Okładka książki Odporność psychiczna. Poradnik, dzięki któremu stawisz czoła życiowym wyzwaniom, poradzisz sobie z negatywnymi emocjami i przezwyciężysz przeciwności, zachowując przy tym odwagę i pewność siebie Damon Zahariades
Damon Zahariades Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
The Mental Toughness Handbook: A Step-By-Step Guide to Facing Life's Challenges, Managing Negative Emotions, and Overcoming Adversity with Courage and Poise!
Sensus
2024-02-06
2024-02-06
Krzysztof Krzyżanowski
poradnik psychologia odporność psychiczna emocje

ak, jak dbamy o odporność fizyczną, stosując suplementację, zbilansowaną dietę czy aktywność fizyczna, tak samo powinniśmy troszczyć się o odporność psychiczną. Tylko jak to robić?

Z pomocą może przyjść nam książka @wydawnictwo_sensus.
Znajdziemy w niej ogrom wskazówek, całe mnóstwo ćwiczeń i technik, które mają za zadanie wzmocnić odporność psychiczną, a co za tym idzie - poprawić jakość życia.

Poradnik napisany jest w sposób zwięzły, prosty i bardzo przystępny - jego treść jest uniwersalna, każdy będzie w stanie wziąć z niej coś dla siebie. Autor unika posługiwania się skomplikowanymi terminami, w wyjaśnieniach posługuje się praktycznymi przykładami z codziennego życia, które jeszcze lepiej obrazują zawarte w książce treści.

Z pomocą może przyjść nam książka @wydawnictwo_sensus.

Jak oceniacie swoją odporność psychiczną?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy można w jakiś sposób ją „poprawić” lub raczej „usprawnić”?

Nie ważne jakie są wasze życiowe priorytety i w czym chcecie osiągnąć sukces.
Być może zależy wam na osiągnięciu sukcesu w sferze zawodowej, zdobyciu awansu i utrzymaniu „poziomu”. Może zależy Wam na wynikach sportowych albo świetnych ocenach w szkole i wysokich osiągnięć z egzaminów.
Być może najbardziej zależy Wam na sukcesach w rodzicielstwie i utrzymaniu zdrowych relacji z innymi ludźmi.

Nie ważne czym się zajmujemy...
Przeszkody czekają na każdego z nas, więc warto popracować nad swoją odpornością psychiczną. Zrobimy sobie wielką przysługę.

Damon Zahariades stworzył bardzo prosty i przystępny poradnik, który z powodzeniem mogą czytać nawet starsi uczniowie. Treść tej książki jest wyjątkowo uniwersalna. Autor nie zasypuje nas nadmiarem teorii, która często zniechęca i odrzuca. Całość napisana jest w myśl zasady: „Minimum teorii, maksimum działania”. Dzięki temu, książkę naprawdę dobrze się czyta.

W pierwszej części dowiemy się czym jest odporność psychiczna oraz jakie korzyści można z niej czerpać, gdy jest ona dobrze rozwinięta i utrzymana w dobrej kondycji. Autor przedstawia również cechy osób z dużą odpornością psychiczną oraz jej „zajadłych” wrogów.

Druga część skupiona jest wokół rozwoju odporności psychicznej i jej wpływie na różne obszary naszego życia.
Jaki wpływ ma odporność psychiczna na panowanie nad emocjami?
W jaki sposób pomaga radzić sobie z przeciwnościami?
Na te i wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w tym właśnie rozdziale.

W trzeciej części znajdziecie prosty przewodnik, który pomoże nam rozwijać odporność psychiczną. Przydatne porady oraz proste i szybkie ćwiczenia.

Na końcu mamy bardzo interesujący bonus od autora w postaci poradnika „Podręć swoją produktywność”

⚠️Chciałabym zakończyć cytatem, który wyjątkowo utkwił mi w pamięci i trafił do mojego serca:

„Przyglądaj się swoim emocjom, ale ich nie osądzaj.”

Jak oceniacie swoją odporność psychiczną?

Nie ważne jakie są wasze życiowe priorytety i w czym chcecie osiągnąć sukces.

