcie motocross i tak zajawka trwa już kilka dobrych lat (Słonko, tak swoją drogą, jeśli to czytasz to pragnę abyś wiedział, że dalej mam focha za to, że jak wpadłam razem z crossem w zboże, to zamiast mi pomóc się wydostać, nagrywałeś mnie mając bekę 😂🖤).

#jedenzakręt to naprawdę bardzo dobrze napisana książka, która w sposób rewelacyjny przedstawia świat wyścigów motocrossowych. Autorka naprawdę bardzo dobrze to wszystko opisała, przeplatając wyścigi z wątkiem romantycznym, który rozpoczyna się motywem enemis to Lovers, który wręcz uwielbiam! Czytając tę pozycje, ciężko było mi uwierzyć, że jest to debiut Sandry. Książkę czyta się błyskawicznie, lekkie pióro, fantastyczne pomysły na fabułę i świetna ich realizacja, sporo humoru i do tego naprawdę bardzo dobrze wykreowani Bohaterowie. Veronica, niezwykle silna dziewczyna, zdeterminowana i odważna. Mason, typowy bad boy z crossem u boku, no chłop marzenie.

Przez całą książkę sporo się dzieje, dzięki czemu nie ma ani chwili nudy i ciężko się od lektury oderwać. Bardzo spodobało mi się to, jak w książce został pokazany motyw przyjaźni. Grupa ludzi, która jest w stanie zrobić dla siebie dosłownie wszystko. Naprawdę rewelacja. Dialogi momentami były troszkę dziecinne, ale naprawdę mi to nie przeszkadzało.

Sandra, mam nadzieję, że drugi tom się już pisze, bo zakończenie jakie nam tutaj zafundowałaś to... Aż nie wiem jak to opisać 😵🤯

W książce znajdują się sceny zbliżeń (które swoją drogą również zostały bardzo dobrze napisane, bez zbędnego krindżu) i spora ilość wulgaryzmów, więc miejcie to na uwadze.

Z mojej strony książkę polecam, bardzo dobra jak szukacie czegoś lekkiego, na luźny wieczór.

IG: zakochana.ksiazkoholiczka

Wydawnictwo
@wydawnictwo.najlepsz

Współpraca reklamowa
(@wydawnictwo.najlepsze )

Ta książka jest historią młodych ludzi którzy mocno przeżyli swoje dzieciństwo utracili swoich najbliższych ,a demony przeszłości ich scigają . Veronica i Mason mają też wspólną pasje motocross .Oboje mają też tajemnice czy wyjdą na jaw . Veronica to młoda dziewczyna która żyje tylko dla swojej pasji wyścigi motocrossowe zaszczepionej przez jej ojca który z zginął wyścigu.Dziewczyna ściga się pod pseudonimem Gohst . W czasie wyścigów, po serii niefortunnych zdarzeń Veronica zwraca na siebie uwagę Masona Davisa – chłopaka o złej reputacji, którego większość ludzi unika. Mason, ośmieszony przez dziewczynę, postanawia nie dać jej spokoju. Jednak w miarę jak ich drogi się krzyżują Veronica i Mason odkrywają, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż się spodziewali.Polubiłam też resztę bohaterów najlepszych przyjaciół Masona i Veroniki.Dialogi to mistrzostwo. Książkę czytałam z przejęciem przeżywałam co bohaterowie ,wzruszała mnie jak i rozbawiła . Autorka bardzo szczegółowo opisuje emocje Veroniki i Masona są tak realistyczni i dobrze wykreowani że czułam co oni .Ich historia bardzo mnie urzekła . Fabuła wciągająca i bardzo ciekawa . Lubię wątek sportowy szczególnie wyścigi samochodowe i motocyklowe.
Autorce gratuluję udanego debiutu 😊 a to nie koniec ich historii czekam 💖 na następną część 😉
Bardzo dziękuję za możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu @najlepsze ❤️❤️

"Czasami życie potrafi na jednym zakręcie zmienić wszystko. W jednej nieostrożnej chwili, gdy adrenalina miesza się z tęsknotą, a prędkość wzbija się w niebo, los sprawia, że drogi się rozchodzą, a świat traci swój kształt. Byłam młodą i pełną pasji dziewczyną, a zostałam pozbawiona najważniejszej osoby w swoim życiu. Chcąc zapełnić tę pustkę, wkroczyłam w niebezpieczne, mroczne kręgi, gdzie prędkość i ryzyko stały się moimi jedynymi towarzyszami.

