Taką, jaka jestem

Prószyński i S-ka
2024-03-07
2024-03-07

Książka splata ze sobą losy trzech bohaterów:
Michaliny, kobiety z dnia na dzień porzuconej przez narzeczonego bez słowa wyjaśnienia, która pewnego dnia postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i przenieść się do Gdańska.
Kuba, mężczyzna, który pewnego dnia musiał samodzielnie zająć się opieką cierpiącego na spektrum autyzmu chłopca.
Maks, chłopiec zmagający się z chorobą aspergera, pragnący jedynie ciepła i zrozumienia.

Michalina po rozstaniu ze swoim partnerem wprowadza się do gdańskiej kamienicy, dając w ten sposób sobie szansę na nowy początek.
Los sprawia, że spotyka na swej drodze Kubę i Maksa, którzy mają zbawienny wpływ na jej dotychczasowe życie.
Gdy wszystko zaczyna się układać, wracają, niedające o sobie zapomnieć, duchy przeszłości, z którymi kobieta ponownie musi się zmagać.
Autorka pokazuje czytelnikowi, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się zwykli ludzie, a także ich zaradność, wytrwałość i chęć do życia i czerpania z niego pełnymi garściami.
Debiut autorki uważam za udany.
Książka spełniła swoją rolę powieści obyczajowej poruszającej życiowe tematy, uświadamiając czytelnika, że zawsze znajdzie się sposób, aby znaleźć wyjście z każdej sytuacji.

Książka splata ze sobą losy trzech bohaterów:
Maks, chłopiec zmagający się z...

"Taką jaka jestem" to udany debiut autorki. Poznajcie Michalinę, córkę sławnego ojca, która zamierza zmienić swoje życie po rozstaniu z narzeczonym.

Autorka wnikliwie nakreśliła portret bohaterki, która chce samodzielnie decydować o sobie.

To wzruszająca, pełna emocji historia. Autorka porusza tutaj trudny temat autyzmu. Po wyprowadzce do Gdańska, Michalina poznaje Kubę, ojca samotnie wychowujacego autystycznego Maksa. Jak rozwinie się ta znajomość?

To książka warta przeczytania. Jeśli lubisz powieści obyczajowe to zachęcam do lektury.

"Taką jaka jestem" to poruszająca powieść obyczajowa, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma go w napięciu aż do ostatniej kropki. Joanna Szczybura stworzyła niezwykle realistyczne i głęboko wykreowane postacie, których losy poruszają i inspirują.

Główni bohaterowie, Michalina, Kuba i Maks, są ludźmi zmagającymi się z trudnościami życiowymi, ale także poszukującymi miłości i akceptacji. Autorka w sposób subtelny, ale zarazem głęboki, ukazuje ich walkę z własnymi demonami i dążenie do szczęścia.

Historia, która rozgrywa się w gdańskiej kamienicy, pełnej tajemnic i historii, dodaje powieści niepowtarzalnego klimatu i dodatkowej głębi. Wątek romansowy między Michaliną a Kubą rozwija się stopniowo i naturalnie, co sprawia, że czytelnik nie może się oderwać od lektury.

Jednym z największych atutów tej książki jest sposób, w jaki autorka porusza trudne tematy, takie jak autyzm czy radzenie sobie z przeszłością. Z delikatnością i empatią przedstawia codzienne wyzwania, z którymi borykają się bohaterowie, co sprawia, że czytelnik może z nimi łatwo utożsamić się.

Podsumowując, "Taką jaka jestem" to niezwykle poruszająca i inspirująca powieść, która pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Joanna Szczybura udowadnia swoim debiutem, że jest nie tylko utalentowaną pisarką, ale także obserwatorką ludzkich serc i umysłów. Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej.