W jakiej kondycji jest Twoja odporność psychiczna? Czy zdarza Ci się odczuwać bezradność wobec przeciwności oraz budzących się w Tobie emocji?
❗ Choć może Ci się wydawać, że tylko Ciebie dotykają takie sytuacje, to jestem przekonana, że mierzy się z nimi większość współczesnych ludzi.
🔄 Żyjącym dziś pokoleniom przyszło dorastać w trudnych czasach przemian gospodarczych, ustrojowych i ideologicznych, w których nie było zbyt wiele czasu poświęcanego emocjonalności, potrzebom oraz rozwojowi wewnętrznemu.
📙 Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do nadrobienia tych zaległości wraz z książką "Odporność psychiczna". Jak czytamy na okładce "Jest to poradnik, dzięki któremu stawisz czoła życiowym wyzwaniom, poradzisz sobie z negatywnymi emocjami i przezwyciężyć przeciwności, zachowując przy tym odwagę i pewność siebie".
👉 Jest to bardzo ważny obszar życia, który dotychczas zazwyczaj był bagatelizowany w procesie wychowawczym, dlatego proponuję wziąć spraw w swoje ręce.
Z tej książki dowiesz się m. in. :
🟡 Czym jest odporność psychiczna i jakie zapewnia korzyści,
🟠 Co charakteryzuje osoby odporne psychicznie,
🔴 Co utrudnia osiągnięcie odporności psychicznej,
🟢 O praktycznym zastosowaniu odporności psychicznej,
🔵 Jak ją rozwijać i podtrzymywać.
🎁 A bonusowo dołączono obszerny rozdział "Podkręć swoją produktywność".
✒️ Choć autor jest ekspertem w dziedzinie zarządzania czasem, nie musisz obawiać się naukowego i niezrozumiałego żargonu.
Całość sformułowania jest bardzo przystępnie. Dotyka codziennych sytuacji, które są bliskie dosłownie każdemu, więc z łatwością wchodzi się w lekturę. Autor nie tylko wyjaśnia zagadnienie odporności psychicznej i daje wskazówki do jej osiągnięcia, ale też proponuje wykonanie ciekawych ćwiczeń, które mają na celu podniesienie poziomu naszej świadomości oraz nabycia umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej w trakcie czytania tej książki.
👍 Publikacja jest niezwykle uniwersalna. Każdy, niezależnie od wieku, pozycji społecznej czy środowiska, w którym dorostał, może z niej czerpać skuteczną inspirację i naukę do przekierowania swojego życia na właściwe tory.

Poradnik, jak być silnym, jak być odpornym psychicznie, jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami, pokonywać przeciwności i być bardziej pewnym siebie.
Prosty tekst, konkretne porady, łatwy w odbiorze, zaskakujący i dający do myślenia.
To poradnik, po którego przeczytaniu zechcecie może coś zmienić. Może samego siebie i swoje zachowanie, żeby zacząć wieść lepsze życie.

"Odporność psychiczna", autor: Damon Zahariades.

Z prezentowanej książki dowiecie się czym tak dokładnie jest odporność psychiczna oraz co odróżnia ją od determinacji. Dowiecie się jakie korzyści ona zapewnia oraz poznacie najważniejsze cechy osób które ją posiadają. W prezentowanym poradniku znajdziecie również wykaz (wraz z opisem) 8 wrogów odporności psychicznej. Są nimi m.in. brak wiary w siebie czy użalanie się nad sobą. W książce znajdziecie również rozdziały poświęcone pierwszoplanowym czynnikom związanym z rozwijaniem odporności psychicznej oraz rozdziały poświęcone temu jak rozwinąć odporność psychiczną. Na końcu poradnika natomiast znajduje się pewien ciekawy bonus 👍

Prezentowana książka to naprawdę świetne kompendium na temat odporności psychicznej. Poradnik czyta się dobrze i uważam, że jest naprawdę godny uwagi 👍 Ja na pewno jeszcze nie raz wrócę do tej książki 😍

Jeśli interesuje Was ta tematyka to koniecznie musicie przeczytać ten tytuł 😍

#współpracarecenzencka

"Odporność psychiczna", autor: Damon Zahariades.