Jednak w tym mrocznym labiryncie napotkałam jego – tajemniczego i uwodzicielskiego,tajemnic i niebezpiecznych wyścigów, nasze demony ścigały się zaś równo z nami.

Myślałam, że moje serce już nigdy nie będzie pełne, a dusza nie będzie pełne, a dusza na zawsze zostanie rozdarta. Jak bardzo wtedy się okłamywałam. Gdy go poznałam, zrozumiałam jedno – zbudował mnie na nowo, aby potem zniszczyć.

Polecam książkę 😊

Wydawnictwo
@wydawnictwo.najlepsz

Współpraca reklamowa
(@wydawnictwo.najlepsze )

Ronnie to silna dziewczyna, której nie da się nie lubić, popatrzymy chociażby na jej upór i determinację w dążeniu do celu, oraz to, że nie bała się brać udziału w nielegalnych wyścigach. Mimo przeszkód, jakie los rzucał jej pod nogi, walczyła z nimi i zwyciężała to wszystko, przez co ogromnie ją podziwiam, ponieważ jakby nie patrząc, była tylko zwykłą nastolatką, którą życie naprawdę chciało sponiewierać, zabierając jej ukochanego tatę, który zaszczepił w niej miłość do motocrossów. W końcu staje przed szansą, aby startować w wyścigach zawodowo, jednak warunkiem jest skonstruowanie w parze motocross’a, i jak możecie się domyślić, jej partnerem okazuje się być nie kto innym, jak chłopak, którego przypadkowo wepchnęła do basenu, a mianowicie….Mason Davis.

Chyba zabrakło mi słów, aby opisać Masona. Jedno jest pewne, ten chłopak jest jak pogoda: w jednej chwili ciepły i troskliwy, natomiast w drugiej, staje się nieobliczalny niczym wicher. Ze wszystkich bohaterów, najtrudniej było go odczytać i rozgryźć co może siedzieć mu w głowie.

Ośmielę się powiedzieć, że Sandra cudownie opisała motyw found family, oraz to, że przyjaciele byli w stanie wskoczyć za sobą w ogień. Mimo, że każdy z paczki był inny i różnił się charakterem i stylem bycia, potrafili się dogadać i żyć w pięknej, prawdziwej i nieprzerwanej przyjaźni.

Sama fabuła książki, w tym wątek podwójnego życia i tajemnic jest czymś dla czego żyję i na pewno, już nigdy nie zapomnę o Czarnej Róży, która jest w stanie zmienić cudze życie o 180 stopni.

" Jeden zakręt " ~ Sandra Becmer

Q: Kto z nas nie kocha adrenaliny? Ekscytacja i nadmiar emocji potrafią pchnąć człowieka w nieznane.

[...] Stałam tam, trzymając kartkę w dłoni, w ciemnej uliczce, a w mojej głowie roiło się milionów pytań. Hasło „nie ma odwrotu” powracało do mojej głowy, moje życie miało się zmienić, a los postawił Masona Davisa na mojej drodze. Gra właśnie się rozpoczęła.

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

"Jeden zakręt" to historia o miłości...
... do rodziny
... do pasji
... do przyjaźni
... i do tej wyjątkowej osoby.

Sandra stworzyła historie o Veronice, która w młodym wieku przeżyła ogromną starte i która nadal odbiera jej radość z życia. Dziewczyna zatraca się wieczorami w niebezpiecznych wyścigach tylko po to, aby poczuć tę utraconą namiastkę życia. Z drugiej strony mamy Masona, chłopaka o tajemniczej przeszłości, złej opinii i śmierci w oczach. Tych dwoje jeszcze nie wie, że będą się kochać i nienawidzić, a wszystko za sprawą przewrotnego losu.