Przeczytałam prawdziwy kąsek dla fanów powieści obyczajowych. Historia, która gwarantuje nam szeroką gamę emocji, porusza trudne tematy, ukazuje prawdziwe życie i problemy, z jakimi borykają się normalni ludzie. Nie jest koloryzowana, bo życie też czasami nie jest do końca kolorowe. Jednak warto mimo wszystko tych kolorów szukać. Idealnym tego przykładem są bohaterowie książki ,,Taką, jaka jestem" Joanny Szczybury, gdyż mimo iż wiatr im w oczy, to te kolory w ich życiu ostatecznie gościły.
Jest to debiut autorki, który bardzo mocno zakotwicza się w czytelniku. Ukazuje ona realia wychowania dziecka ze spectrum autyzmu okiem ojca. Zazwyczaj czyta się o problemach samotnych kobiet, a ojców pomija się. Jednak oni również bywają obarczeni ciężarem wychowania dziecka w samotności. Jeśli dochodzi do tego dziecko, wyjątkowe, to dla nich naprawdę szkoła życia, gdyż takie dzieci potrzebują dwa razy więcej cierpliwości, dwa razy więcej zrozumienia i 10 razy więcej spokoju i dużo miłości.
Dlatego bardzo się cieszę, że autorka poruszyła wątek samotnego ojcostwa w książce. Ojcowie to też bohaterowie. 💪
Do teamu Kuby i Maksa dołącza Michalina. Kobieta, która została zraniona, porzucona i żyje w cieniu sławy ojca. Do czasu, gdyż pewnego dnia w końcu chce zawalczyć o swoją przyszłość i zostawić za sobą wszystko, co sprawia, że czuje się nieszczęśliwa. Wyjeżdża do Gdańska, gdzie drogi tej właśnie trójki przecinają się.
Michalina jest idealnym przykładem tego, jak niesprawiedliwie można oberwać rykoszetem. Ludzie wykorzystują sławę członków rodziny, nie uwzględniając w ogóle uczuć osób trzecich. Michalina tego doświadczyła. Z wielką przyjemnością zmieniłaby nazwisko, aby nie być kojarzona ze sławnym ojcem, bo to sprawiało wyłącznie ból, niepewność i lęk.

Nie spodziewałam się tego, że ta książka tak mi się spodoba. Chociaż ostatnio trafiają mi się same bardzo dobre debiuty to i tak bardzo miłe zaskoczyło mnie to, że pod osłoną delikatnej okładki kryją się takie wartości. Aż mam dreszcze, jak pomyślę, jaka może być kolejna pozycja tej autorki. Solidne pióro naprawdę polecam Wam gorąco.

Michalina wydaje się być szczęśliwą i spełnioną kobietą. Ma narzeczonego, dobrą pracę, znanego ojca, grono przyjaciół. Jednak pewnego dnia narzeczony porzuca ją, kontakt z ojcem się urywa a ona wyrusza do Gdańska, aby ułożyć swoje życie na nowo. Poznaje tam Kubę oraz jego syna Maksa. Postanawia odejść z pracy i pomóc Kubie przy autystycznym chłopcu. Niestety nie jest to najłatwiejsze zadanie, ale Michalina staje się jedną z ważniejszych osób w życiu chłopca, ale też i Kuby.

Ja tej książki nie przeczytałam, ja ją pochłonęłam. Michalina to dziewczyna, która ciągle ucieka przed problemami. Nie potrafi stawić im czoła. Jednak gra w zielone i pomoc wróżki skłania ją często do refleksji i zaczyna walczyć o siebie i swoje marzenia. Kuba jest samotnym ojcem, który marzy o tym, żeby Maks w końcu powiedział do niego „tato"... Obydwoje mają trudną przeszłość, ale próbują stawić jej czoło.

W książce mamy poruszonych wiele ciekawych tematów - autystyczny chłopiec - Maks niesamowicie mnie do siebie przyciągał, mimo choroby jest bardzo zaradnym i mądrym chłopcem. Prześladowanie - narzeczony Michasi oraz była Kuby, trudne relacje z ojcem... Są jednak też piękne relacje jak ta z macochą Michaliny - pokazuje, że nie zawsze muszą być to relacje pełne kłótni i zawiści. Przyjaźń z Krzysztofem i Jaśkiem ukazuje, że może istnieć przyjaźń damsko-męska. Autorka skradła moje serce wspominkami na temat Harry'ego Pottera oraz Marvela :)

TAKĄ JAKA JESTEM
@zycia_skrawki
@proszynski.emocje

„Miłość jest taka krótka, zapominanie takie długie – Pablo Neruda”.