Lubicie poradniki, książki rozwojowe? Jeśli tak, to pozycja w sam raz dla was. Sama chętnie sięgam po takie książki, a ten tytuł bardzo mnie zaciekawił. Kto by nie chciał lepiej radzić sobie z wyzwaniami losu?

Każdy wie czym jest odporność organizmu, jak ważna jest w walce z chorobami. Ale co z odpornością psychiczną? O tym już nie mówi się tak często, a przecież jest to bardzo ważne. Odporność psychiczna to właśnie odporność na problemy, nie załamywanie się, tylko radzenie sobie z nimi.

Przyznam, że mi bardzo przydałoby się podbudować moją odporność psychiczną i lepiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami, dlatego też z wielką ciekawością sięgnęłam po tą książkę i się nie zawiodłam.

Poznajemy tutaj potrzebne nawyki, techniki panowania nad impulsywnymi reakcjami, ćwiczenia mając pomoc stwarzać czoło przeciwnościom.

Książka zawiera mnóstwo cennych i wartościowych informacji, nie tylko suche fakty, ale też lekcje, ćwiczenia, a do tego przestawiona jest w przystępny sposób.

Co łączy sportowców, którzy odnoszą sukcesy, dobrych lekarzy, żołnierzy Navy SEALs i dyrektorów wielkich firm?

Odpowiedź brzmi: odporność psychiczna.

Jest to wypracowane nastawienie, które wymaga dużo wysiłku i czasu, ale owocuje w lepsze wyniki i lepsze samopoczucie.

Damon Zahariades proponuję czytelnikowi formę krótkich, ale licznych podrozdziałów, często podzielonych także na jeszcze mniejsze punkty, które mają w praktyczny sposób zbliżyć Cię do budowania odporności psychicznej.

Zdecydowanym plusem tej pozycji jest brutalna szczerość. Już na początku autor zaznacza, że nie ma magicznej, prostej metody na osiągnięcie stanu idealnej odporności psychicznej. Jest ona zawsze wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania. Damon Zahariades proponuje jednak liczne ćwiczenia i rady, które mają pomóc Ci na tej trudnej drodze.

Samodyscyplina, wewnętrzny dialog, optymistyczne nastawienie, zdrowe nawyki, radzenie sobie z trudnymi emocjami, niezłomność, akceptowanie porażek... to tylko kilka z tematów, jakie podejmuje autor.

Wiedzę i praktyki przekazuje w prostej, obrazowej formie. Przywołuje dużo przykładów z codziennego życia i zachęca do rozmyślania nad własną sytuacją. Czytanie tej książki było lekkie i przyjemne.

Zaznaczyć muszę jednak parę minusów, które dość mocno mnie tutaj uwierały.

Po pierwsze, autor bardzo rozciągał pewne tematy. Czasami miałam wrażenie, że sam tytuł podrozdziału dał mi tyle samo wiedzy ile cała jego zawartość. Autor często rozpisywał się, sztucznie przeciągając książkę, co z czasem robiło się nużące.
Po drugie, lubił się także powtarzać w wymiarze całej książki. Przykładowo, w jednym rozdziale mówi o tym, co szkodzi odporności psychicznej. Natomiast w kolejnym, wymienia sposoby, jak rozwijać tą odporność... I w obydwu przypadkach mówi o tym samym.

Koloryzując:
Wewnętrzny krytyk to wróg.
Rada - ucisz swojego wewnętrznego krytyka.

Niestety takie podejście wcale dużo nie pomagało.

Abstrahując od tych subiektywnych minusów, książkę mogę jednak ze spokojem ocenić jako przydatną, przyjemną i ciekawą. Zwraca uwagę na rzeczy, o których nie myślało się wcześniej w tym kontekście. Pomaga pochylić się nad własnymi emocjami i zrozumieć, gdzie popełniamy błędy w budowaniu odporności psychicznej.

