Niewinna Inka

Prószyński i S-ka
2024-03-26
2024-03-26
literatura polska mafia

Mówi się, że siłą jest kobieta. A co jeśli są aż dwie silne kobiety?

Anna to dziennikarka, której życie prywatne posypało się w jednym momencie. Dlatego postanowiła oddać się pracy i zamiarze napisać książkę o kobiecie, która siedzi w więzieniu, za udział w zabójstwie ministra sportu Jacka Dębskiego.
Halina Galińska, zwana również Inką, to piękna i przebiegła kobieta, która często wykorzystywała swoja urodę, aby otrzymać to, co pragnęła. Swoje życie spędziła u boku mafii. Teraz jednak przebywa w więzieniu i pozwala, aby jej historia została spisana przez Annę.
Kobiety widują się coraz częściej i czują się sobie coraz bliższe…
Czy taka przyjaźń ma prawo istnieć?

„Niewinna Inka” to historia o dwóch kobietach z silnymi i stanowczymi charakterami, których życie lubi wystawić na próbę. Ale jak to kobiety, nie łatwo je zniszczyć i walczą zawsze do końca. Co mam na myśli? Odpowiedź znajdziecie w książce.
W tej historii, możemy zobaczyć równie, jak od „strony kuchni”, wyglądają sprawy polityczno-mafijne. Niewiarygodne, ale prawdzie. Politycy siedzą w kieszeniach mafii. W sumie, co się dziwić… Kasy nigdy za dużo.
„Niewinna Inka” to połączenie reportażu z fabułą oraz z całym wachlarzem emocjonalnym

Książka została napisana na podstawie zabójstwa ministra sportu Jacka Dębskiego z dnia 21 kwietnia 2001, kiedy to został wystawiony przez swoją kochankę. Prawa do ekranizacji książki zostały sprzedane.

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzje.

Mówi się, że siłą jest kobieta. A co jeśli są aż dwie silne kobiety?

Halina Galińska, zwana również Inką, to piękna i przebiegła kobieta,...

„Cała się trzęsłam, ale musiałam zmyć z siebie ślady ostatnich godzin, podczas których byłam przy nim, wiedząc, że tej nocy stanie się trupem”.

„Niewinna Inka” to oparta na prawdziwej historii niesamowicie angażująca powieść.
A przy okazji książka jest dość krótka, więc idealnie sprawdzi się do zabrania na majówkowy wyjazd, albo po prostu do przeczytania w jeden z długich wiosennych wieczorów.
Ja przekonałam się do niej miedzy innymi dlatego, że uwielbiam, kiedy w książce pojawiają się silne kobiece postaci. Tutaj jedną z bohaterek jest tytułowa Inka powiązana ze światem przestępczym. Drugą bardzo ważną postacią jest Anna, czyli dziennikarka śledcza, która ma wraz z Inką napisać książkę. Cała historia jest bardzo wciągająca i czyta się ją jednym tchem zwłaszcza przez występujące zwroty akcji, dlatego jeżeli interesują Was mafijne wątki to serdecznie Wam ją polecam.

Współpraca reklamowa

Książkę czyta się bardzo szybko. Autorka bazuje na prawdziwej historii Inki/Haliny Galińskiej, która brała udział w zabójstwie ministra sportu Jacka Dębskiego.
Dobry pomysł na fabułę, ale mam wrażenie, że została skondensowana do 200 stron, a mogłaby być to ciekawa historia na wiele wiele więcej. Miałam wrażenie, jakby byłą to wersja skrótowa, bez rozwinięcia i opisu całej powieści.
Ciekawe zakończenie.

"Niewinna Inka" to powieść o dwóch "silnych" kobietach. O Annie dziennikarce, która podjęła się wyzwania napisania książki o Ince która siedzi w areszcie oraz o Ince kobiecie która od nastoletnich lat igra z prawem.
Inka - Halina Galińska to piękna kobieta, która dzięki swojej urodzie dostaje zawsze to czego pragnie. Przebiegła. Od lat brata się z mafią, stała się "prawą" ręką jednego z największych bossów mafii. Inka również jest zamieszana w morderstwo ministra sportu Jacka Dębskiego.