Jeżeli miałabym określić tę książkę w jednym zdaniu to powiedziałabym, że potrafi wciągnąć w świat którego wiele z nas nie zna ukazując w ciekawy sposób klimat Motocrossa. Autorka nie poszła po łebkach. Mimo iż głównie skupiła się na Veronice to umiejętnie wplotła w środek akcji ciekawostki motoryzacyjne jak i interesujące opisy. Sam pomysł na akcje zdobył moje uznanie. Przyznam szczerze, że kiedy akcja zwalniała to z niecierpliwością przewijałam kartki. Język i dialogi bohaterów były niekiedy dziecinne, ale to nic dziwnego bo idealnie wpasowywaly się w ich wiek.
Nie zabrakło pikanterii i śmiechu. Bardzo nie mogłam się doczekać końca książki aby poznać zakończenie tej historii.

[...] Czułam się samotna, mimo że moi najbliżsi otaczali mnie miłością. Te wszystkie etapy żałoby były normalne, ale wciąż nie pogodziłam się z losem, a część mnie została pusta. Jedyną rzeczą, która dawała mi chwilę wolności, dzięki której otaczający świat znikał, były wyścigi.

Książka w dużej mierze jest pisana z perspektywy dziewczyny co na początku mi ciążyło, ale gdy doszłam prawie do końca już wiedziałam dlaczego taki był wybór autorki i w pełni go popieram. Na samym końcu dostałam coś czego się nie spodziewałam. Ciag dalszy... Nie będę wam zdradzać nic więcej, ale zakończenie pozostawia ogromny ból w sercu i niedosyt. Co będzie dalej? Ja już chce wiedzieć.

Książka to sporawy grubasek jednak objętość w ogóle nie jest odczuwalna podczas czytania. Myślę, że to naprawdę bardzo dobra premiera o miłości i motoryzacji! ❤️ Gratuluję autorce i czekam z niecierpliwością na II tom!

[współpraca z wydawnictwem]

" Jeden zakręt " ~ Sandra Becmer

Veronica Evans wciąż przeżywa stratę ojca, który zginął tragicznie podczas wyścigu motocrossowego. To on zaszczepił w niej pasję do tego sportu. Teraz dziewczyna sama staje na starcie wyścigów, jednak ukrywa swoją tożsamość i występuje jako Ghost. Czy długo uda jej się to utrzymać w tajemnicy?

Mason Davis uchodzi za tajemniczego, ale i niebezpiecznego. Wśród swoich rówieśników budzi postrach, a otacza się tylko małą grupką przyjaciół. Na jednej z imprez Mason ląduje w basenie, a przyczyniła się do tego Veronica. Po tym incydencie dziewczyna drży o swoje życie, przecież ten chłopak jest nieobliczalny. Davis coraz bardziej interesuje się Ronnie. Do czego ich to zaprowadzi?

Veronica staje przed ogromną szansą. Może zacząć zawodowo startować w wyścigach. Musi tylko wraz z partnerem skonstruować motocrossa. Nic trudnego, prawda? Problem w tym, że musi to zrobić w parze z Masonem. Czy będą w stanie współpracować?

Ta historia bardzo mnie zainteresowała i wciągnęła w świat wyścigów motocrossowych. Zarówno Veronica, jak i Mason mają za sobą trudną przeszłość i mierzą się ze swoimi demonami. Ronnie wciąż okłamuje chłopaka, mimo, że zaczyna jej na nim zależeć i wciąż mierzy się z dylematami. Chciałaby wyznać prawdę, jednak w swoich kłamstwach już zabrnęła za daleko. Mason pokazuje tu swoje dwa oblicza. Jedno, to niebezpieczne i groźne, drugie troskliwe i opiekuńcze. Czy ta dwójka ma szansę na wspólną przyszłość?

To bardzo przyjemna historia. Były momenty, które budziły grozę, ale i takie, które powodowały, że głośno się zaśmiałam. Nie zabrakło też scen zbliżeń. Autorka pokazała czym jest siła przyjaźni oraz to, że kłamstwo nie popłaca. I to zakończenie! Tak nie można kończyć książki, jak ja mam teraz cierpliwie czekać na kolejny tom?

I ostatnia rzecz na którą chciałabym zwrócić uwagę to oprawa graficzna. Książka jest pięknie wydana, a każdy rozdział ozdabia grafika. Bardzo lubię takie detale. Polecam!

Mason Davis uchodzi za tajemniczego, ale i niebezpiecznego. Wśród swoich...

• Polscy autorzy
  • Współpraca reklamowa