Po jej przeczytaniu zrozumiałam, że to naprawdę ważny temat i istotne umiejętności.

Bonusem, który dla mnie okazał się niemniejszą korzyścią niż główna część książki, jest dodatkowy rozdział o zwiększaniu swojej produktywności. Tam autor już nie owija tak w bawełnę, daje więcej praktycznych rad i naprawdę widać w tym sens.

Polecam tę książkę chociażby z powodu tego ciekawego bonusu.
Uważam jednak, że jej główny temat także jest wart szczególnego pochylenia.

Odpowiedź brzmi: odporność psychiczna.

Odporność psychiczna to umiejętność radzenia sobie ze stresem, problemami czy wyzwaniami, niezależnie od sytuacji. Jest to cecha osobowości, która w znacznym stopniu determinuje, w jaki sposób ludzie reagują na wyzwania, stres i presję. Odporność psychiczna pozwala korzystać z wewnętrznych i zewnętrznych zasobów, by być dobrze przystosowanym do trudnych okoliczności życia.

Osoby odporne psychicznie wyróżniają się wysoką samodyscypliną, umiejętnością działania pod presją, zarządzaniem emocjami, dobrymi nawykami i optymizmem. Dzięki większej odporności psychicznej łatwiej jest mierzyć się z problemami, przetrwać kryzysy i radzić sobie z przeciwnościami życia

Książka Odporność psychiczna autorstwa Damona Zahariadesa to poradnik, który pomoże Ci stawić czoła życiowym wyzwaniom, radzić sobie z negatywnymi emocjami i przezwyciężać przeciwności, zachowując przy tym odwagę i pewność siebie. Odporność psychiczna jest cechą charakteryzującą każdego, kto osiągnął trwały sukces, niezależnie od branży czy dziedziny, jaką się zajmuje. To jeden z kluczowych czynników spełnienia, warunek, by dotrzeć na sam szczyt i utrzymać się na nim. W drodze do trwałego zwycięstwa nie brakuje przeszkód, a ich pokonanie zależy właśnie od stanu umysłu. To element decydujący o powodzeniu lub porażce.

W książce Odporność psychiczna znajdziesz praktyczne wskazówki i techniki, które pomogą Ci wzmocnić swoją psychikę:

Zwiększanie sprawności psychicznej: Pozwoli Ci to przezwyciężać przeszkody, komplikacje i nieszczęścia, jakie życie może przynieść.
Poznanie cech osób o wysokiej odporności psychicznej: Dowiesz się, jakie cechy charakteryzują osoby radzące sobie skutecznie z wyzwaniami.
Nawyki umacniające umysł i determinację: Książka podpowie, jakie nawyki warto wyrobić w sobie, aby wspierać swoją odporność psychiczną.
Techniki panowania nad impulsywnymi reakcjami: Poznasz metody stosowane przez żołnierzy Navy SEALs, które pomagają wzmacniać odporność psychiczną.
Codzienne ćwiczenia: Skorzystasz z zestawu prostych, krótkich ćwiczeń, które pomogą Ci skutecznie stawić czoła przeciwnościom.

Przeznaczona dla każdego, kto pragnie wzmocnić swoją psychikę i stawić czoła życiowym wyzwaniom. Niezależnie od branży czy dziedziny, w jakiej się znajdujesz, ta książka pomoże Ci radzić sobie z negatywnymi emocjami, przezwyciężać przeciwności i zachować przy tym odwagę oraz pewność siebie. Jeśli pragniesz osiągać sukcesy, ale napotykasz trudności, ta książka dostarczy Ci praktycznych wskazówek, aby wzmocnić swoją odporność psychiczną.

Dzięki niej dowiesz się, jakie nawyki warto wyrobić w sobie, jak panować nad impulsywnymi reakcjami, a także jak korzystać z technik stosowanych przez żołnierzy Navy SEALs. Codzienne ćwiczenia zawarte w książce pomogą Ci skutecznie stawić czoła przeciwnościom i przezwyciężyć każdy kryzys.