Książkę bardzo szybko się czyta. Fajnie wykreowana postać dziennikarki. Akcja książki opisywana jest z dwóch perspektyw, widzimy jak całą sytuację przeżywa Anna a jak Inka. W książce nie zabrakło również zwrotów w akcji.
Myślę, że książka warta przeczytania!

Niewinna Inna, historia którą czyta się błyskawicznie ale zostaje z tobą na dłużej. Coś o czymś myślisz i co wywołuje emocje.
Znana i szanowana dziennikarka telewizyjna Anna, za namową przyjaciela postanawia napisać książkę o Ince. Inka istna femme fatale, odsiaduje wyrok w więzieniu. Wszyscy wiedzą, że była bardzo blisko Baraniny, który miał w garści ministrów i policję. O dziwo kobieta decyduje się dać wywiad Annie, ma to być jej swoiste oczyszczenie. W trakcie wywiadów jednak okazuje się że obie kobiety mają różne wspólne cechy i wtedy Anna zaczyna tracić swój profesjonalizm. Muszę przyznać, że czytając cały czas ma się wrażenie, że gdzieś tam jest drugie dno i faktycznie wychodzi ono na jaw dopiero na końcu książki. Czy Annie uda się napisać książkę? Czy okaże się, że Inka jest niewinna? Muszę przyznać że sama końcówka zaskakuje. Zdecydowanie polecam.

Ciekawią was książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami?
——
Dzisiaj przedstawię wam recenzję książki, która bazowała na wydarzeniach mających miejsce przed laty.

,,Niewinna Inka”- Monika Sławecka

——
W tej liczącej niecałe 200- stron książce przeczytamy historię dwóch kobiet. Dziennikarki Anny, która podjęła się wyzwania napisania książki z Inką, znajdującą się za murami więzienia. W tle pojawiają się wątki mafijne oraz sprawa zamordowanego ministra sportu Jacka Dębskiego.
Inka, a właściwie Halina Galińska to postać, która wzbudziła wiele emocji. Kobieta, która obracała się w mafii, u boku złowrogich bossów, jednocześnie dała się poznać od tej spokojnej i wrażliwej strony. Przez wszystkie lata spędzone w więzieniu, ani razu nie powiedziała ani słowa na temat zabójstwa.

Kim jest tak naprawdę Inka? Co spowodowało, że spółka ośród osób zamieszanych w morderstwo, tylko ona przeżyła?

Autorka pokazuje, jak wygląda życie w więzieniu od środka. Osadzone nie są bezpieczne, narażone są na przemoc od współosadzonych. Samosądy i gwałty i zabójstwa są tam na porządku dziennym.

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to idealna książka na wieczór. Styl jest przyjemny.Jeśli szukacie krótkich, a zarazem ciekawych książek sensacyjnych, to koniecznie przeczytajcie ,,Niewinną Inkę”.
Polecam❤️

Ciekawią was książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami?

,,Niewinna Inka”- Monika Sławecka

——

Inka to piękna kobieta, która przez lato wykorzystywała swoją urodę do otrzymania tego czego chce. Wyrachowana i przebiegła. Je postępowanie potrafiło doprowadzić do upadku wielu osób.
Książka nie jest gruba i czyta się bardzo szybko. Autorka w bardzo ciekawy sposób wykreowała zarówno Annę jak i Inkę. Zwłaszcza ta druga potrafiła dostarczyć wielu emocji. Ciężko powiedzieć czy się lubi czy nie.
Akcja książki opisana jest z perspektywy dwóch bohaterek, dzięki czemu czytelnik ma pełen obraz na cała historię. Książka potrafiła zmrozić krew żyłach. Zwłaszcza opisy działań mafijnych. Znajdziemy tutaj wiele zaskakujących zwrotów akcji i zakończenie, którego w życiu nie spodziewałam się.

