Niepokorna. Polsko-włoska historia miłosna

Okładka książki Niepokorna. Polsko-włoska historia miłosna Gabriela L. Orione
Okładka książki Niepokorna. Polsko-włoska historia miłosna
Gabriela L. Orione Wydawnictwo: Wydawnictwo Najlepsze literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Najlepsze
2024-02-13
2024-02-13
9788383522012

Cristal a dokładnie Krystyna Stanisława Nawroczyńska, jest twarzą sportowych marek. Jej swobodny styl życia doprowadza do wielu skandali, za namową postanawia na chwile usunąć się w cień. Wyjeżdża do Włoch, jej brat Sławek załatwił tam od znajomego ekskluzywne miejsce do odpoczynku, ale w kompetbej głuszy. Tym znajomym okazuje się przystojny wiceminister edukacji Dante Montessori. I od teraz zaczyna się ich włosko-polska przygoda przy której nie będziecie się nudzić.
Czy Cristal przemyśli swoje zachowanie?

W pełen wir śmiesznych sytuacji doprowadzi was Cristal, która myląc włoskie słowa powoduje bardzo dużo śmiesznych sytuacji, przy których śmiałam się nie raz. Cristal we Włoszech ma odnaleźć siebie i zdecydować czy chce być celebrytką skandali, czy twarzą sportową.
Czy da radę odnaleźć siebie?

Dante Montessori też nie ma dobrej opinii publicznej. Mimo iż zajmuje wyskie stanowisko w polityce też lubi korzystać z życia. Czy Cristal to kolejna jego zdobycz?

Jak myślicie jak potoczy się historia dwóch podobnych charakterów. Temperament, śmiech, humor, gorące uczucie a w tle włoski klimat. To była świetna przygoda która bardzo polubiłam. Choć czasami miałam wrażenie że historia toczy się za szybko. Autorka zagwarantowała nam pełna humoru ale take zaskoczeń historie. Jest ona przedstawiona z perspektywy głównych bohaterów, opisuje ich uczucia, obawy i przedstawia historię z ich strony.

Więc jeżeli macie ochotę na świetna historie w włoskim klimacie to gorąco polecam.

Cristal jest kobietą, która promuje sport i marki z nim związane. Poza swoją działalnością, znana jest jest także ze skandali. Jej luzackie podejście do życia nie jest akceptowane przez terapeutkę, Melanie. Kobieta radzi Cristal, by chociaż na chwilę odcięła się od swojego życia i zmieniła otoczenie. Kobieta decyduje się na wyjazd, a pomaga jej w tym jej brat Sławek, który mieszka we Włoszech. Dziewczyna ma zamieszkać w leśnej głuszy. Nie przypuszcza, że pozna tutaj włoskiego ministra edukacji, Dantego, który oprócz tego, że znany jest z pełnienia ważnej funkcji w kraju, to także z seksskandali. Co wyniknie z takiej polsko-włoskiej mieszanki?

Przedstawiam wam dzisiaj romans, który zaczął się niespodziewanie. Bohaterowie nie spodziewali się bowiem, że przyjazd Krystyny (czyli Cristal) do włoskiej ziemi tak wiele zmieni. Temperamentna Polka, którą lubią kłopoty, w zestawieniu z przystojnym Włochem, który ma wiele jednonocnych epizodów na swoim koncie, będą mocno działać na siebie. Namiętność i seks nie będą jednak tylko ich łącznikiem. To co ich łączy to styl życia, bowiem traktują je powierzchownie, niczym zabawę, nie przejmując się jak są postrzegani w społeczeństwie. Dopiero rodzące się uczucie zapoczątkuje zmiany.

Ta historia jest lekka i przyjemna, lecz nakierunkowuje na pewne trudniejsze aspekty życia. Tyczy się chociażby edukacji dzieci. A skoro o dzieciach mowa, to zostały tu pokazane skutki braku obecności rodziców w życiu dziecka. Ewidentnie jest pokazane, że czas i uwaga rodzica są dla pociechy ważniejsze, niż najlepsze zabawki czy gadżety. Innym tematem tutaj podjętym było kreowanie wizerunku osoby w mediach. To jaki człowiek jest w rzeczywistości, a jak go przedstawiają media, to są to często dwa odmienne bieguny. Nasuwa się tu myśl "jak cię widzą tak cię piszą", co nie zawsze jest zgodne z prawdą.