Poraz kolejny trafiłam na bardzo dobry debiut autorki. Historia którą stworzyła porwała mnie całkowicie. Joanna porusza w niej temat, który jest bardzo bliski mojemu sercu. Chodzi tutaj o spectrum autyzmu , aspargera. Ale oprócz tego ukazuje życie w "cieniu" popularnej osoby oraz, jak może takie życie wyglądać. Dowiadujemy się również jak wygląda samotne tacierzyństwo, jego uroki oraz cienie. Poznajemy cudowną grupę przyjaciół oraz obserwujemy rodzące się uczucie.
Taką jaka jestem- to przepiękna historia pełna wzruszeń, ale również i uśmiechu. Niedopowiedzeń oraz kłamstw, a nawet i zdrady.
Życiowa, poruszająca, wciągająca historia dającą nadzieję na lepsze jutro.
A dodatkowym atutem tej historii jest to że autorka pokazuje jak postępować z osobami w spectrum.
Ja jestem zachwycona oraz oczarowana.
Gratuluję autorce tak świetnego debiutu.
Z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejną książkę spod jej pióra.

TAKĄ JAKA JESTEM
@zycia_skrawki
@proszynski.emocje

„Miłość jest taka krótka, zapominanie takie długie – Pablo Neruda”.

Wracam do Was z recenzją poruszającego romansu „Taką, jaką jestem” @zycia_skrawki, którą jestem poruszona. Autorka w dość przystępny i prawdziwy sposób przedstawiła trudności, z jakimi borykają się bohaterowie, ale również piękno, które tkwi relacjach, przyjaźni i … miłości.

Książka porusza bardzo ważne tematy, takie jak akceptacja osób z niepełnosprawnościami czy budowanie prawdziwie rodzinnych więzi.

„Taką, jaką jestem” poruszyła moje czytelnicze serce do tego stopnia, że potrzebowałam kilku dni, żeby emocje ze mnie zeszły :)

Michalina, którą porzucił narzeczony postanawia za namową przyjaciół przenieść się do Gdańska. Kuba, samotny ojciec Maksa, chorego na autyzm, musi nauczyć byc tatą wyjątkowego chłopca. Spotkanie w windzie Michaliny, Kuby i Maksa sprawia ze los zawiązuje ich losy, dzięki czemu mogą rozwijać nową relację.

"Taką jaka jestem" to udany debiut pisarki Joanny Szczybury. Ta książka na pewno spełni oczekiwania fanów literatury obyczajowej. Mamy w niej poruszany temat zdrady, miłości, przyjaźni, choroby dziecka, samotnego tacierzyństwa, szantażu i intryg.
Główna bohaterka Michalina, porzucona przez narzeczonego, wyprowadza się do Gdańska. W windzie kamienicy poznaje Kubę - ojca samotnie wychowującego Maksa, chłopca z autyzmem.
Jest to wspaniale napisana historia osób z trudną przeszłością, ale dająca nadzieję na lepsze jutro. Lektura jest pełna wzruszeń, opowiada o odwadze, cierpieniu i miłości. Właściwie mamy tu cały wachlarz emocji.
Dodatkowym atutem jest pozyskiwana wiedza na temat postępowania z dziećmi dotkniętymi autyzmem.
"Taką jaka jestem" to bardzo życiowa historia.
Podoba mi się styl pisania autorki, dzięki temu pochłonęłam książkę w dwa wieczory.
Dla mnie- to jest rewelacyjny debiut. Gratuluję autorce tej perełki. Na pewno w przyszłości sięgnę po kolejne książki Joanny Szczybury.
Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz do recenzji