Anna to dziennikarka, która dostaje propozycje napisania książki wraz z przebywającą w areszcie Inką. Kobieta od lat igrała z prawem. W 2001 roku przyczyniła się do śmierci ministra Jacka Dębskiego. W trakcie wspólnych rozmów, Anna szybko wyłapuje fakty, które wskazują na to, że Inka nie jest jej obca. Traci swój reporterskich instynkt czego efektem będą pewne wydarzenia....

Ta książka coś we mnie poruszyła... Nie jestem w stanie określić co dokładnie, ale wiem, że nie zapomnę o niej w najbliższym czasie. Może świadomość, że jest to inspirowane prawdziwą historią, to powoduje?
Bardzo podobało mi się to, że mamy perspektywy dwóch kobiet. Możemy je bliżej poznać i dowiedzieć się, że jak raz się w coś wejdzie, to później trudniej jest z tego wyjść.
Uważam, że nie każdemu może się ta książka spodobać, ale naprawdę warto ją przeczytać. Uważam, że jest ona bardzo wartościowa.
Podobno będzie ekranizacja tej historii i na pewno ją obejrzę.
Muszę też wspomnieć o stylu pisania autorki, który był bardzo przyjemny i przeczytałam tę książkę na raz.

[współpraca reklamowa z @proszynski.emocje @proszynski_wydawnictwo ]

21 kwietnia 2001 roku polskie media żyły zabójstwem Jacka Dębskiego, byłego ministra sportu w rządzie AWS. Wystawiła go jego kochanka i bliska współpracownica "Baraniny" Halina Galińska zwana Inką. To właśnie ona jest jedną z bohaterek tej książki.
Anna Poniatowska, dziennikarka śledcza specjalizująca się w sprawach związanych z mafią, zamierza napisać reportaż o odsiadującej wyrok Ince. Ich rozmowy w więzieniu odsłaniają kulisy zabójstwa i działalności "Baraniny" (Inka nazywa go "Tatusiem"),pokazują więzienną codzienność osadzonej i drogę, która ją doprowadziła do celi. Ale pomiędzy dwiema kobietami powoli rodzi się dziwna więź, która wreszcie doprowadzi do nieoczekiwanego finału. Jakiego? Sprawdźcie sami.
Temat rzeczywiście bardzo filmowy (prawa już sprzedano),całość sprawnie napisana (znakomity research),świetnie pokazane sylwetki obu kobiet (które mają więcej wspólnego ze sobą, niż mogłoby się wydawać) i szokujący epilog.
Mnie książka zostawiła z dość mieszanymi uczuciami, bo mam świadomość, że postać Inki była jedynie inspiracją dla fabuły - jeśli autorka chciała pokazać, że wiele kobiet przegrywa życie w zderzeniu z okolicznościami od nich niezależnymi, to jej się udało.

Ciąg dalszy recenzji na:

"Niewinna Inka" to krótka historia dwóch silnych kobiet. Inka i Anna będą snuć własne historię, jednak wspólnie spotkają się w więzieniu dziennikarka telewizyjna Anna ma napisać książkę wspólnie z Inką. Ta druga jest ściśle związana jest światem przestępczym. Zauważyłam, że obie kobiety nie dały sobą pomiatać. Były silne i niezależne. Czytając miałam wrażenie, że ta książka będzie mieć jakieś mocne sekrety pełne zwrotów akcji. Tak właśnie było. Nawet zakończenie nagle pojawiło się i w pełni mnie zaskoczyło. Choć podejrzewam, że może być z tego drugi tom. Przyznam, że szybko się ją czyta i poznaje się tym obie postacie. Chce się brnąć w nią dalej i dalej czekając na odpowiedzi na pytania. Podobał mi się podział na obie postacie i zarazem rozpiska na wywiad. Odznaczał on się zdecydowanie od reszty. Lubię takie detale. Dodawało to uroku historii.

Polecam każdemu kto lubi zagadkowe historię i motyw więzień i ich mieszkańców. 😁

• Ebook do kupienia
  • Literatura obyczajowa romans