Wszystko to osadzone jest we włoskim klimacie. Autorka wplotła w dialogi sporo włoskich słówek i zwrotów. Do tego opis miejsc, jak choćby Rzymu czy Wenecji sprawiają, że człowiek naprawdę czuję ten klimat.
Jeśli chociaż trochę intryguje was tytułowa"Niepokorna", to sięgajcie po lekturę! Tytuł idealnie pasuje do postaci głównej bohaterki, gdyż Cristal w oczach Dantego jawiła się jako scema, pazza i furba 😉 - a co to dokładnie oznacza, znajdziecie w tej włosko - polskiej historii 🙂.

Zdecydowanie nie będziecie się nudzić! Główna bohaterka jest huraganem spontaniczności! Ukraść auto? Nie ma problemu! Dać zrobić sobie kompromitujące zdjęcia- nic prostszego. Wpaść na pomysł by " pożyczyć" kwiaty z kwiaciarni?
A obok tego wiceminister edukacji. Człowiek na poważnym stanowisku, z ciekawymi pomysłami jak edukować młodzież, za którym ciągle chodzą paparazzi.
Krystyna zdecydowanie przy nim wyhamuje, a on skusi się na odrobinę odpoczynku i szaleństwa. Niesamowita mieszanka!
Przy okazji liźniemy tutaj włoskiej kultury. Czy wiedzieliście że zamawiając latte, we Włoszech otrzymalibyśmy samo mleko? 🫢
Autorka zostawia nam słowniczek, więc naprawdę czułam ten klimat i mogłam zrozumieć o czym rozmawiają. W przeciwieństwie do głównej bohaterki, która myliła pojęcia i słówka i wychodziły przy tym przezabawne sytuacje 🤣
I zobaczymy tutaj ogromny progres głównej bohaterki. To jak dojrzała i przejrzała na oczy co tak naprawdę w życiu jest ważne, kto chciał dla niej dobrze.

Ja jestem zachwycona!
Arrivederci! 🇮🇹
*Współpraca reklamowa*

Cristina jest osobą publiczną i po kilku skandalach ze swoim udziałem, postanawia posłuchać rady terapeutki i wyjechać na jakiś czas, by się wyciszyć. Na cel obiera Włochy, gdzie mieszka jej brat. Ten zamiast samodzielnie zająć się swoją problematyczną siostrą wysyła ją do znajdującej się w głuszy rezydencji swojego przyjaciela, wiceministra edukacji Dantego Montessori. On sam daje wiele pretekstów do plotek z powodu swojego życia towarzyskiego. Gdy po kolejnym ekscesie jego przełożony każe mu zniknąć na dwa dni, wyjeżdża do swojej rezydencji. Tam spotyka pijaną Cristinę, która bierze go za swojego… wymyślonego przyjaciela. W ciągu kolejnych kilku godzin niepokorna Cristina dostarcza Dantemu wielu niespodzianek, które tylko zbliżają ich do siebie… Tylko czy skandaliczna przeszłość obojga nie pokrzyżuje im planów na wspólną przyszłość?

Ja się pytam czemu? Czemu ta książka od miesiąca leżała na moim regale? Dlaczego nie sięgnęłam po nią wcześniej?! Krótko i na temat: fabuła jest świetna, dialogi są mistrzowskie, bohaterowie są z krwi i kości, popełniają błędy i nie wybielają się z nich przy najbliższej okazji. Epilog jest według mnie niezwykle potrzebnym apelem do wszystkich, którzy do tej pory nie przywiązywali większej uwagi do edukacji seksualnej swoich dzieci, a ta jest istotna dla ich szczęścia, poczucia wartości i bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie. Wciągająca historia z ważnym przesłaniem między słowami. Gratulacje dla autorki!

Usiadłam wczoraj to tej książki i już nie wstałam. Wciągnęłam się od samego początku i nie oderwałem do samego końca. Lekka , przyjemna, idealna na relaks pomiędzy sprzątaniem, a robieniem ciast na Wielkanoc. Polecam.

