Alkohol. Piekło kobiet

Pascal
2019-10-02
2019-10-02

więcej Więcej

Ważny temat. Ważny tym bardziej, że kilka osób wokół mnie pije. Popija tylko, jak mówią. Dla relaksu.
Jednocześnie książka jest dla mnie jakby... odległa. Historie powinny mnie poruszać, a do mnie docierają jak przez mur. Spojrzenie tym kobietom w oczy, na pewno by mną wstrząsnęło. Czytanie - poruszyło zbyt mało strun.

Alkohol towarzyszy człowiekowi od wielu pokoleń i jest dla nas czymś naturalnym. Często kojarzy się z celebrowaniem sukcesu, dobrą zabawą, relaksem czy spotkaniem towarzyskim. Nikt nie dziwi się, że przy tych okazjach sięga się po jakieś piwo, wino czy mocniejszy alkohol. Spokojnie można już określić picie alkoholu przy takich okazjach naszą kulturową tradycją, którą...

''Alkohol. Piekło kobiet" stanowi bardzo wartościową lekturę. Specjaliści biją na alarm: uzależnienie to demokratyczne schorzenie, nie zna płci, wieku, pochodzenia i wykształcenia.

Nie wiemy, która z bliskich nam osób ma ten problem: uśmiechnięta, wykształcona przyjaciółka, czy zakompleksiony kuzyn.

Więcej tu:...

Książka bardzo poruszająca, opowiada bardzo ważny temat. Ten temat każdego może dotyczyć, alkoholizm. Polecam warto przeczytać.

Bardzo interesujący i poważny temat a przede wszystkim.problem społeczeństwa
przedstawiony w książce w idealny sposób że choroba dotyka wszystkich bez wyjątku na status materialny i wykształcenie autorka omija stareotypy dlaczego sięgamy po alkohol i czy są to tylko imprezy dyskoteki na których sie dobrze bawimy picie od święta od okazji czy styl życia i topienie w...

Oczekiwałam wstrząsu i odrobinę się zawiodłam. Dowiedziałam się jednak, że warto być czujnym. Na siebie i na bliskie nam osoby, bo granica między kontrolą a nałogiem jest naprawdę cienka. Warto przeczytać, bo to ważny temat, a tak często spychany na margines. I pamiętajcie, mężczyznom nie wolno więcej niż kobietom.

Polecam. Nie tylko dla kobiet 😀

Książka poruszyła mnie do głębi. Uświadomiła mi jakie cierpienie niesie ze sobą uzależnienie i że nie jest to tylko czyjś głupi wybór. Alkohol zgotował tym kobietom piekło. Ten alkohol, który najpierw przekreślił ich szansę na spokojne i bezpieczne dzieciństwo i ten, po który same sięgały. Często polecam ten tytuł znajomym, bo mnie nauczył empatii i zrozumienia dla chorych,...

Książka za bardzo nic nie wnosi. Opisuje kobiety zmagające się z problemem alkoholowym. Od celebrytów bo zywklych ludzi. Od takiej książki oczekiwałoby się czegoś więcej.

Ta książka jest rewelacyjna. Trudna, ale dogłębnie dotyka sytuacji, których staramy się nie widzieć. Niektóre historie są już przesądzone, inne dopiero rodzą się na nowo. Piękna książka, która pokazuje schematy jakie nami kierują. Gdy zabraknie rozmowy, rodzinnego ciepła, samozaparcia czy wiary w życie nie łatwo iść z głową podniesioną ku niebu, uśmiechać się pełną gębą i...

• 2020
  • Literatura faktu