Wrzuć na luz. Sztuka odpuszczania

2023-07-26
2023-07-26
Anna Nowosielska
odpoczynek szczęście samoakceptacja

Początek bardzo fajny, ale od kiedy zaczęły się ćwiczenia, książka przestała być ciekawa.

Książka zawiera 24 przydatne rady życiowe odnośnie radzenia sobie z emocjami np. jak przestać myśleć o przykrej przeszłości, jak nie przejmować się opiniami innych, jak przestać stawiać wysokie oczekiwania wobec siebie i innych (co doprowadza do frustracji) czy jak przebaczać sobie i innym.
Autor dobrze wyjaśnia w jaki sposób wprowadzamy u siebie toksyczne schematy myślowe, często nieświadomie i do jakich złych skutków to doprowadza. Każda omówiona rada ma swoje ćwiczenie, które pomaga w logiczny sposób spojrzeć na swoje emocje, myśli, schemat myślenia i zrozumieć, gdzie popełniamy błąd i faktycznie nie powinniśmy jakiegoś toksycznego schematu myślowego się trzymać.

Autor dobrze wyjaśnia w jaki sposób wprowadzamy u siebie toksyczne schematy...

Bardzo mi się podobała ta lektura, już samo czytanie daje do myślenia i wprowadza mały porządek/opanowanie do głowy, a ćwiczenia proponowane przez autora napewno przerobię nie raz

Książka zarówno o niczym nowym, jak i o niczym. Bardzo krótka, jakby była brykiem z odpuszczania.

"Wrzuć na luz. Sztuka odpuszczania" autor: Damon Zahariades.

Zapewne każdy z nas miał kiedyś w przeszłości jaką sytuację jakiej później żałował. Może to np. jakaś niewykorzystana szansa, słuchanie kogoś zamiast swojej intuicji i nie wyjście na tym dobrze albo zniszczenie przez swoją głupotę związku. Oczywiście takich sytuacji może być wiele i nie sposób ich tu wymienić. Część osób podniosła się po tym bolesnym dla nich wydarzeniu i zaczęła dalej cieszyć się życiem, część niestety często wraca myślami do tych wydarzeń.

Prezentowana dziś książka nauczy Was jak radzić sobie z przeszłością i nauczyć się odpuszczać. W powyższym tytule znajdziemy rozdziały dotyczące m.in. tego jakie są plusy odpuszczania i co to właściwie oznacza, powody dlaczego powinniśmy czasem odpuścić oraz najważniejsze kwestie jakie powinniśmy odpuścić. Dowiemy się również jakie są najczęstsze problemy z odpuszczaniem oraz poznamy strategie odpuszczania.

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Jest to idealna lektura dla zwykłych osób które dopiero rozpoczynają zapoznawanie się z tą tematyką czy osób szukających po prostu ciekawej lektury na wieczór. Osoby z dużą psychologiczną wiedzą też na pewno znajdą coś dla siebie w tej publikacji.

Szczerze polecam 👍

#współpracarecenzencka

"Wrzuć na luz. Sztuka odpuszczania" autor: Damon Zahariades.

Pozbądź się ograniczeń i żyj pełnią życia

Jeśli nie odpuścisz przeszłości, jak zamierzasz uchwycić przyszłość?

Czasem tak ciężko jest się nam wyluzować i odpuścić. Sama doskonale o tym wiem. Plątanina myśli w głowie, ciągle zmęczenie, przytłoczenie negatywne myśli i emocji. Jak długo można tak trwać?

Może wreszcie czas coś zmienić?
Dzięki tej książce dowiemy się czemu negatywne myśli i bolesne wspomnienia są takie trudne i tak ciężko się od nich uwolnić. Gdy to zrozumiemy będzie nam łatwiej wpraszać zmiany. Takie jak uciszenie wewnętrznego krytyka

Jeśli zrozumiemy czemu idealizujemy przeszłość , łatwiej będzie nam odpuścić, odrzucić schematy myślowe i zacząć żyć pełnią życia.

Bardzo inspirująca, motywująca, wartościowe książka, która dostarcza informacji i wskazówek jak zmienić życie. Polecam.

Pozbądź się ograniczeń i żyj pełnią życia

Jeśli nie odpuścisz przeszłości, jak zamierzasz uchwycić przyszłość?

Może wreszcie czas coś zmienić?
Dzięki tej książce dowiemy się czemu...

• Z polecenia do kupienia ...
  • 🗓️ 2024 rok
  • Jest