Cristal, a właściwie Krystyna Stanisława Nawroczyńska jest ikoną sportu i twarzą wielu sportowych marek. Młoda dziewczyna z pięknym ciałem i pozycją, na każdym kroku ośmieszana jest przez paparazzi. Dlaczego? Dlatego, że korzysta z życia na maksa. Bawi się, pije i uprawia seks, co chwilę z kimś innym. Wreszcie po wielu aferach z Cristal w roli głównej, kobieta zostaje namówiona na wyjazd do Włoch, na totalne odludzie, aby odpocząć od wstydliwych afer, mediów społecznościowych oraz by odnaleźć siebie.

Dante Montessori jest ministrem edukacji we Włoszech. Mężczyzna również korzysta z życia dzięki swojej pozycji zawodowej. Kiedy po kolejnej aferze zapomina, że ma gościa w swojej willi na odludziu i jedzie tam odpocząć, spotyka Cristal pijaną, płaczącą, użalającą się na samotność, która jest pewna, że wymyśliła sobie to spotkanie.

Do czego doprowadzi spotkanie na pozór takich samych charakterów? Czy relacja tak wybuchowych, towarzyskich, żądnych przygód osób, może zmienić się na coś pięknego?

Jedno jest pewne - będzie gorąco 🔥

Krystyna Stanisława Nawroczyńska jest sportsmenką, uprawiającą fitness sylwetkowy. Od zawsze miała predyspozycje i pasję do tego rodzaju aktywności.

Jest obecna w mediach nie tylko za sprawą swojej sławy zawodowej. Lubi się bawić i daje się fotografować w różnych sytuacjach. Niektóre nie są korzystne z wizerunkowego punktu widzenia.

Gdy Cristal, "uczłowieczona forma najlepszego szampana", staje się bardziej znana ze stron tabloidów niż występów sportowych jej terapeutka, Mel, proponuje jej wyjazd w głuszę. Tak się składa, że rezydencję poza miastem posiada przyjaciel jej brata, włoski premier Dante Montessori.

Tam, gdzie miała być cisza i spokój, zaczyna się prawdziwa przygoda kiedy pijana Cristal bierze Dantego za swoją fantazję.

Ta kobieta naprawdę mogłaby mieć na imię Katastrofa. Ciągle myli włoskie słówka, przez co pakuję siebie i Dantego w kłopoty.

Z nią po prostu nie można się nudzić. Cristal jednak wbrew swojemu wizerunkowi nie jest pustogłową laleczką z ładnym ciałem. Zamknęła się w takiej roli po przeżyciach, które nie powinny być udziałem młodej kobiety.

Niedoświadczona dziewczyna, prowadzona przez swoją agentkę uwierzyła w jej słowa i podążała za podszeptami niewłaściwej osoby.

Dante walczy o wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej, która słabo się ma we Włoszech. Młodzi ludzie czerpią wiedzę od rówieśników i z internetu, w rodzinach nie mówi się na ten temat.

Krystyna przez oddalenie się od warszawskich afer i spojrzenie z dystansu na swoją drogę - przez pryzmat słów pewnej Cyganki - zyskuje jasny obraz sytuacji, którą jest w stanie zmienić. Bardzo podobało mi się jej oświadczenie w ostatnim rozdziale.

Książka, po której spodziewałam się dobrej rozrywki, zapewniła mi coś więcej. Ma niezaprzeczalny walor edukacyjny, i to pod kilkoma względami. Bohaterowie są cudowni a ich wnętrze kłóci się z zewnętrznym wizerunkiem. Oboje często są pokazywani na łamach prasy. Nie raz w fałszywym kontekście, co może zniszczyć kształtującą się relację między nimi.

Dante jest niezwykle cierpliwym nauczycielem. Te "lekcje" to moje ulubione sceny.

Roztargniona Krystyna w końcu się ogarnia i pokazuje na co ją stać. Bierze sprawy w swoje ręce. Wspólnie z Dantem mogą zrobić coś dobrego.

Autorka wspaniale oddała włoski klimat i opisała zwyczaje mieszkańców tego kraju. Nie wiedziałam, że cappuccino pije się przed południem. Chętnie spróbowałabym prawdziwej carbonary (tak, też robię ze śmietaną) i chciałabym zobaczyć na własne oczy Libreria Aqua Alta. Oczarowała mnie ta książka.