📚Joanna Szczybura "Taką jaka jestem "
📖Wyd. @proszynski

Michalina jest córką sławnego aktora, którego wszyscy cenią. I niestety przez to inni chcą mieć z nią relacje tylko po to aby dostać się do jej ojca. Dziewczyna ma tego dość, więc zmienia nazwisko i ucieka jak najdalej. Niestety porzuca ją także narzeczony, który także dbał tylko o interes do jej ojca. Ona ma dość i nie chce już się angażować. Kiedy zamieszkuje u przyjaciela przez przypadek poznaje sąsiadów. Samotny ojciec wraz z synem, który potrzebuje opieki. To właśnie z nimi nawiązuje nić porozumienia. Czy Tych dwoje znajdzie szczęście w miłości ?
Kochani ta książka jest piękną opowieścią o trudnej miłości. Jak wiecie sława nie przynosi tylko sukcesów, lecz wiele przykrych sytuacji. Tego właśnie doświadczyła główna bohaterka, która chciała po prostu być zwykłą dziewczyną. Jej ciężka praca o dobre imię wymaga od niej wiele poświęceń. Jednak dąży do celu pomimo wielu stawianych jej przeszkód.
Kiedy poznajemy tajemniczych sąsiadów mamy wiele do przemyślenia. Ta dwójka wiele wnosi do tej historii i powoduje, że czytelnik musi to wszystko przemyśleć i zrozumieć jak muszą się czuć i co muszą przeżywać.
Dla mnie ta powieść jest warta uwagi i daje nam ogrom pięknych emocji. Takie książki sobie cenię za to jak wiele mają w sobie sytuacji, które udowadniają nam, że pomimo burzy zawsze wychodzi słońce.
Napewno pokochacie bohaterów tak jak ja . Jej przyjaciele także są wspaniali i warto mieć takie osoby w swoim życiu. Dziewczyna może na nich polegać w każdej sytuacji i to jest piękne. Tutaj siła przyjaźni jest tak wielka jak siła miłości.
Mam nadzieję, że sami będziecie chcieli poznać losy Michaliny i poznacie z jakimi problemami musi się zmagać w swoim normalnym życiu.

📚Joanna Szczybura "Taką jaka jestem "
📖Wyd. @proszynski

"Nie miała pojęcia, co jeszcze ją czeka, ale czuła, że już nigdy nie ucieknie, bo ma to, o czym zawsze marzyła – bezinteresowną miłość. (...)
Jej cały świat.
Świat, który kocha ją taką, jaka jest."

Michalina jest córką sławnego aktora. Już jako dziecko odczuła na swojej skórze jak to jest być dzieckiem sławnej osoby, z którą warto się przyjaźnić tylko dla korzyści. Nie chciała takiego życia. Zmieniła nazwisko i zrobiła wszystko, aby nie być kojarzoną ze sławnym ojcem. Wiedzieli tylko najbliżsi.

Kiedy pewnego dnia jej życie zawaliło się jak domek z kart, Michalina postanowiła zmienić otoczenie i wyjechać do Gdańska. To właśnie w tym mieście poznaje Kubę, który samotnie wychowuje chłopca ze spektrum autyzmu. Ich relacja powoli wkracza na wyższy poziom. Oboje są ostrożni i nie chcą się sparzyć. A za rogiem wciąż czają się demony przeszłości, których mieli nadzieję już nigdy nie spotkać.

Czy Michalina i Kuba dadzą sobie szansę? Czy wspólnie pokonają demony przeszłości i razem ruszą w przyszłość?

Wooow ! Takie debiuty to ja szanuję! Wciągająca, poruszająca, niesamowita historia pełna ciepła i nadziei! Miśki, Kuby i Maksia nie da się nie pokochać. Ale żeby nie było tak kolorowo, bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, aby w końcu w ich życiu zaświeciło słońce, aby w końcu było tak, jak na to zasługują. Fabuła jest świetnie dopracowana, a my przez cały czas trzymamy kciuki za tych bohaterów. Oboje mieli już na swoich barkach duży bagaż doświadczeń, oboje nie planowali związku. Ale jak to bywa w miłości- tego nie da się zaplanować. Świetnie została wykreowana postać Maksa i przedstawiona jego choroba. No ten maluch skradł moje ❤.
Na przykładzie Michaliny widzimy, do czego mogą posunąć się ludzie tylko po to, aby osiągnąć wygodne dla siebie korzyści. Najważniejsze, że są też tacy, którzy kochają nas pomimo wszystko. Właśnie takich jacy jesteśmy. Takimi ludźmi się otaczajmy.

Gratuluję świetnego debiutu! Ja czekam na więcej.

Jej cały świat.
Świat, który kocha ją taką, jaka jest."

• Legimi 2024
  • Marzec zapowiedzi
  • Ebook do kupienia

Dodaj cytat z książki Taką, jaka jestem