Chcielibyście być bardziej odporni psychicznie? Myślę, że większość osób odpowie twierdząco na to pytanie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu pozytywnych i negatywnych niespodzianek, które czekają nas na życiowej ścieżce, ale czy na pewno nie jesteśmy w stanie się do nich przygotować?

Rozwijanie odporności psychicznej pomoże stawić czoła wszelkim trudnościom i szybciej odzyskać spokój i szczęście. Jak można kształtować w sobie tę umiejętność? Damon Zahariades zachęca i wskazuje kilkanaście różnych prostych metod. Autor stawia sobie za cel ,,minimum teorii, maksimum działania”.
Wymienia korzyści, które zapewnia nam odporność psychiczna, zwraca uwagę także na zachowania przeszkadzające w budowaniu nowych, zdrowych nawyków. Szczegółowo omawia zjawisko odroczonej gratyfikacji i dzieli się poradami jak ułatwić odsuwanie w czasie określonej nagrody. Znam tą technikę i często ją stosuję, więc rady autora były dla mnie ,,w punkt”. Ćwiczenia praktyczne są holistyczne i bardzo łatwe do wykonania. Większość zadań w książkach psychologicznych mnie zniechęca, ale nie tym razem <3

Amerykańska agencka National Science Foundation opublikowała badania, zgodnie z którymi w ludzkim umyśle każdego dnia pojawia się od 12 do 50 tysięcy myśli, a aż 80% z bucg ma negatywny charakter. Kto z nas nie ma w sobie wewnętrznego krytyka, który oddzywa się czasem dewaluując nasze osiagnięcia i pozytywne emocje? Damon doskonale wie, że obecność takiego (nie)przyjaciela negatywnie wpływa na sukcesy. W książce znajdziecie działania, które możecie podjąć, by uciszyć tego małego przeszkadzacza.

Jeśli lubisz ciekawostki tutaj przeczytasz o nawykach i metodach wzmacniania odporności psychicznej przez żołnierzy Navy Seals. Zaciekawiłam się tematem i chętnie poczytam o tym więcej.

Propozycje autora nie są obietnicami bez pokrycia. Większość porad zawiera także osobiste historie i motywujące andegotki. Osbiście znalazłam w niej bardzo wiele fragmentów dla siebie, m.in taki o poddawaniu się. Jest w nim spis pytań, które należy sobie zadać, gdy ogarnia nas chęć poddania się w czymś. Dla studentów w trakcie sesji nie ma lepszego ratunku, wierzcie mi. Lektura książki zachęciła mnie też do traktowania niepowodzeń jako ,,informacji zwrotnej”. Bardzo zdrowe podejście!

Rozwijanie odporności psychicznej pomoże stawić czoła wszelkim trudnościom i...

aż trudno uwierzyć, ale to już kolejna dobra pozycja o przełamywaniu własnych ograniczeń i pokonywaniu przeszkód w celu osiągnięcia własnego sukcesu, która wylądowała w moich rękach 😉

budowanie własnej odporności psychicznej to niezmiernie ważne, a jednocześnie trudne zadanie.
autor rozpoczyna od wprowadzenia w podstawy » definiuje kluczową odporność psychiczną i nakreśla tło koncepcyjne. podkreśla coś o czym staram się zawsze pamiętać, czyli → przeszkody i ograniczenia powstają w naszej głowie, dlatego tak ważna jest praca z samym sobą aby skutecznie pokonać te napotkane (a w zasadzie stworzone przez siebie) trudności.
jednak nie na samej teorii autor tu poprzestaje 😉 dostarcza nam również praktyczne narzędzia oraz ćwiczenia, dzięki którym możemy świadomie rozwijać swoja odporność psychiczną 👌🏼

treść przekazywana jest tu w sposób zwięzły i przystępny dla każdego. autor unika posługiwania się skomplikowanymi terminami na rzecz prostych, konkretnych komunikatów. w wyjaśnieniach posługuje się prozaicznymi przykładami z codziennego życia ← czyli idealnie 👌🏼😉

muszę przyznać, że to ciekawa lektura, z której wiele można wyciągnąć 😉

• Psychologia/Rozwój
  • Chcę kupić