Gdy Cristal, "uczłowieczona forma...

✨✨✨✨✨Recenzja ✨✨✨✨✨

Gabriela L. Orione " Niepokorna "
@gabrielalorione

Wydawnictwo : Najlepsze
@wydawnictwo.najlepsze

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" - Ja naprawdę mam ze sobą dużo większe problemy, niż myślałam - szczebiocze, czkając. - Z rozpaczy wymyśliłam sobie nawet faceta do towarzystwa. No ale muszę przyznać, że wyobraźnię mam całkiem niezłą..."

" Niepokorna " To mieszanka przygody, romantyzmu i trochę szaleństwa.. Emocje, pikantne momenty i nieprzewidywalność są tak świetnie splecione, że nie mogę przestać czytać.. Włoskie słówka i komiczne sytuacje, dodają jeszcze więcej uroku.. To naprawdę wciągająca i pełna niespodzianek historia..

Autorka świetnie oddaje atmosferę i buduje napięcie w historii.. Opisuje losy Cristal, która chce odpocząć od mediów i spotyka przystojnego Dantego.. To zapowiada się na fascynującą opowieść o miłości i tajemnicach..

Oprócz tego, powieść ma także bardzo obrazowe opisy, które pozwalają nam wczuć się w historię i wyobrazić sobie wszystkie miejsca i wydarzenia.. Autorka potrafi tworzyć emocjonalne sceny i oddać uczucia bohaterów..

Warto dodać, że powieść ma również świetnie wykreowane postacie, które są pełne życia i charakteru.. Autorka potrafi oddać ich cechy i zachowania w sposób autentyczny i realistyczny.. To sprawia, że czytelnik może łatwo zżyć..

Cała historia jest opowiedziana w sposób intrygujący i pełen napięcia.. Autorka doskonale buduje atmosferę i wzbudza ciekawość czytelnika..

" - Gdybym mógł, złoiłbym ci w tej chwili skórę - syczy ostro, a ja mimo ogromnego poczucia winy spoglądam na jego duże dłonie i czuję zalewając mnie falę dzikiej przyjemności na samą myśl o wymierzonym przez niego klapsie..."

Cristal to utalentowana sportsmenka, która jest znana jako twarz wielu popularnych marek sportowych.. Jest pełna energii i pasji do swojej dyscypliny.. Po głośnych wydarzeniach, które sprawiają, że staje się głównym tematem plotek, postanawia na chwilę zniknąć z oczu mediów i odpocząć..
Wybiera się do Włoch, gdzie mieszka jej brat Sławek.. On jest bardzo troskliwym i opiekuńczym bratem, zawsze gotowym wesprzeć Cristal w trudnych chwilach.. Zawozi ją do ekskluzywnej rezydencji znajomego, która znajduje się w malowniczym i odosobnionym miejscu..

Podczas ich pierwszego spotkania, Cristal, będąca w stanie nietrzeźwości i zostawiona sama w lesie przez brata, jest przekonana, że Dante jest tylko wytworem jej wyobraźni..

Dantego Montessoriego jest przystojnym wiceministrem edukacji, który jest znany we Włoszech nie tylko ze swoich osiągnięć zawodowych, ale również z licznych romansów, o których głośno piszą media.. Jest inteligentny, elokwentny i zawsze ubrany z klasą..

Kiedy Cristal spotyka go niespodziewanie na swojej drodze, ich losy zaczynają się splatać..

#recenzja #recenzjaksiążki #gabrielalorione #niepokorna #wydawnictwonajlepsze #instapost #dobraksiążka #czytamlegalnie #czytaniejestsexy #książkapasją #dobraksiążka #współpracabarterowa #wspolpracareklamowa #booksworld #bookspl #bookstagrampolska #czytanienaczasie #czytambolubię #zaczytana #romans #wlochy #cristal #dante #readingbooks #czytamkiedymogę

✨✨✨✨✨Recenzja ✨✨✨✨✨

Gabriela L. Orione " Niepokorna "
@gabrielalorione

Wydawnictwo : Najlepsze
@wydawnictwo.najlepsze

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Niepokorna " To mieszanka...

Nadeszła pora na kolejny pierwszy raz, jeśli chodzi o twórczość literacką. Nie miałam wcześniej okazji poznać pióra Autorki, a to, co właśnie Wam opiszę, okazało się bardzo przyjemnym, polsko-włoskim spotkaniem.

Cristal to bohaterka, która już od pierwszych stron pokazuje swój temperament. W swoim dorobku osiągnęła już wiele, jest rozpoznawalna, a co za tym idzie, jej występki nie uchodzą na sucho. Zwłaszcza, że obraca się w równie popularnym towarzystwie.

Po drugiej stronie stoi włoski wiceminister edukacji - Dante, który również słynie z niejakiej rozwiązłości, stałe relacje nie są mu potrzebne do szczęścia. Zawód, jaki wykonuje, również stawia go na świeczniku.

Ich drogi łączą się w nietypowym momencie, jednak zdecydowanie było im to obojgu potrzebne.

Nawet nie wiecie, jak bardzo polubiłam się z bohaterami! Dostarczyli mnie ogromną dawkę radości, uśmiechu. Ich kreacja zasługuje na brawa, ponieważ już od pierwszych stron byli niezwykle wyraziści i byłam pewna, że nie dadzą o sobie łatwo zapomnieć. Tym razem mamy do czynienia z dwoma, bardzo silnymi charakterami. Z pozoru mogłoby się wydawać, że będą to osoby dosyć powierzchowne, ta historia ma jednak ukazać zdecydowanie więcej. Bycie w ciągłym centrum uwagi w pewnym momencie zaczyna być dla nich nurzące, a na pierwszy plan wychodzą zupełnie inne wartości.

Przepięknie rozwijającą się w swoim tempie więź, w bardzo niekonwencjonalny sposob zbliża do siebie bohaterów i sprawia, że oboje pragną zmienić coś w swoim życiu.

Uwielbiam sam zamysł fabularny i fakt, że dzięki stylistyce Autorki, dosłownie pochłonęłam tę historię. Ciężko było oderwać się od lektury. Bardzo łatwo i szybko można poznać całość, doskonale się przy tym bawiąc.

Bardzo przypadło mi do gustu połączenie tych dwóch ognistych osobowości ale i narodowości. Przyjemnie było zaczerpnąć odrobiny włoskiego klimatu i nauczyć się kilku znaczących słówek, zwrotów. Jeszcze lepiej było zwrócić uwagę na różnice, które również wprawiały bohaterkę w niemałe zakłopotanie.

Jeśli szukacie historii, która będzie znakomitą odskocznią od codziennego życia, ale da możliwość wyciągnięcia z niej pewnych wniosków, śmiało sięgajcie właśnie po tę książkę. Dla mnie stała się ona symbolem poszukiwania szczęścia i wybierania właściwej drogi.

Ta książka kupiła mnie od pierwszych stron. Z miejsca pokochałam bardzo lekki i przyjemny styl autorki.
Cudownie wykreowani bohaterowie i idealnie oddany klimat mojej ukochanej Italii.

Ta książka sprawiła,że wielokrotnie uśmiech pojawiał się na twarzy.

Z pozoru lekka historia....ale czy do końca?
Świat sławy,fleszy,paparazzi...gorących iprez okraszonych alkoholem i nie tylko.
Gdzie czesto ciałem "dostaje " się lepszą ofertę.

Autorka rewelacyjnie pokazała świat show biznesu i nie tylko....
I ten krok....chwilę zatrzymania gdzie bohaterowie zaczynają rozumieć,że ten "blask " ciągłe bycie na pierwszych stronach gazet nie jest do końca tym czego potrzebują,że tak naprawdę potrzeby są zupełnie inne...a to co wydawało się kusić i przyciągać jak magnes już straciło swój czar.

Ta książka sprawiła,że wielokrotnie uśmiech pojawiał się na twarzy.

Z pozoru lekka historia....ale czy do końca?
Świat sławy,fleszy,paparazzi...gorących iprez okraszonych alkoholem i nie...

Niestety wystarczyły mi 4 rozdziały żeby stwierdzić, że styl jakim jest książka napisana, historia i bohaterowie to zdecydowanie nie mój klimat.

• Patronat
  • Przeczytane 2024